• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Windows 10'dan Geri Nasıl Dönülür?,Windows 10'dan Windows 7, 8 veya 8.1'e Nasıl Geri Dönülür?,Windows 10dan Eski Sürüme Nasıl Geri Dönülür?

Microsoft'un beklenen güncellemesi Windows 10 yayınlandı. Peki, Windows 10'u yükleyip beğenmeyenler ,Ben eski işletim sistemimi istiyorum diyenler için Windows 10'dan formatsız Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1'e geriye dönüş bilgileri.

Geri Dönüş sırasında karşılaşabileceğiniz herhangi bir soruna karşı Dosyalarınızı ve Programlarınızı harici bir disk'e yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.

Adım Adım Windows 10'dan 7 veya 8.1'e geri dönüş
1. Adım: Başlat menüsüne tıklayın daha sonra karşınıza çıkan ekrandan Ayarlar sekmesine tıklayın.
2. Adım: Ayalar menüsünde Güncelleştirme ve güvenlik seçeneğini açın.
3. Adım: Güncelleştirme ve güvenlik bölümünde sağ tarafta bulunan Kurtarma seçeneğine tıklayın.
4. Adım: Kurtarma seçeneğinde Windows 10a yükseltmeden bir önceki işletim sisteminiz yer alacak. Bu Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 olabilir. Bu bölümde Windows 8.1e geri dön opsiyonu altındaki Başlarken seçeneğine tıklayın.
5. Adım: Eğer Windows.old (Önceki Windows yüklemesi) klasörünü silmediyseniz geri dönüş işlemi başlayacak. Eğer Windows.old klasörünü sildiyseniz maalesef formatsız geri dönüş yapamıyorsunuz.
6. Adım: Başlarken seçeneğine tıkladıktan sonra size neden geri dönüş yaptığınız hakkında bir soru soracak. Bu anketi doldurup İleri seçeneğine tıklayın.
7. Adım: Son adımda Windows 10 geri dönme işlemini isteğinize uygun sıfırlama ayalarını seçerek başlatabilirsiniz.

Üst Alt