Windows 10 Sürümleri
Microsoft Windows 10 Sürümleri
Windows 10 Mobil
Windows 10 Pro,Windows 10 Enterprise

Windows 10 Ev

Klasik ev ortamında, sosyal ağların kullanımı, biraz oyun, biraz eğlence odaklı olan Windows 10 Ev sürümü, PC'ler, ikisi bir arada bilgisayarlar ve tabletler için kişiselleştirilmiş Windows 10 deneyimi sunacak.

Xbox uyumlu oyunlar, Cortana, Microsoft Edge tarayıcı ve tabletler için Windows Hello adındaki parmak izi okuma , yüz tanıma, göz bebeği ve parmak iziyle oturum açma ve Fotoğraflar, Haritalar, Posta, Takvim, Müzik, Video teknolojilerini içeren güvenlik yazılımlarını destekleyecek bu sürüm, kullanıcısına en kişisel ve güvenli deneyimi sunmak için tasarlanmış.

Windows 10 Mobil

Windows 10 mobil sürümü, akıllı telefonlar ve küçük tabletler gibi daha küçük, mobil, dokunma odaklı cihazlar için tasarlandı.

Windows 10 Pro

Hem kişisel, hem de profesyonel kullanıcılar için Windows 10'un gelişmiş özelliklerini içerecek Windows 10 Pro sürümü işletmelerin cihaz ve uygulamalarını etkin ve verimli biçimde yönetilmelerine, hassas iş verilerini korumalarına, uzaktan ve mobil üretkenlik senaryolarını desteklemelerine ve bulut teknolojilerinden yararlanmalarına yardımcıdır.

Biraz da kurumsal özellikleri destekleyen Windows 10 Pro, küçük kurumsal ortamlar ve ofis çalışanları için çok kullanışlı bir sürüm olacak gibi görünüyor.

Windows 10 Enterprise

Orta ve büyük kurumsal kullanımlar için geliştirilen Windows 10 Enterprise sürümü, Windows 10 Pro sürümünün daha gelişmiş desteğe sahip, daha iyi bir alternatifi olarak karşımıza çıkıyor.Windows 10 Enterprise giderek artan biçimde cihazlar, kimlikler, uygulamalar ve hassas şirket bilgilerini hedefleyen modern güvenlik tehditlerine karşı korunmaya yardımcı olan gelişmiş yetenekler sunmakta.

Windows 10 Pro'ya kıyasla daha büyük güvenlik tehditleri için daha ciddi güvenlik desteğine sahip olan Windows 10 Enterprise, kapsamlı aygıt yönetimi özelliklerini de sunuyor.

Windows 10 Enterprise Mobil

Küçük işletme müşterileri için en iyi müşteri deneyiminin sunulması için geliştirilen Windows 10 Enterprise Mobil sürümü oldukça güvenli bir Windows 10 Mobil deneyimi sunacak.

Ayrıca belirtilene göre Windows 10 Enterprise ve Windows 10 Enterprise Mobil sürümleri, ATMler, perakende satış noktaları, bankamatik ve pos cihazı gibi sistemlerde kullanılacak yeni işletim sistemleri olacak. Ancak bu sürümlerin ne zaman satışa sunulacağı hakkında detaylı bilgi paylaşılmadı.

Windows 10 Eğitim

Windows 10 Enterprise sürümünün okullarda kullanılmak üzere geliştirilerek ortaya çıkartılan Windows 10 Eğitim sürümü, Windows 10 Ev ve Windows 10 Pro kullanıcılarının istediği zaman işletim sistemlerini yükselterek ulaşabileceği bir sürüm olacak.

Tüm sürümlere ek olarak Microsoft, Raspberry Pi 2 gibi düşük maliyetli cihazlar için Windows 10 IOT çekirdeği de sağlayacak. Ayrıca Xbox One, Hololens ve Surface modelleri için de özelleştirilmiş Windows 10 sürümleri, ilerleyen dönemde tanıtılacak.
 
Üst Alt