Windows 10 kurulumu nasıl yapılır?

Windows 10 Nasıl Kurulur?

Windows 10 Kurulumu

Windows 10 kurulumu nasıl yapılır

30 Eylül'de düzenlenen etkinlikle görücüye çıkan Windows 10'un Teknik Önizleme sürümü yayınlandı. İndirilebilir durumda olan işletim sisteminin adım adım kurulumu yazımızda.

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10'un teknik önizleme sürümü indirilebilir durumda. Ücretsiz olarak sunulan sürümü indirip PC'lerinize yükleyerek şimdiden denemeye başlayabilirsiniz. Yazımızda Windows 10 teknik önizleme sürümü kurulumuna göz atacağız.

Öncelikle hali hazırda kullandığınız sistemin bir yedeğini harici bir sabit diske almanızda fayda var. Eğer Windows 7, 8 ve 8.1 sürümlerinden birini kullanıyorsanız Windows 10 teknik önizlemesini doğrudan bu sürümlerin üzerine kurabilirsiniz.

rcrsixq3sx1jjdivzs4o-1412198980.jpg

Kurulum için sırasıyla aşağıdaki adımları takip edin

1. Öncelikle 32 bit ya da 64 bit seçeneklerinden birine karar vermeniz gerekiyor. Bu doğrultuda, 32 bit Windows 10 önizleme sürümünü buradan, 64 bit Windows 10 önizleme sürümünü buradan indirin.

2. Gelen ISO dosyasını USB bellek ya da DVD'ye yazabilirsiniz. Eğer kurulumu doğrudan kullandığınız Windows sürümü üzerine yapacaksanız bu işleme gerek yok. ISO dosyası içerisinden çıkardığınız kurulum dosyaları arasında yer alan setup.exe dosyasına çift tıklayarak kurulumu başlatabilirsiniz.

3. Temiz kurulum yapmak isterseniz ISO dosyasını DVD ya da USB'ye yazdırmanız gerekiyor. Bu işlem için Windows 7 USB / DVD Download Tool'u kullanabilirsiniz. Programı indirmek için buraya tıklayın.

4. Kurulum aşamasında kullanıcıya bırakılmış oldukça az şey var. Son kullanıcı lisans sözleşmesini kabul ederek başladığınız kurulum sona erdiğinde bilgisayarınız yeniden başlayacak ve Windows 10 teknik önizleme sürümü karşınıza gelecek.

Tebrikler! Windows 10 kurulumunu başarıyla tamamladınız.
shiftdelete.net
 
Üst Alt