windows 10 Kişisel dosyaları silme veya bir harici depolama cihazına taşıma

Kişisel dosyaları silme veya bir harici depolama cihazına taşıma

Videolar, müzikler, fotoğraflar ve belgeler gibi kişisel dosyalar, cihazınızda çok fazla yer kaplayabilir. Hangi dosyaların en çok alanı kullandığını görmek için:
Görev çubuğundan Dosya Gezginini açın ve taşımak istediğiniz dosyaları bulun.

Soldaki menüde bulunan Bu Bilgisayar altından hangi dosyaların içinde kaydedilmiş olduğunu görmek için bir klasör seçin. Videolar, Müzik, Resimler ve İndirilenler klasörleri, genellikle cihazınıza kaydettiğiniz en büyük dosyaları içerir.

Bir klasördeki dosyaların boyutunu görmek için Görünüm > Ayrıntıları ve ardından Sıralama ölçütü > Boyutu seçerek en büyük dosyaların listenin en başında görünmesini sağlayın.

Cihazınızda artık ihtiyacınız olmayan dosyalar varsa bunları silebilir veya USB sürücü ya da SD kart gibi bir dış depolama cihazına taşıyabilirsiniz.

Not
Herhangi bir dosyayı silerseniz cihazınızdan tamamen kaldırmak ve yer açmak için Geri Dönüşüm Kutusu nu boşaltmayı unutmayın.

Tutmak istediğiniz ancak çok sık kullanmadığınız fotoğrafları, müzikleri, videoları veya başka dosyaları taşımak için bunları USB flash sürücü veya SD kart gibi harici bir depolama cihazına kaydedebilirsiniz. Sürücü bağlandığında dosyaları hala kullanabilirsiniz ancak dosyalar bilgisayarınızda yer kaplamaz.

USB sürücü veya SD kart gibi harici bir depolama cihazını bilgisayarınıza bağlayın.

Görev çubuğundan Dosya Gezginini açın ve taşımak istediğiniz dosyaları içeren klasöre gidin.

Dosyaları seçin, ardından Giriş sekmesini ve Taşıma hedefi > Konum seç i seçin.

Konum listesine bağladığınız harici depolama cihazını seçin ve ardından Taşı yı seçin.
 
Üst Alt