windows 10 Disk Temizleme ile yer açma

Disk Temizleme ile yer açma

Sisteminizde akıllı depolama yoksa geçici dosyaları ve sistem dosyalarını cihazınızdan silmek için Disk Temizleme aracını kullanabilirsiniz.
Başlangıç düğmesini seçin, disk temizleme yazın, ardından sonuçlar listesinden Disk Temizlemeyi seçin.
Silmek istediğiniz dosya türlerinin yanındaki onay kutusunu işaretleyin. (Her bir dosya türünün açıklamasını görüntülemek için adını seçin.) Varsayılan olarak İndirilen Program Dosyaları, Geçici İnternet Dosyaları ve Küçük Resimler seçilidir.
Daha fazla alan boşaltmak için Sistem dosyalarını temizleyi ve ardından silmek istediğiniz sistem dosyaları türünü seçin.
Not
Windows 10a yükselttikten sonra on günden daha az bir süre geçtiyse önceki Windows sürümünüz, silebileceğiniz bir sistem dosyası olarak listelenir. Sürücü alanı boşaltmanız gerekiyorsa bu dosyayı güvenle silebilirsiniz ancak Windowsâun önceki sürümüne geri dönme seçeneği sunan dosyaların bulunduğu Windows.old klasörünüzü sileceğinizi unutmayın. Windowsun önceki sürümünü silme işlemi geri alınamaz.
Silmek istediğiniz dosya türlerini seçtikten sonra Tamamı seçin ve ardından temizleme işlemini başlatmak için onay penceresinde Dosyaları sili seçin.
 
Üst Alt