Windows 10 Akıllı depolama ile alan boşaltma

Akıllı depolama ile alan boşaltma

Gereksiz veya geçici dosyaları cihazınızdan silmek için akıllı depolamayı kullanabilirsiniz. (Aşağıdaki adımları kullanarak cihazınızda akıllı depolamayı bulamıyor musunuz? Bunun yerine aşağıdaki Disk Temizleme ile yer açma bölümüne bakın.)
Başlangıç düğmesini seçin ve ardından Ayarlar > Sistem > Depolama ögelerini seçin.
Akıllı depolama bölümünün altından Şimdi yer açını seçin.
Windowsun bilgisayarınızda hangi dosyaların ve uygulamaların en fazla alanı kapladığını belirlemesi birkaç dakika sürecektir.
Silmek istediğiniz tüm ögeleri seçin ve ardından Dosyaları kaldırı seçin.

Kod:
Not
Geri Dönüşüm Kutusu ve diğer bazı ayarlar varsayılan olarak seçili değildir. Bu ögeleri seçmek için aşağı kaydırmanız gerekebilir.
Daha önce silinmiş dosyalar tarafından kullanılan alanı boşaltmak için Geri Dönüşüm Kutusunu seçin. Windows, fikrinizi değiştirip ileride onlara tekrar ihtiyaç duymanız durumunda sildiğiniz dosyaları Geri Dönüşüm Kutusuna taşır. Önceden sildiğiniz dosyaları kalıcı olarak kaldırmak için Geri Dönüşüm Kutusunu seçerek önemli miktarda alan boşaltabilirsiniz.

Akıllı depolamayı açarsanız Windows, Geri Dönüşüm Kutusundaki geçici dosyalar ve ögeler gibi ihtiyacınız olmayan dosyalardan kurtularak otomatik olarak yer açar.
Başlangıç düğmesini seçin ve ardından Ayarlar > Sistem > Depolama seçeneklerini seçin.
Akıllı depolamayı açın.
Akıllı depolamanın otomatik olarak hangi dosyaları silmesini istediğinizi belirlemek için Otomatik alan boşaltma biçimini değiştiri seçin, ardından Geçici Dosyalar, Yerel olarak kullanılabilir bulut içeriği ve Diskte şimdi yer açın altındaki seçeneklerin onay kutularını işaretleyin veya seçimini kaldırın.
 
Üst Alt