Whatsapp'la ilgili sık sorulan sorular ve cevapları

Whatsapp ücretlimi?
Whatsapp'tan mesaj alıp göndermenin herhangi bir ücreti yok. Elbette kullandığınız telefon operatörüne ödediğiniz internet paketi ücretini olaya dahil etmezsek. Uygulamayı App Store veya Google Play Store'dan indirirken de herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Whatsapp'tan mesajlaşmanın internet kotasına bir yükü yok; ancak fotoğraf gönderip alırken işler değişiyor. Eğer Whatsapp'ta bir de 3G üzerinden sıkça fotoğraf alışverişinde bulunuyorsanız kotanızı yakından takip etmenizi öneririz; zira fotoğrafları indirirken ve gönderirken kotanızdan yemektesiniz.

Whatsapp neden telefon rehberimi kullanıyor
Whatsapp, BBM gibi platformların aksine telefon rehberinizi kullanır. Böylece Whatsapp için ayrıca herkese PIN göndermek zorunluğunuz olmadığı gibi tek tek rehberdeki numaraları da uygulamaya eklemezsiniz.

Yapacağınız tek şey Whatsapp'ı telefonunuza indirmek... Hepsi bu... Uygulama zaten otomatik olarak rehberinizi Whatsapp'a entegre edecektir.

Whatsapp'ta herkesi ekleyebilir miyim
Sıkça sorulan sorulardan biri de Whatsapp'tan kullanıcının istediği herkesle konuşup konuşmayacağı... Whatsapp'ta rehberinizde olan herkesi Whatsapp üzerinden görebilirsiniz. Bunun için karşı tarafın rehberinde bulunmanıza da gerek yok; çünkü sistem telefon rehberinin üzerine kurulu.

Ancak karşı tarafın rehberinde bulunmuyorsanız o kişiye Whatsapp'tan ileti gönderdiğinizde ekrana düşen mesaj telefon numarası şeklinde görülecektir. Kullanıcı tanımadığı kişilerden gelen mesajları elbette engelleme yetkisine sahip.

Kimler Whatsapp kullanıyor
Bunun için iPhone'larda Favoriler kısmına girmeniz yeterli. Bu listeye otomatik olarak giren tüm kullanıcıların Whatsapp kullandığını söyleyebiliriz.

Telefonum Whatsapp'ı destekliyor mu
Bugün için pek çok akıllı telefon Whatsapp'ı destekliyor. Android, BlackBerry, iPhone ve Windows Phone'lu birçok cihazda Whatsapp sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Whatsapp'ta çift onay işareti
Whatsapp'ta mesaj alıp gönderirken onay işareti dikkatinizi çekmiştir. Tek onay işareti attığınız mesajın gönderildiğini ancak karşı tarafın bu mesajı henüz okumadığnı gösterir. Çift onay işareti göründüğünde ise karşı tarafın bu mesajı okuduğu söylenebilir.

Onay işareti yerine saat ikonu görürseniz mesajınızın henüz gönderilmediği manasını çıkarabiliriz. Bazı zamanlar internette yaşanılan sorunlar nedeniyle bu ibareyle sıkça karşılaşırız. Kırmızı renkli ünlem gördüğümüzde ise mesaj karşı tarafa ulaşmamıştır. Bağlantınızı kontrol edip tekrar göndermelisiniz.

Whatsapp'ta mesajları yedekleme
Konuşma kayıtlarınızı dilediğiniz zaman yedekleyebilirsiniz. Bunun için ayarlara girip sohbet geçmişinizi mail adresine gönderebilirsiniz.

Whatsapp'ta bir kişiyi nasıl engellerim
Whatsapp'ta mesaj almak istemediğiniz herhangi bir numarayı bloke edebilirsiniz. Bunu yaptığınızda artık karşı taraf ne yaparsa yapsın size mesaj yoluyla ulaşamaz.

Whatsapp'ta birinin beni engellediğini nasıl anlarım
Whatsapp'ta bunu anlamanın net bir yolu yok; ancak tahmin yürütülebilir. Örneğin Whatsapp'ta yazdığınız kişi mesajlarınıza hiçbir şekilde dönmüyorsa ve attığınız mesajlar sadece tek onay işaretiyle kalıyorsa engellemeniz söz konusu olabilir.

Ayrıca karşı tarafı Online veya Çevrimiçi olduğunu göremiyor ve durum kısmı hep boş görünüyorsa da bu engellendiğinize işaret olabilir. Ancak karşı tarafın gizlilik ayarlarından durum bilgisini kapaması söz konusuyla engellenmeseniz de durum bilgisi göremezsiniz.

Whatsapp'ta silinen mesajlar kurtarılabilir mi
Eğer sohbet kayıtlarını kendi elinizle sildiyseniz ve o an cihazınızın bir yedeğini almadıysanız kayıtlar tamamen silindi demektir. Whatsapp sunucuları sohbet kayıtlarını tutmadığından şirketten de bu kayıtları talep edemezsiniz.

Whatsapp'a bağlanma sorunu
Whatsapp kullanıcıların en sık karşılaştığı sorun sisteme bağlanamama problemidir. Bu tip bir problem yaşıyorsanız internet bağlantınızı kontrol etmenizde fayda var. Bazı WiFi bağlantıları Whatsapp'ta mesajlaşmayı engelleyebiliyor. Bu arada Whatsapp'ın sık aralıkla çöktüğünü ve globalde mesaj trafiğinin yer yer kesildiğini de hatırlatalım.

Whatsapp'ı birden fazla telefonda kullanabilir miyim
Hayır. Whatsapp bugüne dek tüm sürümlerinde sadece tek telefon desteği vermekle yetindi. Yani birden fazla telefondan aynı Whatsapp hesabını kullanamazsınız.

Son görülme ve çevrimiçi durumları
Whatsapp'ın en önemli özelliklerinden birisi konuştuğunuz kişinin o an Whatsapp kullanıyor olup olmadığını görebilmeniz. Ancak uygulamadan çıkan kullanıcı Whatsapp'ı tam kapatmadığı durumlarda 5 ila 10 dakika boyunca karşı tarafa çevrimiçi olarak görülebiliyor. Bunu da hesap etmekte fayda var.(Hurriyet)
 
Whatsappı cazip yapan tek şey bedava olması. Yalnız evli olanların ve sevgilisi olanların watsapla başı dertte. Yok efendim çevrimiçi oldun niye bana yazmadın? Yok efendim çevrimiçi olmuşsun kime yazdın? Erkeklerin çok başını ağrıtacak bu watsap. :)
 

Ziyaretci

Ziyaretci
Merhaba, kisi listemden herhangi biri, ben ne zaman girsem sanki beni takip ediyor. Bunu yapabilmesi mumkun mu? Yani bir uygulama veya her neyle ise?
Cok tskler
 

Ziyaretci

Ziyaretci
Merhaba, kisi listemden herhangi biri, ben ne zaman girsem sanki beni takip ediyor. Bunu yapabilmesi mumkun mu? Yani bir uygulama veya her neyle ise?
Cok tskler

Demek ki siz de onu takip ediyorsunuz ki, sizi takip ettiğini düşünüyorsunuz. Kişi listenizden herhangi biri online olduğunda yani çevrimiçi olduğunda siz de çevrimiçi olursanız ve o kişiye bakarsanız o kişiyi çevrimiçi görürsünüz. O kişiyi çevrimiçi görmeniz o kişinin sizi takip ettiğini göstermez. Listenizdeki çevrimiçi olan kişi başka bir kişiyle de yazışıyor olabilir ve bu yüzden çevrimiçi de olabilir. Yani kısacası takip etmek için uygulama kullanmaya gerek yok. Her dakika watsappa girip bakarsanız zaten bir şekilde kişi listenizden herhangi biriyle aynı anda çevrimiçi olabilirsiniz. Watsapp çok kullanılan bir uygulama ve herkes her an her dakika watsappa da çevrimiçi olabilir bu yüzden paranoya yapmanıza gerek yok bence.
 
WHATSAPPTA NUMARA DEĞİŞTİRME
WҺаtАррtа bulunan numaranızı değiştirmek için Ауагlаг / Hesap / Numarayı Dеğіştіг sekmesine gігіş sekmesine gігіş yapmalısınız.

WHATSAPPI ЅÜRЕКLİ BEDAVA KULLANIN
Eğer WhatsAppı üсгеtѕіz оlагаk kullanmaya devam etmek istiyorsanız, ӧnсеlіklе tüm verilerinizi уеԁеklеуіn, hesabınızı ѕіlіn ve ԁаҺа ѕоnга yeni bіг kullanıcıymış gibi WhatsAppı уеnіԁеn tеlеfоnunuzа уüklеуіn.
 

melek mavi

Ziyaretci
Ben bir gurup oluşturdum yönetici olduğum halde bir arkadaşım "ayşe guruptan ÇIKARILDI "yazıyor.kendisiyle görüşmediğim için ben çıkartmadığım halde benim ismim de olmadığı halde bu nasıl oldu bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkür ederim
 

halil

Ziyaretci
Silinen mesajları bir yere kayıt yapiyormu yoksa bilerek sildikten sonra tamamen yok oluyor mu msejlar yardımcı olursanız sevinirim
 
Silinen mesajları bir yere kayıt yapiyormu yoksa bilerek sildikten sonra tamamen yok oluyor mu msejlar yardımcı olursanız sevinirim

Eğer sohbet kayıtlarını kendi elinizle bilerek sildiyseniz ve cihazınızın bir yedeğini almadıysanız kayıtlar tamamen silindi demektir.
Whatsapp sunucuları sohbet kayıtlarını tutmuyor maalesef..
 

Ziyaretci

Ziyaretci
Watsapta son gorulmede gorulen saatin yanindaki pm ve am nedir ?
 
Üst Alt