• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

webmasterler İçin 10 Firefox Eklentisi

Okunuyor :
webmasterler İçin 10 Firefox Eklentisi

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
İnternet sayfası geliştiricisiyseniz Firefox'da bulunan bazı eklentiler hayatınızı kurtaracak. İşte bu konudaki en iyi 10 Firefox eklentisi...

10. Flash Swicher

Geliştiriciler farklı kullanıcıların isteklerini karşılamak için her türlü programı ve sürümü test etmek zorundalar. Son zamanların favori grafik ve animasyon tasarım programı Flash ise bu konuda biraz sorun çıkartabiliyor.


Ulaşmak için tıklayınız

Sürekli gelişen programın farklı versiyonların iş yapmak ve test etmek için Flash Switcher eklentisini kullanabiliyorsunuz.

9.Firebug

Firebug web geliştiricileri için çok faydalı bir işleme sahip. Bu eklenti sayesinde çok basit şekilde HTML ve CSS kodları üzerinde o sayfa hâlâ açıkken değişiklikler yapabiliyorsunuz.


Ulaşmak için tıklayın

8. Live HTTP Headers

Arama motorlarıyla bazı sorunlarınız mı var? o zaman bu eklenti tam size göre. Live HTTP Headers, size tarayıcınız ile serverlar arasında alışverişleri canlı olarak anlatıyor.


Ulaşmak için tıklayınız

Böylece sitenizin niye arama motorlarında gösterilmediğini ya da serverdan hangi sorunların kaynaklandığını bu alışveriş kayıtlarını okuyarak anlayabiliyorsunuz.

7. FireShot

Sayfanızın nasıl göründüğünü müşterlerinize göstermek ya da öz eleştiri yapmak için bu program biçilmiş kaftan. Fireshot sayesinde sayfanızım tümünü görmek için aşağıya inmenize gerek kalmıyor.


Ulaşmak için tıklayınız
Bu sayede sayfanızın tam halini görüp bu ekran görüntüsü üzerine çeşitli notlar da alabiliyorsunuz.

6. Tamperdata

Bu eklenti sayesinde sitenizin güvenlik testlerini yapabiliyorsunuz. Ayrıca siteye gelen ve giden verileri de kontrol edebiliyorsunuz.

Ulaşmak için tıklayınız

5. Load Time Analyzer

Bir geliştirici için en büyük kabus web sayfalarının yavaş açılmasıdır. Kullanıcıları bıktıran bu durum Google'da bile düşüşe geçmenize neden olabilir.

Ulaşmak için tıklayınız

Sayfanızın ortyalama açılış süresini görmek için Load Time Anlyzer'ı kullanabilirsiniz. Bu eklenti, size sayfanızın açılma hızı konusunda detaylı bir rapor hazırlyor.

4. MeasureIT

Sitenize bir resim eklemek istiyorsunuz ancak bu görsellin seçtiğiniz alanda ne kadar yer kaplaması gerektiğini kesteremiyorsunuz. Seçtiğiniz alanda en iyi performansı almak için MeasureIT adlı eklentiyi kullanabilirsiniz.

Ulaşmak için tıklayınız

Bu ufak eklenti seçtiğiniz alanın boyutlarını size söylüyor.


3.ColorZilla

Kullanıcılar için basit gözüksede site üzerinde bulun tuş ve linklerin renkleri bir geliştirici için oldukça önemlidir. Ayrı grafik programlarıyla hazırlanan bu tarz detayların hazırlanması bazen oldukça büyük zaman alıyor.


Ulaşmak için tıklayınız

ColorZilla, size bu tarz değişiklikleri birkaç tıkla yapmanızı sağlayan bir sistem sunuyor.


2. Link Checker

Eğer yüzlerce linkin verildiği bir sayfanız varsa bu adreslerin kaç tanesinin aktif olduğunuzu test etmeniz bazen saatlerinizi bile alabilir.

Ulaşmak için tıklayınız

Link Checker eklentisi sizin için 404 hata kodu veren tüm linklerin listesini çıkartıyor. Kısa ayarlarla bu kırık linkleri düzeltebiliyorsunuz.


1.Web Devoloper

Bu eklenti kesinlikle boyutundan çok daha büyük hizmetler vaadediyor. Web Devoloper sayesinde, CSS üzerinde çeşitli ayarlamalar yapabilrisiniz.


Ulaşmak için tıklayınız

Sayfanızdaki çalışmayan linkleri ve resimleri görebilrsiniz. Tek bir tıklamayla bu bozuk resimleri düzeltebilirsiniz.

Cookie'leri temizlemek DOM editörü açmak ve aklınıza gelebilecek herşeyi bu program sayesinde yapmak mümkün.

Yazan: Cem Süer
SDN - ShiftDelete.Net - Ana Sayfa
 
Üst Alt