VW Tiguan- Ford Kuga Hangisi daha iyi?

VW Tiguan'mı Ford Kuga'mı?


  • Kullanılan toplam oy
    2
Kompakt SUV segmentinin iki popüler aracı Ford Kuga ve VW Tiguan karşılaştırması

Her iki modelde oldukça dinamik bir yapıya sahip. Tiguan far grubu tasarımıyla çekicilik konusunda Kuga nın gerisinde kalıyor. İki otomobilin de genel tasarımına baktığımızda Kuga daha keskin hatlara Tiguan ise daha oval çizgilere sahip.

iki model de şişkin çamurluklarıyla heybetli görünüp arazi karakterlerini vurguluyorlar.

İkisinde de İç mekân da markalarının diğer modellerini anımsatan iç mekanlar la karşılaşıyoruz. Malzeme kalitesi ve işçilik konusunda her iki modelde başarılı. Ford Kuga sportif çizgisi yüksek bir iç mekan sunarken, VW Tiguan daha sade bir iç mekana sahip.

Motor performans:
VW Tiguan da 1.4 litre TSI benzinli motor kullanıyor. Bu motor 5800 d/d de 160 bg güç, 1500 ila 4000 d/d de 250 Nm tork değeri sunuyor.

Ford Kuga da ise 1.6 litre Ecoboost benzinli motora yer verilmiş. Bu motor 5700 d/d de 182 PS güç, 1600 ila 5000 d/d de 240 Nm tork değeri sunuyor.

Konfor ve Yol Tutuşu:
Konfor bakımından VW Tiguan yumuşak süspansiyon ve kalın yanaklı lastikleriyle üstün taraf oluyor.

Kuga ise sert süspansiyonları ve ince yanak lastikleriyle konfor anlamında geri kalsa da viraj performansı konusunda rakibinin önünde.
 

Ziyaretci

Ziyaretci
Yeni Ford Kuga'yı gördükten sonra fikrim Kuga dan yana değişti , Tiguan da güzel araç fakat performans ve iç mekan konusunda kuga'nın gerisinde kalmış
 
Üst Alt