• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Vista Kapanma hatası!

• Konbuyu başlatan idcelik
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 3
  • Görüntüleme 3K

Okunuyor :
Vista Kapanma hatası!

idcelik

Acemi
Üye
Merhaba arkadaşlar.Sİstem kapanırken "CL-RC Engine3 Dummy Winidow:QPService.exe" diye bir hata veriyor vista ile ilgili mi tam olarak bilmiyorum ama nedeni ne olabilir?Nasıl düzeltebilirim?

orkuorkun

Kıdemli
Üye
QPService.exe programi HP nin quick play programi olarak gorunuyor HP marka laptoplarda geliyor muhtemelen bu programin exe dosyasi silinmis.

Windows baslangicta system bu dosyayi ariyor bulamayinca hata veriyor. f8 Guvenli kipte acip sistem geri yukleme dene Format atmakla buyuk ihtimalle duzelir probleminiz diye dusunuyorum. baslat calistir msconfig Kayit defteri ile oyanirsa belki baslangic dosyasi olarak QPService.exe yi gormesi engellenirse bir sonraki isleme gecip acmasi saglanabilir.

eger guvenli kipte de acilmiyorsa vista dvd si ile tamir edilebilir yada tekrar format atilarak sifirlanir. kendi dusunceme gore Donanimsal bir hatanin olmadigini saniyorum
Formatla duzelir bence

idcelik

Acemi
Üye
Ya geri yuklemem imkansız cunku bu hata vermye baslayalı yaklasık iki ay oldu o arada birsürü işlem yaptım.Formatla düzelecektir mutlaka bılıyorum da regedit ile ilgili birşeyler yapmak mümkün olmalı onu bilen varsa cok iyi olacak...

Üst Alt