Vine Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Vine Uygulaması Nasıl Kullanılır?,Vine Videosu Nasıl Çekilir?,Vine nasıl kullanılır?

Vine Nedir?
Anlatmak veya paylaşmak istediğiniz bir şeyi 6 saniyelik bir video ile ifade edebilir misiniz? Topu topu 6 saniye ne yapılabilir ki diyenlere Vine programı ile tanışmalarını tavsiye ediyoruz. Twitterın sahibi olduğu bu program mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Twitterda 140 karakter harf ile sınırlı olan metin paylaşımı vine ile 6 saniyelik videolar şeklinde degişiyor. En sevilen özelliği 6 saniyelik videoda her saniye videoyu durdurup farklı bir kare ile çekime devam edebilmeniz ve bu videonun gif animasyonları gibi sürekli kendini tekrar etme özelliği.

Vine Nasıl kullanılır?
Vine uygulamasını İPhone/iPad için AppStoredan Android cihazlar içinse Google Play Storedan yüklememiz gerekiyor.

İPhone/iPadinize Vine yüklemek için buraya tıklayın.
Android cihazınıza Vine yüklemek için buraya tıklayın.

Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra kayıt olup profil oluşturmanız gerekiyor. Bunun için kendi e-mail'inizi kullanıp yeni bir profil oluşturabileceğiniz gibi, Twitter hesabınızla uygulamaya giriş yapıp hazırdaki profilinizi de kullanabilirsiniz. Vine uygulamasında bir video oluşturmak için ana sayfa (Home) ekranının sağ üst köşesindeki kamera simgesine tıklayın.. Burada ekrana dokunarak kayıt yapabiliyor, parmağınızı ekrandan kaldırdığınızda da kaydı durdurabiliyorsunuz. Vine ile ilk video çekimine başlamadan önce ekrandaki adımları takip ederek uygulamanın nasıl çalıştığını da deneyerek öğrenebilirsiniz.

Video kaydınızı tamamladıktan sonra isterseniz Twitter veya Facebook üzerinden paylaşım yapabilirsiniz. Burada unutmamanız gereken konu ise Vine ile çektiğiniz ve yayınladığınız videonun anında herkese açık hale geliyor olması. Çektiğiniz videoyu internete erişim sağlayan herkes görebilir. Bu nedenle Vine ile yayınladığınız videonun mahremiyetine dikkat etmenizde yarar var.

Vine videonuzu yayınlamadan önce çektiğiniz konu ile ilgili bir veya birkaç etiket koyarak başkaları tarafından daha kolay bulunmasını da sağlayabilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisindeki bir bölümde (explore) diğer kullanıcıların videolarına göz atmanız da mümkün. Daha önceden çektiğiniz videoları Vine'da kullanmanız ise maalesef mümkün değil. Vine uygulaması için özel çekim yapmanız gerekiyor.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt