• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Vejetaryenler için soyadan tavuk eti

• Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 18
  • Görüntüleme 3K

Okunuyor :
Vejetaryenler için soyadan tavuk eti

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Bence araştır sevgili Mekselina ; mesela ben lakto vejeteryanım....:))
sakın buda ne deme...:)))
Aksine diyecem buda ne güney:freakedout:Winlk_Tongue:
en iyisi şöyle yapalım daha açıklayıcı olması açısından daha iyi olmazmı ne deersin ?

Başlıca Vejeteryan Yaklaşımlar :

Balık Yiyebilen Vejeteryanlar (Pesketeryan) : Kırmızı ve tavuk eti yenmez, ama süt, süt ürünleri, yumurta ve balık yenebilir.

Kırımızı Et Yemeyen Vejeteryanlar (Semi-Vejeteryanl) : Sadece hayvansal gıda olarak kırımızı et yenmez. Ama süt, süt ürünleri, yumurta, tavuk ve balık yenebilir.

Yumurta ve Süt Tüketen Vejeteryanlar (Lakto-Ovo Vejeteryan) : Hayvan eti yenmez, ama süt, süt ürünleri ve yumurta yenebilir.

Yumurta Yemeyen Ama Süt Tüketen Vejeteryanlar (Lakto Vejeteryanler) : Hayvan eti ve olası bir yaşamı sona erdirme kaygısıyla yumurta da yenmez. Süt ve süt ürünleri
yenebilir.

Süt Tüketmeyen Ama Yumurta Yiyen Vejeteryanlar (Ovo Vejeteryanler) : Hayvan eti, süt ve süt ürünleri yenmez. Ama yumurta yenebilir.

Sadece Sebze ve Meyve Yiyen Vejeteryanlar (Vegan) : Hayvan eti ve hayvan ürünleri (yumurta, süt ve süt ürünleri) yenmez. Hayvan ürünlerinden giysiler ya da eşyalar kullanılmaz.
kedimveben.com

Venhar

Üye
Balık Yiyebilen Vejeteryanlar (Pesketeryan) : Kırmızı ve tavuk eti yenmez, ama süt, süt ürünleri, yumurta ve balık yenebilir.

Ve sanıırm biz bu gruba giriyormuşuz :)

Apollonius

Tecrübeli
Üye
Selam;

Et yemek sağlıklı bir insan vücudu için gerekli bazı ihtiyaçları vücuda almayı sağlar. Et yemeyen insanlar başka şekillerde bu "DOĞAL" ihtiyaçlarını gidermeliler. Aksi taktirde sağlık sorunları yaşayabilirler. Örneğin B12 eksikliği, demir eksikliğinden anemi gibi...

Ayrıca doğru yazılışı sevgili mopsy'nin yazdığı gibi vejetaryen şeklinde :)

Son düzenleme:

Venhar

Üye
Et yemek sağlıklı bir insan vücudu için gerekli bazı ihtiyaçları vücuda almayı sağlar
Apollonius , hem et fiyatları çok pahallı isabet oluyor tüketmediğimiz :)

Guney

Kıdemli
Üye
yani kestiniz hemen cezamızı sevgili Apollonius ne var yani bir harfi yanlış yazmışsak ...
Vay başımıza gelenler şimdi bir harf sonra neler unutulacak vah vah....B12 nerdesin ...:))

Venhar

Üye
yani kestiniz hemen cezamızı sevgili Apollonius ne var yani bir harfi yanlış yazmışsak ...
Vay başımıza gelenler şimdi bir harf sonra neler unutulacak vah vah....B12 nerdesin ...:))

Sevgili güney
Apollonius ,Türk Dil Kurumunda çalışıyor :Winlk_Tongue:

Apollonius

Tecrübeli
Üye
:) Yanlış anlamayın sevgili Güney. Bir çok yerde yanlış bilinen bir kelime. Hatta bir yerden yazı alıntılamış MEKSELİNA. Orada vejetaryenlik ile ilgili bilgi veren kişi bile yanlış yazmış. En azından bu konuyu okuyanlar öğrenirler nasıl yazıldığını.

Ben de bir çok kelimeyi -bilmediğim veya farketmediğim için- yanlış kullanmama rağmen yanlış gördüğümde düzeltmeye çalışıyorum. Farkettiğinizde uyarırsanız sevinirim.

Normalde forumda gördüğüm imla hatalarına karışmıyorum veya özel olarak uyarıyorum fakat bu kelimeyi bir çok kişi yanlış biliyor. Sizi özel olarak uyarsaydım ve düzeltseydiniz bile kimse nasıl yazıldığına dikkat etmezdi ve kendisi yazarken yine vejeteryan diye yazmaya devam ederdi. Benim ortaya yazmış olmam gerekli dikkati çekti diye düşünüyorum :eek:k:

Guney

Kıdemli
Üye
:) Yanlış anlamayın sevgili Güney. Bir çok yerde yanlış bilinen bir kelime. Hatta bir yerden yazı alıntılamış MEKSELİNA. Orada vejetaryenlik ile ilgili bilgi veren kişi bile yanlış yazmış. En azından bu konuyu okuyanlar öğrenirler nasıl yazıldığını.

Ben de bir çok kelimeyi -bilmediğim veya farketmediğim için- yanlış kullanmama rağmen yanlış gördüğümde düzeltmeye çalışıyorum. Farkettiğinizde uyarırsanız sevinirim.

Normalde forumda gördüğüm imla hatalarına karışmıyorum veya özel olarak uyarıyorum fakat bu kelimeyi bir çok kişi yanlış biliyor. Sizi özel olarak uyarsaydım ve düzeltseydiniz bile kimse nasıl yazıldığına dikkat etmezdi ve kendisi yazarken yine vejeteryan diye yazmaya devam ederdi. Benim ortaya yazmış olmam gerekli dikkati çekti diye düşünüyorum :eek:k:
Sevgili arkadaşım ben hiç alınmadım inanınki malumunuz bir çok yanlış ezberlerle doluyuz..
Bu konularda elimden geldiğince doğru yazmaya çalışan ben B12 den kaynaklı unutkanlık ve dikkatsizlik yaşamaktayım...(yaşlanıyorum çok hızlı)...:))
Duyarlılığınız takdire şayandır efendim..
sevgilerimle..

Üst Alt