• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Vejetaryenler için soyadan tavuk eti

• Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 18
  • Görüntüleme 3K

Okunuyor :
Vejetaryenler için soyadan tavuk eti

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Bilim adamları, sadece vejetaryenlerin değil, sağlıklı beslenmeyi tercih eden herkesin mutfağında yerini almaya başlayan soyadan şimdi de "tavuk eti" ürettiler.

ABD'deki Missouri Üniversitesinde görev yapan bir grup bilim adamı, soya unundan elde ettikleri proteinleri su, ısı ve basınç kullanarak pişirip bir silindirden geçirerek, tat ve görünüş açısından tavuk etine çok benzer bir ürün elde ettiler.

Food and Agricultural Chemistry, Food Science ve American Oil Chemists' Society gazetelerinde yayımlanan projenin başındaki Fu-Hung Hsieh, ilk testlerde daha çok hindi etine benzer bir tat elde ettiklerini, bu nedenle süreçte birtakım değişiklikler yapmak ve ürüne daha fazla lif eklemek durumunda kaldıklarını anlattı.

Yüzde 75 oranında nem bazlı olan bu ürünün bu özelliğiyle diğer soya mamullerinden farklı olduğunu belirten Hsieh, ürüne tavuk etine benzer bir yapı veren özelliğinin bu yüksek nem miktarı olduğunu söyledi.

Uzmanlar, son aşamasında olan proje sayesinde, daha çok insanın, kemiklere iyi geldiği ve birçok kanser türüne karşı koruyucu olduğu bilinen soyayı tüketmeyi tercih etmesini bekliyorlar.
ekolay.net

Guney

Kıdemli
Üye
Başlığı görünce bir den "hey ne güzel bana göre bir haber" dememle gördüğüm manzara arasında bütün hevesim kursağımda kaldı...
istemem böyle bir yemek...:))

mopsy

Emektar
Üye
bak şimdi düşünürüm işte nane ile marine edilip şalgamla haşlanmış yanında da buz gibi rakı ile galiba yerim bunu...:))
Merhaba!
...rakı ile ...
Sonunuz boyle olmasin sakin?basligindan;

mopsy-Iste raki,nane,salgam suyu sevdasinin sonu,duyurulur.......
24 yaşındaki İngiliz şarkıcı Lily Allen, Avustralya'da katıldığı bir müzik festivalinde alkol sınırını aşınca ortaya bu görüntüler çıktı.

Guney

Kıdemli
Üye
Hahahhaha aşkolsun Mopsy sence bu "kızıl Güney" bu hale gelir mi?
Alkol biz nasıl komut verirsek öyle duruyor...Yani aynı şişede durduğu gibi sakin ve keyifli...:))
Doz aşımı mevcut değildir efendim...

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Biz 3 kız kardeş' te kırmızı ve beyaz et tüketmiyoruz ... Bu haberi okuyunca daha çok sevindim:)

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Yani siz üç kardeş vejeteryan mısınız? değilseniz nesiniz?..:)))
Bilsem söyliyecem:) vejeteryanlardan kırmızı et yemeyipte beyaz et tüketen var .
ama biz beyaz etide tüketmediğimiz için hangi gruba dahil olduğumuzu bilmiyorum :Winlk_Tongue:

Guney

Kıdemli
Üye
Bence araştır sevgili Mekselina ; mesela ben lakto vejeteryanım....:))
sakın buda ne deme...:)))

Üst Alt