• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

vBulletin Database Error!

• Konbuyu başlatan bybart
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 4
  • Görüntüleme 12K

Okunuyor :
vBulletin Database Error!

bybart

Acemi
Üye
Aynı host şirketinden 2 si vbulletin 1i phbb 3 adet forumum var, sürekli vBulletin Database Error! sayfası çıkıyor günde ortalama 60 adet uyarı maili alıyorum (kaç kez yaptığını öğrenmek için bilinçli) firmaya attığım her mailde linüx makinamızda bir problem yok sizin kullandığınız sistemde problem olabilir bna hata hakkında bilgi verirseniz araştırıp yardımcı olabiliriz diye cevap alıyorum. database error hakkında beni bilgilendirirmisiniz ne gibi sebeplerden olabilir çözüm yolunu bulmam lazım :(

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
3 adet sitenın oldugunu soylemissin Database error verdigi zaman diger sitelerine erisim oluyormu? Cunki database error mesajı Mysql e cok fazla yuk bindiginde gerceklesir Bununda cesitli sebepleri var
1- Sitenizde cok fazla eklenti gelismis istatistik eklentileri server loadını yukseltir
2- Sitenize veya serverinize saldırı oldugunda Mysql sişer calısmaz hale gelir
3-sitenizden veya aynı serverdeki baska sitelerden herhangi birinde cok fazla veri tuketimi (download) oldugunda yine aynı sekilde hata verebilir

Buna benzer baska sebeplerde var sitenın adresini yazarsan olabilecek baska nedenleride yazabiliriz

bybart

Acemi
Üye
forumlarda fazla eklenti yok hep standart şeyler ama gelin görinki birinde değilde 2 vbulletin sitede birden aynı database hatasını diğer phpbb forumda ise bir dosyaya ulaşılamadığının uyarısı çıkıyor ... yani üçünde birden oluyor olan işlem ve firma bunun benden kaynaklandığını söylüyor anlamadım gitti zaten direktadmin panelden sağlam yedek nasıl alınır onuda soracağım : )

http://forum.pembelim.net www.rocktuel.net/forum www.ua59.com/forum (not: ben fb'liyim ama gslilere forum kurduk : )

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sitelerine baktım Serverde bulunan MySql hatalarını senın sitenın yapması mumkun degil Muhtemelen Aynı serverde bulunan baska bir site cok fazla veri tuketiyor dur.Bunuda server sahibi biliyordur zaten.Bence host firmanı degistir.Yenı alacagın hostdaki server ozelliklerini incele (İslemci Ram...vs)

YEDEK ALMAK

PhpMyAdmine baglan / Database (veritabanını) sec tablolar ekrana geldiginde ustte Dönüştür linkine tıkla ,Acılan pencerede altta Dosya olarak kaydet seceneginin karsısındaki kutuyu isaretle ve en alttaki git tusuna basarak veritabanının yedegini alabilirsin

NOT: Yedek almadan once veritabanını Repair (tabloları onar) komutu vermende fayda var.İkincisi ise yeni firmadan host kiralamadan once eski hesaplarını kapatma cunki yenı kiraladıgın serverdeki mysql farklı surum olabilir ve veritabanını yuklerken hata verebilir.Bu durumda ,kapatmamıs oldugun eski hesabına girerek degi*** seceneklerde yedek alman gerekecektir

sibirya11

Acemi
Üye
bendede siteye giriyodum 1 saat sonra database error hatası wermeye başladı ve giremiyorum sebebi nedir?funpic'ten host almıştım...

Üst Alt