• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

vbAdvanced cmps vBadvanced Ikı Sorun

ozi

Acemi
Üye
Arkadaslar Selam

Ilk SOrun Sagda Menude Lınklere tıkladında Forumda Katagorı Yerıne Forum Anasayfasına Gıdıyor

Ikıncısı Ise Ortaya Haberler Nasıl Eklenıytor ?

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
ozi' Alıntı:
Arkadaslar Selam

Ilk SOrun Sagda Menude Lınklere tıkladında Forumda Katagorı Yerıne Forum Anasayfasına Gıdıyor

Ikıncısı Ise Ortaya Haberler Nasıl Eklenıytor ?
Yeni menu blogumu ekledin?
Ortaya haberleri eklemen icin once forumda haber katogorisi olusturman lazım daha sonra Admın panelden vadvanced modullere gir ve news modulunun ayarlarına ekledigin haber katogorisinin ID numarasını yazacaksın Bu sekilde forumda haber bolumune atılan her meaj anasayfada haber olarak gozukur

NOT: Acılama kısa oldu biraz eger yapamazsan daha detaylı acıklarız

ozi

Acemi
Üye
Selam Kardes İlk Olarak Cvp Icın Allah Razı olsun

Bu menude Bir Linke Tıkladımda Kendı sıtemde Direk Forumumda Anasayfaya Gidiyor

yani ora bi Katagori baslına tıklasam bıle Forum Anasayfasına Gıdıyor

admincp de default ayarında

CMPS URL
The full URL to the CMPS file

bundan sanırım ama sız bılırsınız

Tıkladıgımda uste lınk yerınde

http://www.xxx.net/forum/forum/index.php?page=http://www.xxx.net/forum/forumdisplay.php?f=7

Bole Lınk Cıko Haledelım bedava Banerınızı Alırım Valllah :D

Cok sagolun

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Linkler icin Admin panel/stil yoneticisi/stilini sec/tema duzenle/adv_portal_navmenu
acıp <forum linklerini kendin ayarlayacaksın .Link lerin asagıdaki sekilde olacak

ORNEK

Kod:
<tr><td class="vbmenu_option"><a href="$vboptions[bburl]/arcade.php">Arcade Oyunlar</a></td></tr>
Linklerin icinde a href= ile baslayan yerlerin sonuna $vboptions[bburl]/ eklemen gerekli ornek yukarıdadır forum Linklerini kendi forumuna gore bu sekilde duzenle . Forum url ayarların dogru ise linkler duzelecektir

bybart

Acemi
Üye
Supermeydandaki : En İyi Uyeler ve Haf. En Aktif Konuları nasil oluyooorrr ??

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
bybart' Alıntı:
Supermeydandaki : En İyi Uyeler ve Haf. En Aktif Konuları nasil oluyooorrr ??
İki modulude asagıya ekledim
Admin panel /vacmps/ downloads - upload modul , bolumunden yukleyebilirsin Dikkat et modul yuklemeden once sitendeki modules klasorunun chmod 777 yapacaksın ,aksi takdirde yuklerken hata verir yukleyemezsin
Kolay gelsin

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
ozi' Alıntı:
Olmadı degil yapamadım diyeceksin:Complice:

adv_portal_navmenu Template Kodlarını foruma yaz bakayım duzenleyecegin yerleri gostereyim

bybart

Acemi
Üye
çok teşekkürler Hot Topics This Week olanı ekledim şu an panelde var gözüküo ama , portal kısmında bomboş :)) sanırım 1 hafta olmasını beklicez ... teşekkürlerrr

ozi

Acemi
Üye
adv_portal_navigation

<tr>
<td class="$bgclass">
$navigationbits
$customnavigationbits
</td>
</tr>

adv_portal_navigationbits

<div class="smallfont">$navmark <if condition="$link"><a href="$link">$title</a><else />$title</if></div>

Bunnar var sadece kardes

sagolasınn

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
ozi' Alıntı:
adv_portal_navigation

<tr>
<td class="$bgclass">
$navigationbits
$customnavigationbits
</td>
</tr>

adv_portal_navigationbits

<div class="smallfont">$navmark <if condition="$link"><a href="$link">$title</a><else />$title</if></div>

Bunnar var sadece kardes

sagolasınn
Yukarıda yazdıgın kodlar vadvanced orjinal navigasyon bloguna ait tir eger onun icine linkleri eklemek istiyorsan manuel olarak linkleri kendin ekleyeceksin.Asagıya bizim kullandıgımız navigasyon blogunu ekliyorum

admın panel/vBa CMPS/Download / Upload Module bolumunden upload edeceksin upload ederken

Column : solda
Sıralama şekli : block sırasını yaz genelde 1 olur
Active : evet
Update All Pages : evet
Style to install templates to : temanı sec

yukarıdaki sekilde upload et .Uploaddan once serverinde bulunan modules klasorunun chmod degerini 777 yapmayı unutma sakın yoksa modul klasore yazılmaz.

Bu islem bittikten sonra Admin panel stil yoneticisi temanı sec ve temaları duzenle sıkkına tıkla acılan sayfadaki temalardan adv_portal_navmenu acıp icindeki linkleri forum katogorilerine gore duzenle

ozi

Acemi
Üye
Abim Çok Teşekürler Başlamadan once Bırsey Sorjam

chmod 777 Nasıl Yapılıyor :S

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
ozi' Alıntı:
Abim Çok Teşekürler Başlamadan once Bırsey Sorjam

chmod 777 Nasıl Yapılıyor :S
Ftp programı ile sitene baglan serverdeki herhangi bir klasorun secerek gelerek program uzerinde sag tıkla ve bak chmod secenegi cıkar (ftp programına gore farklı yerde olabilir) Ikincisi cpanelden de yapılır chmod demek klasore yazılma izni vermek demektir

ozi

Acemi
Üye
Tesekurler Sımdı Denıyorum Abı Hemen

Son düzenleme:

James-FOX

Acemi
Üye
YukseLL' Alıntı:
İki modulude asagıya ekledim
Admin panel /vacmps/ downloads - upload modul , bolumunden yukleyebilirsin Dikkat et modul yuklemeden once sitendeki modules klasorunun chmod 777 yapacaksın ,aksi takdirde yuklerken hata verir yukleyemezsin
Kolay gelsin
yuksel abi hani nerde goremiyorum ?

tekrar download a sunarmisin dosyaları + kodlari ?

James-FOX

Acemi
Üye
abi haf.aktif konuları blocku kurdugum halde yukledigim halde ana sayfada cıkmıyor...

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
1-ACP/vBa CMPS/Edit Modules de modulun aktif olup olmadıgını kontrol et
2-ACP/vBa CMPS/Edit Pages de git tusuna tıkla burada Modules Enabled kısmı var burada bak bakalım blogun aktifmi?

Üst Alt