Vatikan bile krizin çözümü İslam'da diyor

Suudi Arabistan’ın tanınmış fikir adamlarından Prof. Dr. Abdullah bin Abdülaziz el-Muslih, Vatikan’a bağlı ekonomi heyetinin, dünyayı sarsan ekonomik krizin çözümü için yaptığı açıklamada, çözüm olarak İslâmî iktisada müracaat etmelerini önerdiğine dikkat çekti.

Prof. Dr. Abdullah bin Abdülaziz el-Muslih, İstanbul’da 14 – 15 Mayıs 2011 tarihleri arasında, Fırat Kültür Merkezi’nde bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası Kur’ân ve İlmi Hakikatler Sempozyumu’na katılacak.

Cidde’deki ofisinde Prof. Dr. Abdullah bin Abdülaziz el-Muslih, dünyanın bugün ahlâkî, toplumsal, iktisadî krizler içinde olduğuna dikkat çekerek, “Biz dünyaya iyilik sunmaya hazırız. Biz cinayet ve ayrımcılığa dâvet etmiyoruz.

Biz barış, muhabbet ve kardeşliğe dâvet ediyoruz. Biz var olan iktisadî kriz gibi sorunlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bazı cahil Müslümanların –ben onları öyle isimlendiriyorum- dinlerindeki azametten haberdar olmayışları beni üzüyor.

Bu din iyilikle dolu muazzam bir din. Vatikan’a bağlı ekonomi heyet, dünyayı sarsan ekonomik krizin çözümü için yaptığı açıklamada, çözüm olarak İslâmî iktisada müracaat etmelerini öneriyor” ifadelerini kullandı.

El-Muslih, “Bizim Heyet (Komisyon) olarak görevimiz, insana dünyada güven ve emniyete ulaştıran yolun ışıklarını ve ahiret saadetini sunmak.” şeklinde konuştu. Türkiye’de katılacağı sempozyumda açılış konuşmalarından birini yapacak olan el-Muslih konuşmasının “İlmi Tefsirin Şer’i delilleri” üzerine olacağını söyledi.

Cihan
 
Üst Alt