• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Valilik kürt çocuklarına "el" koyuyor...

• Konbuyu başlatan Guney
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 10
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Valilik kürt çocuklarına "el" koyuyor...

Guney

Kıdemli
Üye
Adana Valisi: Kürt çocuklarına el koyarız

Adana Valisi İlhan Atış, Kürt çocukların sokak eylemlerinde kullanıldığını iddia ederek, 'Aileler çocuklarına sahip çıkmazsa, gerekirse bu çocukları alıp yuvaya verme yetkimizi kullanırız' diyerek tehdit etti.

Trafik kazasında ölen Gazeteci Seyit Ali Akgül'ün evine taziye ziyaretinde bulunan Adana Valisi İlhan Atış, tartışma yaratacak sözler sarf etti. Kent merkezinde yapılan gösterilere karşı hassas olduklarını öne süren Atış, kolluk güçlerinin gösterilerde olabildiğince güç kullanmamaya özen gösterdiğini iddia etti.

Konuşmasında seviyeyi düşüren Atış,'Son dönemlerde hep çocuklar ön planda tutuluyor. Anne babaların çocuklarına sahip çıkması gerekiyor. Bildiğim Anadolu erkeği merttir, yapacağını hamile kadınların çocukların arkasına sığınarak yapmaz. Bu çocukları yakın zamanda şiddet ortamından uzaklaştıracağız. Çocuklar bunu bir oyun sanıyor' dedi.

'Çocuklarınızı alırım'

Çocukların olaylarda kullanıldığını ileri süren Atış, 'Vatandaş vatandaşlığını bilecek. Devamlı olaya karışan çocukları, hâkim kararıyla ailelerinden alıp sosyal hizmetler yuvasına verme yetkimiz var. Bu gücü bize yasalar veriyor. Gerekirse devamlı olaya karışan çocukları ailelerinden alacağız. Bu nedenle ailelerden çocuklarına sahip çıkmalarını öneriyoruz' şeklinde konuştu. Polise taş atan çocukların sayısının 100'ü geçmeyeceğini savunan Atış, 'Göçle gelen mahallelerde öğrenci sayısı 127 bin. Bu çocukların arkasına saklanan genç sayısının 150-200 civarında olduğunu düşünüyoruz. Gerekli tedbirleri alıyoruz' şeklinde konuşarak ailelerin gözünü korkutmaya çalıştı.

Daga önce de tehdit etmişti

Adana Valisi Atış, geçen yıl da taş atan çocuklar konusunda tartışılan açıklamalarda bulunmuştu. Atış, 'çocukları eyleme katılan ailelere kömür vermeyiz, yeşil kartlarını yenilemeyiz, olanları da iptal ederiz' diyerek, aileleri açlıkla terbiye etmeye çalışmıştı.

ADANA-ANF

Yorumsuz yayınlayacağım lakin yorumlarınız değer katacak bu habere...

Masterlord

Kıdemli
Üye
adana valiliğini canı gönülden tebrik ettim simdi

helal olsun

terörü engellemek için hiç olmassa çaba sarfediyolar

Guney

Kıdemli
Üye
Yorumsuz diye açtığım bu habere değerli yorumuyla katılan sevgili Masterlord;
"tebriklerini Adana valliğine ileteceğim" diyeceğim ama ne aklım nede yüreğim el vermiyor buna..

simqe

Kıdemli
Üye
Yorumsuz yayınlayacağım lakin yorumlarınız değer katacak bu habere...
Senin yorumunuda merak ediyorum Güney,madem bu konuyu açtın..yorumunuda senden beklerdim..

Peki bu çocuklara ne yapmak lazım..

çocuktur deyip geçmekmi...

onları öne sürenlerinde niyeti bu değilmi..

Bu çocukların arkasına saklanan o ödleklere,o korkaklara ne yapmalı...

Bir bakıyorum o çocuklar 23 Nisan çocuk bayramındalar..

Başlarına yeşil örtüleri takmışlar,arapça bir şeyler mırıldanıyorlar..

O güzel,o masum sesleri ile..ama ne dediklerini bilmiyorlar..

Bir bakıyorum o çocuklar,almışlar ellerine taşları..polisi taşlıyorlar..

Neye..niye taşladıklarını bilmeden...

Ama bu çocukları giydirip,süsleyip püsleyip,eline taş tutuşturan o korkak,sübyancılar..

her şeyi biliyorlar..

onlar için ne yapmalı..

Guney

Kıdemli
Üye
Sevgili Simge değerli dost;
Ben gördüğüm fotoğrafa değil fotoğrafın arkasındaki durumlara bakıyorum bazen esefle bazen öfke ile bazende içim burkularak..
Bu habere yorum yapmamış olmam bu açıklamayı kabul etmediğimin göstergesi..Aslolana bakmak lazım bze gösterilene değil.
Bir Adana yaşayanı olarak bu çocukların yaşadıkları mahalleleri az çok bilen biriyim ve bu çocukların nasılda berhudar edildiğini nasılda kullanıldığını ve devlet tarafından nasılda korunmasız bırakıldığını bilen biri olarak derim ki;
belki bilmiyor neden taş attığını,
belki bilmiyor kimin ve kimler tarafından kullanıldığını
ama o çocuk
korkuyu biliyor
ama o çocuk
açlığı biliyor
ve o çocuk hepimize atıyor bu taşı...
bence çözüm bu değil ve bu çözüm insanlığa uygun değil bu çözüm bu çocuklara reva değil..
devlet tepededir belki ama devlet tepeden bakan olmamalıdır..

simqe

Kıdemli
Üye
Sevgili Simge değerli dost;
Ben gördüğüm fotoğrafa değil fotoğrafın arkasındaki durumlara bakıyorum bazen esefle bazen öfke ile bazende içim burkularak..
Bu habere yorum yapmamış olmam bu açıklamayı kabul etmediğimin göstergesi..Aslolana bakmak lazım bze gösterilene değil.
Bir Adana yaşayanı olarak bu çocukların yaşadıkları mahalleleri az çok bilen biriyim ve bu çocukların nasılda berhudar edildiğini nasılda kullanıldığını ve devlet tarafından nasılda korunmasız bırakıldığını bilen biri olarak derim ki;
belki bilmiyor neden taş attığını,
belki bilmiyor kimin ve kimler tarafından kullanıldığını
ama o çocuk
korkuyu biliyor
ama o çocuk
açlığı biliyor
ve o çocuk hepimize atıyor bu taşı...
bence çözüm bu değil ve bu çözüm insanlığa uygun değil bu çözüm bu çocuklara reva değil..
devlet tepededir belki ama devlet tepeden bakan olmamalıdır..
Devketmi kaldı..o güzelim devleti Hükümetler yedi bitirdi..

Devlet malesef tepeden bakan oldu...

Masterlord

Kıdemli
Üye
Yorumsuz diye açtığım bu habere değerli yorumuyla katılan sevgili Masterlord;
"tebriklerini Adana valliğine ileteceğim" diyeceğim ama ne aklım nede yüreğim el vermiyor buna..

çocuğunu ülkesine ihanet etmek için adice kullananlar
bırakın o çocuktan mahrum bırakılmayı
bence yaşamayı bile haketmiyorlar

demokratik açılımmış
neyin açılımı kardesim

avrupa ülkesine bile gideceginiz zmn
oranın dilini öğrenmek ve konuşmak zorundasın!!
bu bizim ülkede uygulanmak isteyince niye sorun çıkıyor

Tc vatandaşlığını kabul ediyosan Türklerle aynı hakka sahipsindir
ayrıcalık niye verilsin
doğulu vatandaşlar bizden üstünmü

ihanetin sebebi bahanesi olabilirmi
böyle bir rezalet olabilirmi,umaım siyasi irade(iradesini bu ülke yararına gösterebilirse)bu konuyu en kısa zmnda çözer

ordunun önü açılmalı artık
yeter kan aktığı....

YURTSEVER-ml

Acemi
Üye
Kürt çocukları, özellikle yeni yetişen Kürt çocukları tamamen politik bir ortamda gelişme dönemlerini tamamlıyorlar...

Birçoğumuz dünyadan habersiz okula gidip gelen apolitik bülbül kuşu iken, onlar polise molotof kokteyli atabilecek seviyeye gelmiş birer anka kuşu gibi yetişiyorlar...

Çocukların hiçbir suçu yoktur...

Üst Alt