Vajinismus Nedir?​

Vajinismus, kadının tamamen kendi iradesi dışında , elinde olmayarak , istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur. Vajinanın etrafındaki vajen kaslarının refleks olarak, istemdışı kasılması, bununla birlikte vücutta kasılma , katılaşma, endişe, korku, titreme ve panik ruh haliyle kadının bacaklarını kapatması, eşini itmesi ve eşiyle cinsel ilişkiye girmeye izin verememesidir. Bu durumda kasılmalar vajenin giriş bölümündeki düz kaslarda olur ve vajene penis giremez.*
Unutmayın ki; bu durum kadının tamamen iradesi dışında olmaktadır.. Ön sevişmede genelde bir sorun yoktur. Vajinal ıslanma olmasına ve eşiyle cinsel birliktelik istenmesine rağmen , sorun ilişki anında ortaya çıkmakta olup, zaman içinde cinsel isteksizlik ve soğumaya yol açabilmektedir.

Vajinismus ayrıca, cinsel ilişkinin dışında, jinekolojik kadın doğum muayenesinde, ya da vajinal fitil, krem kullanılması gerektiginde, vajinal tampon kullanması gerekirse vaginal kasılmalar refleks olarak ortaya çıkabilmektedir. Kişi hiç bir şekilde ilaç veya tamponu kullanamaz.*

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?​

Vajinismus tedavisi klinikte; bilişsel, davranışsal ve bilinçli hipnoz terapilerimiz olup size göre programlanmaktadır.

Bunları açacak olursak;
Bilişsel terapide kadın doğum uzmanı tarafından size kendi genital sisteminiz ile ilgili genel bilgiler ayrıntılı bir şekilde verilir. Bu konu ile ilgili yanlış düşünceleriniz, bilgi eksikleriniz bir kadın doğumcu gözüyle düzeltilir, sağlıklı ve doğru bir bilgilendirme yapılır.
Bu bilgiler bile sizi oldukça rahatlatır ve vajinismusu çözmek için doğru ilk adımlarınızı atmanıza yardımcı olur. Bunu takiben vajinismusta davranışsal terapi olarak adlandırdığımız son derece kolay, basit, ağrısız egzersiz programları size uygun olacak şekilde düzenlenir ve takibinde de egzersiz programları, ev ödevleri olarak size verilmektedir. Bunlar kesinlikle parmak egzersizleri değildir.
Op.Dr. Saygın Micozkadıoğlu
 

yekin97

Uzaklaştırıldı
Merkezimiz resmi olarak haziran 2008 den beri hasta kabulüne başlamıştır.Bu tarihten itibaren pekçok vajinusmuslu hastamız eşleriyle birlikte bize başvurdu. Biz uzman psikologumuzla birlikte bu çiftlerimizle her çifte özel tedavi yöntemi uygulayarak en fazla 3-4 seansta bu sorunu çözmekteyiz.

Tedavininde maliyeti sizi sarsmayacak kadar uygun. Eğer sizde tedavi olmak ve bu sorundan kurtulmak istiyorsanız lütfen bizi arayın.Başarılarımızla gururluyuz. Bize başvuran ve tedavi olan hastalarımızın şu an gebe olarak takibini yapıyor olmaktan mutluyuz.

Vajinusmus sizin de sorununuzsa gelin birlikte çözelim!
Kaynak : linakadinsagligi.com
 
Merhabalar!
Benim arkadaşımda vajinasmus tedavisi vardı. şimdi BioTexCom kliniğinde tedavi görüyor. vajinasmusu da tedavi ediyor. on saniye içeren, son derece basit ve acısız bir jinekolojik değerlendirme sonucunda kesin olarak teşhis edilmektedir. deneyimli bir jinekolog tarafından jinekolojik değerlendirme yapılmadan tedaviye başlamak çok yanlıştır. vajinismus teşhisi konan hastaların bu problemlerinden kesin bir şekilde kurtulabilmeleri için cinsel terapi şarttır. çünkü zamanla sıkıntılar büyümekte, oluşan evlilik sorunları boşanmalara kadar giden bir sürecin önünü açmaktadır. vajinismus tanısı alan hastalarda omuzlardaki yük her zaman biraz daha artarak büyümektedir, bu nedenle bir an evvel tedaviye geçilmelidir. vajinismus tedavilerinde altta yatan neden kızlık zarı veya vajina yapısına bağlı anatomik bir engel ise basit cerrahi girişimler sorun halledilebilmektedir. Ancak nedenleri arasında %90 olasılıkla psikolojik sorunlar yer almaktadır ve bu durumda cinsel terapi gerekir. Sizin aranızda kimsede vajinsamus tedavisi hakkında bilgi var mı, arkadaşlar?
 
Üst Alt