• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Uzun Görünmek İstiyorum!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Uzun Görünmek İstiyorum!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba: Boyunuzu daha uzun göstermek, çizgi modasını tarzınıza uyarlamak, göbeğinizi daha ince
göstermek, etek ve pantolon seçimine karar vermek için öneriler

Stil Danışmanına Gelen Soru:

Merhaba. Ben 1.50 boyunda 56 kilodayım.

Etek boyum ne olmalı? Pantolon veya etek tercihinden hangisi beni daha uzun boylu gösterir?

Çok uzun [Kalpleri topla, 2 milyon TL bonusu kaçırma!] topuklu ayakkabılar ayaklarımı acıtıyor. Yürüyemiyorum. Uzun boylu görünmek için neler yapabilirim?

Enine ve boyuna çizgili veya büyük desenli kıyafetler giymem sakıncalı olur mu? Ayrıca 50 kilonun altına düşersem psikolojim bozuluyor, mutlu olamıyorum.

Karın bölgemi ince göstermek için ne yapmalıyım? Yanıt verirseniz sevinirim?
Yasemin

MSN Kadın – Stil Danışmanı Önerileri:

Sevgili Yasemin,
Boyunu daha uzun göstermek için etek ya da pantolon giymen benzer etkilere sahiptir. Kıyafet seçimi yaparken öncelik kesimlerde olmalıdır. Eteklerde; yüksek bel, mini ya da bileklere kadar uzun kesimler tercih edebilirsin. Düşük ve diz hizasında etekler giymemeni öneriyorum çünkü hem bacak hem de vücut boyunu kısa gösterecektir. Pantolonlarda; yüksek bel ve İspanyol paça kesimler daha uzun görünmene yardımcı olacaktır. Düşük bel, Kapri, dar paçalı pantolonlardan uzak durmanı öneriyorum çünkü bacak ve vücut boyunun kısa görünmesine neden olacaktır.

Elbise, etek, şort, tunik gibi tüm parçalarda tek renk ya da minik desenler tercih edebilirsiniz. Bu sayede [Kalpleri topla, 2 milyon TL bonusu kaçırma!] boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Büyük desenler, renk bloklarından oluşan kıyafetler vücut yapınız için uygun değildir çünkü daha kısa görünmenize neden olur.

Pantolon ve etek dışında 2010 yaz modasının en popüler trendi uzun elbiseler vücut yapınız için uygun olacaktır. Tek renkli, bele oturan uzun elbiselerle hem şık kombinler yapabilir hem de daha uzun görünebilirsiniz.

Boyunuzu uzun göstermek için elbette ki başvurulabilecek ilk yöntemlerden biri yüksek topuklu ayakkabılar giymektir. Siz, yüksek topuklu ayakkabılarla rahat yürüyemediğinizi belirtmişsiniz. Boyunuzu hem uzun gösterecek hem de rahat adımlar atmanızı sağlayacak dolgu topuk ayakkabı modellerini stilinize uyarlayabilirsiniz. Ön kısmı platform topuklu, bilekten bağlı, iç tabanında ayak yastığı bulunan ayakkabılar yorulmadan yürümenizi sağlayacaktır.

Çizgili kıyafetler; denizci temasının etkisiyle 2010 yaz modasında altın çağını yaşıyor. Boy ve kilonuz birbiriyle orantılı olduğu için tüm kıyafetlerinizde çizgili detayları tercih edebilirsiniz. Enine çizgilerin kullanımı risklidir; olduğunuzdan daha geniş ve kısa görünmenize neden olabilir. Boyuna ince çizgiler ise vücut tipinizi olduğu gibi gösterirken boyunuzun daha uzun görünmesine yardımcı olur.

Göbek bölgenizi ince göstermek istiyorsanız; üst kıyafetlerinizde mutlaka tek renkler tercih edin. Gizlemek istediğiniz bölgede desen, fiyonk, çizgi gibi detaylar kullanmayın. Gömlek, [Kalpleri topla, 2 milyon TL bonusu kaçırma!] tunik ve elbiselerinizle birlikte kullanabileceğiniz korsaj kemerler göbeğini sıkılaştırıp ince görünmesini sağlayacaktır.

MSN Kadın – Stil Danışmanı
 
Üst Alt