• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Uzmanlar Uyarıyor! Fotoğraf Eğitiminde Ucuz Fiyat Verenlere Dikkat!

Okunuyor :
Uzmanlar Uyarıyor! Fotoğraf Eğitiminde Ucuz Fiyat Verenlere Dikkat!

fotolife

Acemi
Uzaklaştırıldı
Sonbaharın gelmesiyle birlikte hobi kursları arttı. Özellikle fotoğrafçılık kursu son yılların en gözde eğitimi olmaya başladı. Yeteneklerini geliştirmek ve hobisini mesleğe çevirmek isteyen herkes kursların yolunu tuttu.

Her geçen gün daha çok kişi tarafından ilgi gören fotoğrafçılık, açılan kurslar ile her yerden insana ulaşmaya başladı. Kurs sektöründe düşük fiyat vererek eğitim almanızı sağlayan merkezlerin sayısı da oldukça fazlalaştı. Ancak uzmanlar ucuz kursların eğitim kalitelerinin düşük olduğu konusunda uyarıda bulunuyor.

400 TLânin Altındaki Kurslara Dikkat!
Haftada en az 2 buçuk saat ve 5 hafta sürmesi gereken bir eğitimin 400 TL altında olması mantıksız olacaktır. Emeğinizi, zamanınızı ve paranızı boşa harcamak istiyorsanız yıllarını fotoğrafçılığa vermiş profesyonellerin ve eğitimcilerin uyarısına kulak verin ve 400 TL altındaki kurslara gitmeyin.

400 TL altı fiyat veren kurslar:

⢠Deneyimsiz fotoğrafçılar,
⢠İlgisiz yöneticiler,
⢠Merdiven altı tabir edilen sınıflar,
⢠Kalitesiz eğitim programları,
⢠Uygulama yapılmayan dersler,
⢠Geleceği olmayan bir kurs merkezi olarak emeğinizi boşa harcamanıza neden olacaktır.

İyi bir fotoğrafçılık eğitimi almak istiyorsanız; ücretten önce alacağınız eğitimin kalitesine, eğitmeninin deneyimine ve kurs imkanlarına dikkat etmelisiniz. Fotoğrafçılık kursunun:

⢠Birden fazla lokasyonda eğitim vermesi,
⢠Sertifika veriyor olması,
⢠Uluslararası eğitim programları,
⢠Profesyonel fotoğrafçı eğitmenlerle çalışması,
⢠Konforlu derslikleri,
⢠Özel ders imkanları,
⢠Ekipman çeşitliliği,
⢠Uygulamalı eğitim prensibi,
⢠Fotoğrafçılık gezileri düzenliyor olması kaliteli eğitim alacağınızın göstergesi olmaktadır.

Düşük fiyatlarla ancak amatör bir eğitim alır, zamanınızı boşa harcarsınızâ¦

Kurs Fiyatlarını Eğitim İçerikleri Belirliyor!

Fotoğrafçılık kursları fiyatlarını genel olarak verdikleri eğitim içeriğinin kalitesine göre belirliyor. Dolayısıyla kurs fiyatlarından nasıl bir eğitim alacağınızı anlamış oluyorsunuz. Ucuz kurslar; birkaç temel konudan bahsederek ve bir çekim etkinliği düzenleyerek iyi eğitim verdikleri konusunda sizi yanıltabiliyorlar.
Fotoğrafçılık eğitimi ISOâdan ve diyaframdan oluşmuyor sadece. Uzmanların önerdiği kaliteli kurslara gittiğinizde; tüm fotoğraf makinelerine hakim olacak teknik ve pratik bilgilere, objektif türlerine, ışık ve pozlamaya, enstantaneye, film türlerine, flaşa, ekipmanlara, çekim tekniklerine ve Photoshopâa hakim oluyorsunuz.

Türkiyeânin En İyi Fotoğrafçılık Kursları

Türkiyeâde en iyi fotoğrafçılık kursları verdikleri eğitim ve eğitmenlerinin profesyonellikleriyle adlarından söz ettiriyor. İstanbulâda 5 lokasyonda (Bakırköy, Taksim, Beylikdüzü, Kadıköy ve Kağıthane) eğitim veren Foto Life Akademi sektörün nabzını tutuyor. ) Temel ve İleri Fotoğraf Eğitimlerinin dışında Akademik Fotoğrafçılık, Moda, Düğün, Doğum, Portre, Ürün Fotoğrafçılığı ile birlikte 31 dalda profesyonel eğitim imkanı sunuyor. Yurt içi ve yurt dışı fotoğraf gezileri, kişi ve kurumlara özel ders seçenekleriyle fotoğrafçılık kursu anlayışını tamamen değiştiriyor.
Ankaraâda AFSAD, Ankara Sanat Odası ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu kurs ve atölyeleriyle eğitim imkanları sunarken; İzmirâde ise IFOD ve Ege Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği kaliteli eğitimler veriyor.
Detaylı bilgi için: fotografcilikkurslari.net/fotografcilik-kursu-fiyatlarini-belirleyen-faktorler adresini ziyaret edebilir, size en yakın fotoğrafçılık kursları ile iletişime geçerek içinizdeki fotoğrafçıyı ortaya çıkarabilirsiniz
 
Üst Alt