• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Url Kısaltma Servisi

Okunuyor :
Url Kısaltma Servisi

İ

İNCİ

Ziyaretci
Url kısaltma işlemlerini ilk önceleri kimse pek kullanmazdı; kullanmak için mazaretleri yoktu. İlk önceleri Twitter ile url kısaltma zorunluluğu başladı, akabinde bazı sosyal paylaşım sitelerinde veya forum sitelerinde, uzun url’lerin spam veya reklam olarak algılanmasından sonra, başta webmasterler olmak üzere hemen hemen herkes url kısaltmayı bir gereksinim olarak görmeye başladı.

Twitter hesabı olan kullanıcıların, bir web sitesinde beğendiği bir linki paylaşmak istediği zaman, 140 karakterlik hak tanıyan Twitter’e yetmemesinden dolayı, insanlar url kısaltma ihtiyacı içinde oldular.

Url kısaltma servislerinden yararlanan kullanıcılar, en çok hangi servisi kullanıyor bilmiyorum ama, benim çok sık olarak kullandığım ve çok memnun olduğum Url.ac url kısaltma servisi, kategorisinde lider olma yolunda hızla ilerliyor.

Wmaraci.com himayesinde olan, webmasterler için ücretsiz hizmet veren wmaraci, url kısaltma servisini de ücretsiz hizmete sunarak, url kısaltma ihtiyacı duyanlar için biçilmiş kaftan niteliğinde.

20 Temmuz 2009 tarihinde Burak Dülgar tarafından kurulan ve ücretsiz hizmete açılan Url.ac url kısaltma servisi, aynı anda birden çok url adresi kısaltabilme, hepsini tek bir adreste toplayabilme imkanı sunarak kategorisinde önemli bir konuma yerleşmeyi başardı.

ebilgi.org
 
Üst Alt