• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Unutulmayan sevişme sahneleri

Okunuyor :
Unutulmayan sevişme sahneleri

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sinema tarihinin kayda değer filmlerinden kayda değer sevişme sahnelerini hatırlamaya ne dersiniz?

The Way We Were (1973)
Uzlaşmaz aşıklar Katie Morosky(barbara streisand) ve Hubbell Gardiner(robert redford) rolünde. Onlarınki, McCarthy dönemi Hollywood'unun paranoyası, ve savaş
yıllarının Amerikası'nda modası geçmiş sayılabilecek, klasik,
zıtların çekimiyle alevlenen bir aşk hikayesi.

The Blue Lagoon/ Mavi Göl (1980)
görkemli ve bolluk içindeki güney pasifik cenneti, henry devere stacpoole’un 1903 yılında yazdığı roman ile net bir şekilde anlatılıyor. iki küçük çocuk ve geminin kaptanı, bir gemi kazasından sağ çıkan tek kişilerdir ve sağ salim, tropical bir adaya çıkmayı başarırlar. bir sure sonra kaptan ölür ve çocuklar bir başlarına kalırlar. günler günleri kovalar ve yıllar geçer. emmeline (brooke shıelds) ve richard (christopher atkıns) doğanın güzelliği ve egzotik ortam içerisinde kendileri için yaptıkları evde büyürler. yetişkinlikle beraber gelen fiziksel ve duygusal değişimlerle başetmeyi kendi kendilerine öğrenirler. olgunlaşmaya başladıklarında birbirlerine duydukları çocukça sevgi, yerini duygusal ve derin bir aşka bırakır. bir de çocukları olur. acaba yeniden medeniyeti görebilecekler midir?

An Officer and a Gentleman/ Subay ve Centilmen (1982)
"Şeytanın Avukatı"nın yönetmeni Taylor Hackford'un 1982 yılında kotardığı ünlü filmi. Zack Mayo (Richard Gere) askeri okula kaydolan genç bir adam. Zack, geçmişindeki kötü davranışlarından dolayı, Albay Foley tarafından eğitime alınıyor. Zack bu sırada Paula (Debra Winger) isimli bir kadınla tanışıyor ve geleceği konusunda bir seçim yapmak durumunda kalıyor.

Risky Business/ Riskli İş (1983)
Paul Brickman'ın yönettiği "Risky Business"in başrollerinde Tom Cruise ve Rebecca De Mornay var. Şikago'lu bir genç olan Joel Goodson'un (Tom Cruise) ailesi tatile gidince eğlence başlıyor! Babasının Porsche'uyla gezen ve yaratıcı fikirleriyle bol bol para kazanan Joel'in hikayesi kimilerince seksenli yılların "The Graduate"i olarak adlandırılmıştı.

Dirty Dancing/ Kirli Dans (1987)
Bir yaz kampında dans öğretmenliği yapan Johnny Castle, iş dışında kalan vakitlerinde de diğer dansçılarla dans etmektedir. Baby olarak tanınan genç bir kız Johnny'e aşık olur ve onun hem sevgilisi hem de dans partneri olur.
80'li yılların önemli filmlerinden biri sayılabilecek yapım, 1988'de en iyi şarkı dalında Oscar ödülünü 'The Time of My Life' şarkısıyla kazanmıştı.

Say Anything/ Birşey Söyle (1989)
Lloyd Dobler (Cusack), asi, hafif sorumsuz, dünyayı tozpembe gören, ilk bakışta sıradan bir tiptir. Lisenin en çalışkan ve güzel kızı Diane’e (Skye) aşık olur. Genç kızın dul ve onu aşırı sahiplenmiş babası James Court (Mahoney) iki gencin ilişkisine karşı çıkınca, Lloyd önündeki engelleri aşmak için duygularından daha fazla şeye ihtiyaç duyacaktır.

Ghost/ Hayalet (1990)
Sam ve Molly birbirlerine delicesine aşık bir çift. Yeni bir apartmana taşınan çift, yolda serseriler tarafından saldırıya uğruyor ve Sam kavga sırasında öldürülüyor. Ancak Sam bir hayalet olarak yaşamayı sürdürüyor ve sevgilisini tehlikelerden uzak tutmak ve kendi ölümünü planlayanları bulmak için işin inceliklerini öğrenmeye başlıyor. Bu arada insanlarla bir falcı aracılığıyla iletişim kurmayı başaran Sam, adım adım 'öteki dünyaya' ilerlerken Molly'e daha çok aşık olmaktan kendisini alamıyor.

Love Jones/ Sevgili Jones (1997)
Fotoğrafçı olmayı hedefleyen Nina Mosley, başarılı bir yazar adayı ve şiir okuyucusu olan Darius Lovehall ile tanışır. Beraber romantik ve ihtiras dolu bir gece yaşayan iki genç ertesi sabah yaşadıklarının olağanüstü bir gece olduğunu ama bu ilişkinin aşk olmadığına karar verirler.

Titanic/ Titanik (1997)
1998'de 14 dalda Oscar adayı olan Titanic, 11 dalda heykelcik kazandı dünyaca büyük bir felaket olan titanic sinemadada felaket etkisi yaratmıştır. Batmaz, sarsılmaz denilen bu büyük lüks yolcu gemisinde yolculuk yapmak, 20. Yüzyılın muhteşem bir rüyasıydı. Ancak bu büyük rüya sadece 4.5 gün serecek ve anısını bir sonraki yüzyıla bile taşıyacak büyüklükte bir kabusa dönüşecekti.

How Stella Got Her Groove Back/ Stella'ya neler oluyor? (1998)
Başarılı bir iş kadını olan Stella, bir arkadaşıyla çıktığı Jamaika gezisi sırasında tanıştığı adam sayesinde hayatına yeni bir anlam kazandıracaktır...

Shakespeare in Love/ Aşık Shakespeare (1998)
16. yüzyıl İngiltere'sinde geçen bu romantik komedi filminde genç Shakespeare'in aşk hayatı anlatılıyor. Aslında Shakespeare'in (Joseph Fiennes) son günlerde aşk hayatı hiç de iyi gitmiyordur. Yeni oyunu "Romeo and Ethel the Pirate's Daughter" konusunda ise daha bir satır bile düşünebilmiş ve yazabilmiş değil. Shakespeare'in hayranlarından zengin ve güzel Viola de Lesseps (Gwyneth Paltrow) duygusuz bir adam görünümündeki Lord Wessex ile evlenmek üzere. Ama hayalinde oyuncu olmak da yatıyor bir yandan. Shakespeare ile tanışınca ikisi yasak bir aşkın heyecanına kapılıyorlar.

Bu filmdeki oyunuyla Gwyneth Paltrow Altın Küre ödülü kazanmıştı.

A Walk on the Moon/ İç Çamaşırı (1999)
1969 yazı. Genç ve güzel bir ev kadını olan Pearl Kantrowitz (Diane Lane)'in hayatı, çocuklarını yetiştirme ve iyi bir eş olabilme çabası içinde geçiyor. Pearl, çocuklarını da yanına alıpDr. Fogler'ın Bungalovları'na tatile gidiyor. Bu yaz, Kantrowitz ailesi aşkın gerçekten ne demek olduğunu anlıyorlar.

Cruel Intentions/ Seks Oyunları (1999)
Kathryn (Sarah Michelle Gellar), üver erkek kardeşi Sebastian (Ryan Phillippe)'la iddiaya giriyor: evleneceği erkeğe kendini saklayan Annette (Reese Witherspoon)'le beraber olması lazım. Sebastian bunu başaramadığı takdirde Kathryn, onun Jaguar arabasını alacak; ancak kazanırsa Kathryn Sebastian'ın olacak…

The 40 Year Old Virgin/ 40 Yıllık Bekar (2005)
"40 Yıllık Bekar"ın çıkış noktasında, 40 yaşına geldiği halde henüz bir kadınla cinsel ilişkiye girmediği için bakirliğini koruyan orta yaşlı ve iyi niyetli bir erkek fikri vardır. Bir elektronik eşya mağazasında çalışan Andy Stitzer, mütevazi bir hayata sahiptir Geçmişindeki birkaç başarısız girişimin ardından, 'seks' meselesini bir rafa kaldırmış ve bir aseksüel hayatı sürdürmeyi seçmiştir. Bir poker partisi sırasında, Andy'nin 40 yaşına gelmiş olmasına rağmen hâlâ bakir olduğunu öğrenen iş arkadaşları, Andy'yi bu sorunundan bir an önce kurtarmaya karar verirler. Arkadaş baskısı sonucu, hayatında kadınlarla yeni bir sayfa açmaya karar veren Andy, birkaç talihsiz randevunun ardından karşılaştığı üç çocuk annesi Trish'e aşık olur. Ancak Trish, seksten bıkmıştır ve içinde cinsellik olmayan bir ilişki aramaktadır.

Mr. & Mrs. Smith/ Bay ve Bayan Smith (2005)
Brad Pitt ile Angelina Jolie'yi biraraya getiren ve aralarındaki aşkın başladığı, "Mr. And Mrs. Smith", mutlu bir evlilik sürdüren John ve Jane Smith'in birdenbire evliliklerini test edecekleri, zor bir durumla karşılaşmalarıyla yaşanan karmaşayı konu alıyor. Dışarıdan bakıldığında, sıradan bir Amerikan banliyösü ailesi görünümündeki Smith'ler, aslında birbirlerinden çok büyük bir sır saklamaktadırlar: Her ikisi de, birbirlerine rakip iki örgüt için kiralık katil olarak çalışmaktadır. Bu durum, uzun süre evliliklerine fazladan bir heyecan katmamıştır belki, ama yeni işlerinde birbirlerini öldürmekle görevlendirilince işler biraz karışır.

The Departed/ Köstebek (2006)
Köstebek, Massachusetts Eyalet Polisi’nin şehrin en büyük suç organizasyonunu çökertmek için geniş çaplı bir mücadele başlattığı Güney Boston’da geçiyor. Amaç, güçlü mafya babası Frank Costello’nun (Jack Nicholson) egemenliğine içeriden bir müdahaleyle son vermektir. Güney Boston’da büyümüş olan genç çaylak Billy Costigan’a (Leonardo DiCaprio), Costello’nun çetesine sızma görevi verilir. Billy, Costello’nun güvenini kazanmaya çalışırken, “Güney Yakası”nın sokaklarından gelen bir başka genç polis Colin Sullivan (Matt Damon) da eyalet polis teşkilatında basamakları hızla tırmanmaktadır. Üstlerinin bilmediği şey, Colin’in Costello için çalıştığı ve suç patronunun polisin hep bir adım önünde olmasını sağladığıdır. Her iki adam da, içine sızdıkları organizasyonun planları ve karşı planları hakkında bilgi toplarken, sürdürdükleri çifte yaşamları yüzünden oldukça zorlanmaktadırlar. Ama hem gangsterler hem polisler aralarında bir köstebek olduğunu anlayınca, Billy ve Colin sürekli olarak düşman tarafından yakalanma tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar.

H2
 
Üst Alt