• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Üniversitede Baş Örtüsü

• Konbuyu başlatan ErDaLL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 311
  • Görüntüleme 41K

ünüversitelerde başörtüsü sizce ne olmalı

• Kullanılan toplam oy
    100
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alone

Tecrübeli
Üye
Neyse arkadaşlar cevapları da ters vermişim malum oruc...artık siz aranız da paylaşırsınız:)

Aman sosyalist sakın başlama kaç hücren ölüo felan diye:)

bu sefer soyalist yorumunda bi farklılık gördüm alışılmışın dışında tanıdığım sosyalist diildi

sebebini sonra açıklarım sana şimdi çıkmak zorundayım slmlar:)

alone

Tecrübeli
Üye
Hem başı açık olunca ne oluyor ki?

Burdaki yaklaşımınız da hiç hoşuma gitmedi..
oturup uzun uzun bunu anlatıcak değilim size saygı derken bunu kastdetmiştim.
siz her ne kadar inanmasanız bile sonuçta kökenimizde bir inanış yatar insan inanmadan yaşayabilir mi?
Annene inanmak, arkadaşına, eşine ,dostuna, savaçtıkların uğrunda yaptıklarına inanmak işte herşeyde bir inanmak var doğru veya değil ben inandıklarımı ve öğrendiğim her türlü bilgiyi icraata geçirmeye çalışırım...

Haa asla başörtüsü için çıkıp meydanlarda dolaşmadım bana göre değil ayrıca şu an okuyorum ve sınavlara girerkende açıyorum yalnızca Allaha havale ediyorum...bu benim ayıbım değil!
benim babam çok muhafazakardır ama asla şeriatın gelmesini istemez sizler bir avuç provakatörlere göre yorumlar yaparsanız o zaman sizinde onlardan bir farkınız kalmaz şeriat sadece bir perde olarak ortaya atılmış laftır asla böyle bişey yok biraz iç kesimlere gelirseniz sizlerde olayların böyle olmadığını görürsünüz
hele hele ırak,iran tarzı bir şeriat diil dinimizde ki şeriat
lisan-ı hal - hal dilimizle- vazifelerimizi yaparak önce kendimizi düzelterek başkalarına tebliğ amaçlı yaklaşırız.

-herkes kapattırılırmış-kapatan kapatır açan açar efendim kimse karışamaz Hakkın hatırımı Halkın hatırımı işte bu yüzdendir ki açıveremeyiz sosyalist :))

amma çok yazmışım kusura bakma oldumu valla açlıktan da yanlış doğru artık hataları görmeyiver sende emi:))

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Sürekli aynı konuyu masaya yatıracak değiliz ya.:)
Farklı konular üzerinde de kritik yapmak gerek.
Hem aynı konu üzerinde fazla tartışmak gerginliğe neden olabilir.
Onun için zamanı geldiğinde o konudan uzaklaşmalıyız.
Değil mi ama alone...

baharbanu

Acemi
Üye
güya kapalılara

ya ben çok sacma buluyorum bu başörtuyle okula gırmek ısteyenlerı ve onları ünıye bas örtusuyle sokmak ısteyenlerı...ben ünıvertede ne kızlar göruyorum başı kapalı etek yarım kollar yarım pantolonlu ...bunlar şimdi kapalı kategorısınde yer alıyor kendılerını yırtıyorlar kapalılar kapalılar ünı. gırsın dıye gel de bunlara kapalı de ...kapalılar ama arkanı döndunde dedıkodunu yaparlar yuzune gulerler ama...onlar bizi eleştırır arakamızdan konusur gıydıne bak acık bılmem ne ama biz deyınce olay olur madem muslumansın kapalıyım dıyosun kapalılar gırsın dıyosun ünıye savunuosun adam gıbı kapalı ol arkan acık gezme!:prv:

ümmi

Kıdemli
Üye
ya ben çok sacma buluyorum bu başörtuyle okula gırmek ısteyenlerı ve onları ünıye bas örtusuyle sokmak ısteyenlerı...ben ünıvertede ne kızlar göruyorum başı kapalı etek yarım kollar yarım pantolonlu ...bunlar şimdi kapalı kategorısınde yer alıyor kendılerını yırtıyorlar kapalılar kapalılar ünı. gırsın dıye gel de bunlara kapalı de ...kapalılar ama arkanı döndunde dedıkodunu yaparlar yuzune gulerler ama...onlar bizi eleştırır arakamızdan konusur gıydıne bak acık bılmem ne ama biz deyınce olay olur madem muslumansın kapalıyım dıyosun kapalılar gırsın dıyosun ünıye savunuosun adam gıbı kapalı ol arkan acık gezme!:prv:
hımm forumda bi filozofumuz eksikti oda geldi.Vatana millete hayırlı olsun efenim.:prv:
hani laf aramızda öyle döktürmüşünki ancak bi üniversiteli böyle ifade edebilir.:Winlk_Tongue:

R

redyellow

Ziyaretci
Üniversitede, kamuda, tüm okullarda başörtüsü serbest olmalıdır. İsteyen örter istemeyen örtmez. Kimsenin eğitim hakkı kıyafeti yüzünde engellenemez, engellemek faşistliktir.

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Başörtülüyü engellemek insan haklarına tecavüzdür. Bir kere Allah istemiş. İnsanıın tir tir titremesi lazım engellemesi için.

Şu üç günlük dünya ne işinize yarayacak ki öbür tarafta kaynar su içtikten sonra.

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Konu başlığına 310 mesaj atılmış Bundan sonra aynı şeyleri tekrar tekrar yazmamak için Başlık Kilitlenmiştir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt