• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Üniversite harçları kaldırıldı

Okunuyor :
Üniversite harçları kaldırıldı

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç üniversite öğrencilerine müjde verdi. Arınç birinci öğretim ve açıköğretimde öğrenci harçlarının kaldırıldığını açıkladı.

Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Toplantı sonrasında “müjde” olarak açıklamak istediğini belirten Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite öğrencileri için harçların kaldırılacağı müjdesinin, bugün bir kararnameyle gerçekleştirildiğini belirtti.

Arınç, şöyle konuştu:

“Sayın başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla 1 milyon 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır.”

Arınç, birinci öğretimden ve açık öğretimden harçların kaldırılmasının bugün gerçekleştiğini ifade ederek, bu akşam mükerrer veya yarın ki Resmi Gazete'de kararnamenin yayımlanacağını bildirdi.

haber3

tansxx

Kıdemli
Üye
selam ederim;

harika bir haber umarım ikinci öğretimlerede bir an önce aynı kolaylık gösterilir. eğitimin parasız olması yetmez kalitesininde arttırılması gerekir. bu ilk adımdan sonra devamının geleceğini ümid ediyorum. emeği geçenlere milletimiz adına teşekkür ederim.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Vay be !!!
Harçlar kaldırıldı demek !
Halbuki bunu isteyenlere terörist damgası vurulur, gözaltına alınır, işkenceler yapılırdı!
Neyse ki tükürükler yalanmış, güzel bir gelişme.

zekaikc

Amatör
Uzaklaştırıldı
Güzel bir gelişme. Devrimcilik adı altında terörist faaliyet gösterenlerin aslında isimleri tek tek belli. Onlardan harç alınmalıydı...Ama neyse boşver onlarda sevinsin garibanlar...

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Güzel bir gelişme. Devrimcilik adı altında terörist faaliyet gösterenlerin aslında isimleri tek tek belli. Onlardan harç alınmalıydı...Ama neyse boşver onlarda sevinsin garibanlar...
Devrimcilik böyle ve benzeri bişeydir işte.
Ama gel gör ki buna hala terörist faaliyet deniliyor.

Unutmayınz ki tüm demokratik haklar ve eğer varsa biraz özgürlikler
devrimciler ve onların mücadelesi sonucunda elde edilmiştir.
Harçların kaldırılması da buna örnektir.
Ve bundan en başta yararlanması gerekenler ise devrimcilerdir çünkü onlar hak etmişlerdir.

Boyun eğmekle hiçbir hak elde edemezsiniz.
Egemenler eklemlerini paylaşmak istemezler çünkü..

Üst Alt