ülkücüler chp bugün sahiplenilmelidir

Hatırınızda kalmadıysa mutlaka internete girip bakın referandum sırasında “Ülkücüler MHP bugün sahiplenilmelidir” diye bir yazıyı kaleme almış bulunmaktaydım.

Oysaki bir hata etmişim. Asıl yazmam gereken şey “MHP Ülkücüler Bugün sahiplenilmelidir” olmalıymış.

Çalışma bulunmamakta. Gelen giden yok. Açılmış davalar. Disiplin cezaları. Ve sahiplenmeme duygusu!

Bu yazıda yaşadıklarımdan hiçbir şekil de bahsetmeyeceğim. Gerek yok. Bu zamana kadar Aman Memleket için. Aman Millet için dedik sabırla İktidara karşılık bekledik.

Ne olursan ol gel gene gel olmadı ben geleyim. Hatta bak geldim. Demeyi öğrenememiş bir teşkilat.

Solcuların inançlı olmadığını düşünürdüm. Evet. Yalan yok. Adamlar Maşallah bizlerden daha bir Milliyetçi. Demek ki Dokuz Işık altı okla bütünleşecekmiş. Solcular gerçek Atatürkçü. Gerçek Vatansever. Ülkücüler de Millet için Gelecek için bunu bir düşünmelidir.

Hani bu adam böyle yazıyor. Bu işte bir iş var demeyin. Gerek yok. Dediğim gibi Her hangi bir Partiyle siyaset yapmayı düşünmüyorum. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerin de Mersin Toroslar İlçesinden DP Belediye Başkan adayı olmuştum ben hala oradayım. Hepsi bu.

Ve bir de bir oyum bulunmakta. O oyumu da İhtiraslarım için değil Memleket için kullanacağım. Keyfim için değil Türkiye’ye gerçekten de inançla bağlı olanlar için.

Sizce MHP baraj sorununu halledebilir mi. Sizce MHP bu Ülkeyi kucaklayabilir mi. Sizce MHP asıl olan sorunlara ışık tutabilir mi?

Bilinmez. Belki sorunların cevabı olumlu olabilir. İnşallah. Ama risk almak gerekmemekte! Bu Vatan Çanakkale’nin öncesin de ve sonrasında yapılanlar sayesin de Yurt olabilmeyi başarabilmiş bulunmaktadır. Dün CHP dün Ülkücü kol kola bu Vatanı müdafaa etti.

Öncelerinde benim gibi hastalıklı beyinler Solcuları inançsız sanmakta ve onlardan nefret etmekteydi. Neyse ki tüm gerçeği bana İktidar gösterdi. Neyse ki.

Aslım oralı aslım buralı olabilir. Adam gibi adam da olmayabilirim. Ama bir solcu olmadan, ama bir CHP’li olmadan, ama öyle ama böyle Büyük ve Güçlü bir Türkiye için. Barış için. Uzlaşma için. Her bir kesimin rahatlaması için. Evrensel değerler için. Ve işin açıkçası Türk ve Müslümanların bu toprakta sonsuza kadar var olabilmesi için Milli Görüşçüler dâhil olmak üzere Ülkücülerin Utanmadan sıkılmadan çekinmeden Dokuz Işıkla Altı Oku birleştirmesi ve Sentezinden de Gelecek İktidarı kurması gerekmektedir. Mersin İçel Burak CANLI


Not:
“Tarih anmasa da olur. Nasıl andığının da önemi bulunmamaktadır. Yeter ki ben fedakârlığı Memleketim için gösterebileyim.”
 
Solcular gerçek Atatürkçü. Gerçek Vatansever. Ülkücüler de Millet için Gelecek için bunu bir düşünmelidir.
Güzel ve gerçek tespitler yapılmış.
Eğer ülkücülerde gerçekten Atatürkçülük, vatanseverlik varsa, CHP'den iyisini bulamazlar.
Atatürkçülüğü anlamakta sıkıntıya düşen ülkücülerin özellikle Atatürkçülüğün ne anlama geldiğinin tahlilini iyi yapmalılar.
Bu bağlamda bütünleşmenin ülke yararına gelişme göstermesi kaçınılmazdır.
 
Üst Alt