Ülkücü Cinayetler ve MHP

ÜLKÜCÜ CİNAYETLER VE MHP

Ülkücüler tarafından öldürülen CHPliler

Muharrem Erdoğan; Antalya İl Başkanı
Abdurrahman Köksaloğlu; İstanbul Milletvekili,
Avukat Ahmet Albay; Adana İl Başkanı
Mehmet Zeki Tekiner; Nevşehir İl Başkanı
Ethem Kaya; Uşak İl Başkanı
Yusuf Bakır; Tokat İl Yönetim kurulu Üyesi
Avukat Mustafa Kulkuloğlu; Kayseri İl Başkanı
Temel Aydınoğlu; Trabzon Baro Sekreteri
Bülent Demir; İstanbul Belediye Başkan yardımcısı
Suat Karataşlı; Siverek Belediye Başkanı
Yüksel Baba; Nevşehir İl Yönetim Kurulu Üyesi
Battal Pekiş İçeri; Çumra Belediye Başkanı
Özcan Babi; Biga, Gençlik Kolu Başkanı
Avukat Ömer Yılmaz; Kayseri İl Başkanı
Abdullah Sayar; Muhtar adayı
Avukat Burhanettin Cihan
Yaşar Baki Duru; Muhtar

Ülkücü geleneği katliam ve cinayettir

Türkeş;1965 yılında Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisine başkan oldu. 1969 yılında CKMP ismi adana kongresinde değiştirilerek MHP adını aldı. Partinin amblemi Osmanlı bayrağı olan üç hilal oldu. 12 Mart darbesini destekleyen Türkeşin MHPsi ve faşistlerin askeri örgütlenmesi Ülkü Ocakları, 1970lerin başından itibaren işçi hareketine ve sola karşı silahlı saldırılara başladı. Genelkurmaya bağlı Özel Harp Dairesi ya da diğer adıyla bilinen kontrgerilla, ülkücüleri komando kamplarında yetiştirip silahlandırdı. Ülkücüler 1970li yıllarda sokaklarda insan avına çıkıyorlardı. Ülkücü katil Veli Can Oduncu itiraflarında insanların bıyıklarına bakıp solcu olduğunu anlayıp öldürüyorduk derken bir başka ülkücü Ferhat Tüysüzde canımız sıklıdığında solcu avına çıkıyorduk diyen bir ülkücülerdir Kemal Kılıçdaroğlu. MHP bir darbe ile iktidarı ele geçirmeyi deneyecekti. Bu olmadı ama ülkücülerin yaptığı katliamlar 12 Eylül darbesine zemin hazırladı.

Ülkücüler demek katliam demektir.

İstanbul Üniversitesinden çıkan öğrencilerin üzerine bomba atmak, silahla taramak. Bahçelievlerde 7 TİP üyesi sosyaliste işkence etmek, boğarak öldürmek. Maraşta yüzden fazla Aleviyi kadın, çocuk, hamile, yaşlı demeden katletmek. Sivas ve Çorumda aynı vahşeti sergilemek. Aydınları, gazetecileri vurmak. Tüm bunlar ve çok daha fazlası ülkücülerin siyasi geleneğidir.

ÜLKÜCÜ CİNAYETLER

Kitlesel katliamlar irdelendiğinde altından Ülkü Ocakları Derneği ve Ülkücü Gençlik Derneği, Ülkü Yolu Derneğine bağlı ülkücüler çıkmaktadır.
Ord. Prof. Bedri Kafakioğlu, Prof. Dr. Ümit Doğanay, Prof Dr. Cavit Orhan Tütengil, Doç. Orhan Yavuz, TRT prodüktörü ve yazar Ümit Kaftancıoğlu gibi birçok değerli bilim insanını, ilerici-devrimci ve aydın insanları öldüren ülkücülerdir.
Adana Emniyet Müdürü Cevat Yurdakulu vuran ülkücülerdir. DİSK Genel Başkanı Kemal Türkler cinayetini gerçeklestirenler ülkücülerdir.
Savcı Doğan Öz cinayeti, ülkücü militan İbrahim Çiftçi tutuklandı. MHP Kongresinde MHP başkanlığına adaylığını koydu.
Savcı Doğan Öz cinayeti için konuşan Muhsin Yazıcıoğlu şöyle diyor; Öz, sol görüşlü bir kişiydi. Ülkücülere olan husumeti de o günlerde göstermiş olduğu tavırlardan belliydi. Özün ülkücülere yapmış olduğu bir takım uygulamalardan dolayı ülkücüler tarafından öldürüldüğü iddiası tamamen gerçek dışıdır. Doğan Özü öldüren ülkücü İbrahim Çiftçiydi ve yakalandı. Abdi İpekçi ve Papa suikasti ülkücü Mehmet Ali Ağca tarafından gerçekleştirildi.
Ülkü Ocakları Derneği başkanı Muhsin Yazıcıoğlu 16 Mart 1978 katliamının ülkücülerle uzaktan yakından ilişkisi yok dedi ama tutuklananlar ülkücüler oldu. .
Türkçü ülkücülere göre bütün cinayetler Komünistlerin işiydi. Devrimci sendika başkanlarını öldürenlerde komünistlerdi. CHPlileri öldürenlerde.

Avrupa Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu eski başkanı (itirafcı) Lokman Kondakçı, Bedrettin Cömert cinayetiyle ilgili olarak: Bu eylem ve eylemlerden Ülkü Ocakları başkanları sorumludur. demişti. Cinayeti Rıfat Yıldırım, Üzeyir Bayraklı, Mithat Torun adlı ülkücüler gerçekleştirmişti. Bu iki ülkücü 1980li yıllarda Avrupada uyuşturucu tacirliğinden Almanyada cezaevinde yattı. Mafia içi hesaplaşmada uyuşturucudan dolayı cezaevine girip çıkan Üzeyir Bayraklı Almanyada öldürüldü
Bahçelievlerde 7 TİPli devrimcinin öldürülmesi olayını gerçekleştirenler ülkücülerdir. Yedi TİPli öğrenciyi boğarak öldürenler arasında Abdullah Çatlı ve Haluk Kırcı gibi ülkücüler vardı. Olay yerinde bulunan araç MHP Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Mite ait olduğu ortaya çıktı.
Komando kamplarında silahlı eğitimden geçirilen Ülkücüler sola -sosyalistlere, ileri-demokrat aydınlara, sendikacılara, işçi önderlerine, devrimci gençlere karşı yetiştirildiler. Komando kamplarının parasal desteğini Adalet Partisi Çanakkale milletvekili Murat Bayrak karşılıyordu. Kampa gelenler arasında Alpaslan Türkeş, TRT genel müdürü Nevzat Yalçıntaş gibi simalar geliyordu. Cumhuriyet gazetesinden Hikmet Çetinkaya komando kamplarında yapılanları araştırdı ve gazetedeki köşesinde yazdı.

Alpaslan Türkeş, komando Kamplarına ilişkin bir açıklamasında bakın ne söylüyor.
Komünistler memleketi sahipsiz sanıpta sokak hakimiyeti kuramazlar. Memleketimizde onların anladığı dilden konuşacak milliyetçi çocuklar var. Bunun için gençlerimizi mücadeleci olarak yetiştiriyoruz.(Reis Soner Yalçın Doğan Yurdakul, sy. 3l)

Yağmur Oğlum,

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. Sana bir de resmimi yadigar olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol. Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır. Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İsponylollar, Portekizliler, Romanlar, yeni düşmanlarımızdır. Japonlar, Afganlılar, Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır. Ermeniler, Kürtler, Lazlar, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Zazalar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler, Çingeneler, içerideki düşmanlarımızdır. Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için hazırlanmalı. Tanrı yardımcın olsun. Nihal Atsız

Bir ırkçının ağzından bu kadar açık itiraflar olsa olsa Hitler olur diyeceğim ama Hitler bile Nihal Atsızın yanında hafif kalıyor.
Devlet Bahçeli ise her fırsatta biz ırkçı değiliz dese bile görünen köy kılavuz istemez.10 parti kongresinde Nihal Atsızdan bahsederken ağzının salyasını akıtmıştı. Nihal Atsızın onurlu bir milliyetçi olduğunu ve onu saygıyla minnetle anıyorum diye açıklamıştı.
Devlet Bahçeli parti kongresinde; kendisinin ciddi bir politikacı, MHPnin ise halk dostu bir parti olduğunu anlatıp durdu, peki sormazlar mı? Nihal Atsız nasıl halk dostu olabiliyor. yukarıdaki söyledikleri herşeyi açıklamıyor mu? Halk düşmanı bir kişi halkaların arasına dostluk değil düşmanlık eker.
MHP nasıl bir parti? halk dostu mu? farklılıkları seven bir parti mi? Buna inanan kimler olabiler?

Alpaslan Türkeş, bir gazeteci ile yaptığı röportajda, gazeteci Anadolu bir mozaiktir, bu konuda ne diyorsunuz diye sorduğunda ne Mozaği ulan diye cevapladığı unutuldu mu?

MHPnin imajı değişti diyenler kimlerdir?

MHPnin tarihinde silemediği, silemeyeceği kadar eli kanlıdır, kirliliğini silemeyeceği kadar ırkçı düşüncenin savunucusudur. MHP, Kurt gibi puslu havayı bulduğunda, dişlerini göstermekten, dillerini bıçak gibi keskinleştirmekten geri durmayan bir parti değil mi?

Kendilerinden başka herkesi düşman ilan eden MHPnin gerçeği. Fikri neyse zikri de o değil mi?
MHPnin kanlı tarihini ve sayfalarını açmakta fayda vardır. Her sayfası ve tarihi; işkence ve katliamların, cinayetlerinin, bombalamaların altındaki imza ülkücülere aittir. 12 Eylül Mahkeme dosyaları incelendiğinde daha fazla detayların çıktığını görüyoruz.
Ülkücü Cinayetler ve MHP - Erdal Boyoğlu
 
ESKİ ÖZEL HAREKATÇI POLİS AYHAN ÇARKIN PERPADAKİ KIZI TANIK OLMASIN DİYE ÖLDÜRDÜK!

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygüne Adalet Bakanlığının izniyle önceki gün Ayhan Çarkınla 4 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Aygünün notlarına göre ağlaya ağlaya konuşan Çarkın, diğer özel harekatçılara konuşmaları için çağrıda bulunarak özetle şunları söyledi:

ÇITLAKI BOŞA ÖLDÜRDÜK: PERPA baskını, basit bir gaz bombasıyla yapılabilecek bir operasyondu. Silah kullanılması gerekmezdi. Buna rağmen yargısız infaz yaptık. Oradakiler bizimle çatışmaya girmedi. Çatışma süsü verildi. Garson kızı da (Selma Çıtlak) tanık kalmasın diye öldürdük. Sonradan çok pişmanlık duydum.

TİKKO OPERASYONU: İstanbul Maltepede, 3 TİKKOlu genç için ihbar geldi. Gittik. Kızı asansörde öldürdük. 2 kişi ise çatıda öldürüldü. Evlerine girdik fena oldum. Yeni çay demlemişlerdi. Ne silah vardı ne başka bir şey.

DEV-SOLA OPERASYON: Birçok operasyona katıldık. Sinan Kukul, Sabahat Karataş gibi isimler, yargısız infaz sonucu öldürüldü. Daha böyle birçok isim var. Yakalanabilirlerdi ama çatışma sürüyor süsü verildi.

SLOGAN ATTILAR: Hüsamettin Yaman ve Soner Gülün polis katili olduğu söylendi bize. Yakalayıp bir kamyonetin arkasına attık. Koli bantıyla bantladık. Ormanlık bir alanda sorguladık. Sonra yere oturtup infaz edildiler. Çocuklar bir an için geri adım atmadı. Vurulurken insanlık onuru işkenceyi yenecek diye slogan atıyorlardı. Şimdi benim oğlum, onların yaşında. Düşündükçe ağlıyorum. Bize bu insanları hep polis katili diye tanıttılar.

FOTOĞRAFI BAŞUCUMDA: Ayhan Efeoğlu, emniyette işkence sonucu öldü. Cesedini bize verdiler. Biz bomba ya da bu tip bir şey sandık imha için bavulu görünce. İçinden ceset çıktı. Götürüp gömdük. Kendi ellerimle gömdüm. Şimdi fotoğrafı, cezaevinde başucumda asılı. Adaşımdan özür diliyorum her gün. Her gün resmine bakıp ağlıyorum.

MEZARLARIN ÜZERİNE GÖMDÜK: Bizim ekip, bir ihbar üzerine Muşa gitti. 8 kişi infaz edildi orada. 3 arabayla gidildi. Yollar buzluydu. 1994ün kış ayları. Muş Merkez Mezarlığındaki 8 ayrı mezarın üzerine gömüldü öldürülenler. PKKnın politikalarına da karşı çıkan, barış isteyen bir grup. Belki örgüt de tasfiye edecekti. Ortak operasyon gibiydi.

60 YAŞINDAKİ AMCA: Aynı ekip, Gaziantepte 60 yaşındaki bir amcayı inşaatta infaz etti. Onun da örgütle (PKK) ortak operasyon sonucu infaz edildiğini düşünüyorum.

ÖRGÜTLER DE İŞİN İÇİNDE: Bazı örgütler, temizlemek istedikleri adamları bize bildiriyorlardı. İhbarla bildiriliyordu. Bu adamlar infaz ediliyordu. Güneydoğu Mardin Ömerlide, Pınarcık katliamı ile 31 kişi öldürüldü bu bir vahşetti.

150 KİŞİ GÖREVDE: O dönemde, bu işlerin içerisinde yer alan 150ye yakın kişi hâlâ etkin görevde. Bu kişilerin hakkında işlem yapılması gerekiyor. İsimlerini tek tek savcıya söyledim.

CUMARTESİ ANNELERİ: Soner Gül, Hüsamettin Yaman ve Ayhan Efeoğlunun fotoğraflarını Cumartesi Annelerinin elinde gördüm. Bilmiyordum ki ben bunların öğrenci olduklarını. Polis katili sanıyorduk. Af dilemek, onlarla konuşmak istedim. Gittim, Nevruza katıldım. Bildiklerimi anlatmaya karar verdim. Öldürdüklerimiz rüyalarıma giriyor. Cumartesi anneleri, rüyalarıma giriyor. Hesaplaşmaya da böyle başladım zaten.

20 METRE YANDADIR: Gösterdiğim yerlerde ceset bulunamaması, orada olmadıkları anlamına gelmez. Çıkartılmamışsa, geniş bir alan taramasıyla bulunur. Orada yollar, ormanlar yapılmış. 20 yıl geçmiş. Gösterdiğim yerde değilse, 20 metre yanındadır. Söylediğim herşey doğru. Ben bu ekiplerin içindeydim.

AĞAR GİBİ RAHAT DEĞİLİM: Mehmet Ağar, bunların bir plan dahilinde olmadığını söylüyor. Benim vicdanım, Mehmet Ağar gibi rahat değil.

GÜNDEMİN BOMBALANMASI: Özgür Gündem gazetesini bizim Ankara ekibi bombaladı. Ankara ekibinin ilk eylemi. 92 yılında. 96dan sonra örgütten koptum zaten. Bize polis otosuna bomba attı diyorlardı gidip öldürüyorduk.

YEŞİL, DEVLET KORUMASINDA: Yeşil (Mahmut Yıldırım) yaşıyor ve devletin korumasında olduğuna inanıyorum.

TERÖR ÖRGÜTÜ GİBİYDİK: Biz, yasallık perdesi altında terör örgütü gibi çalıştık. Ölen insanların bir çoğunun slogan attı. Geri adım atmadı. Bu insanlara hayranlık duydum. Üç parmak işareti gördüm, duydum, biliyorum anlamına geliyor. Diğer faillere mesaj.

SEVGİLİLERİNİ İNFAZ ETTİLER: Bizim grup canavardı, sevgilisi ile anlaşamayıp öldürüyordu. Biri sevgilisini öldürdü. Kan döke döke canavarlaşmış, insan olmaktan çıkmıştı bizim grup. Kırıkkalede Metin Vural adlı kişi de kişisel sebeplerle öldürüldü.

15-20 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜM: 15-20 kişiyi bizzat öldürdüm. Ben sadece buzdağının küçük kısmını anlatıyorum. Herkes konuşursa bütün tablo açığa çıkar. Yeni yerler bulabilirim, gösterebilirim. Tahliye edilirsem, yeni kanıtlar çıkar.

DELİ RAPORU YAKIŞMADI: İbrahim Şahin kilit konumda. İdoldür. Böyle birinin deli raporu alması kendisine yakışmadı.

OKTAY İNTİHAR ETMEZ: Behçet Oktayın intiharına inanmıyorum. Karşı çıkmıştır, öldürülmüştür.

İnsanlıktan çıktık
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, SKYTÜRKte katıldığı programda Çarkının şunları söylediğini kaydetti: Benim anlattıklarım itiraf değil. Ben bir itirafçı da değilim. Sadece kendi vicdanımı temizlemek için ailemle bunun hesabını yaptım. Ama biz devlet emir verdi ve cinayetler işledik emri verenin hiç mi bir sorumluluğu yok? Bu kararlar Milli Güvenlik Kurulunda alındı ve bu infazlar böyle yapıldı. O kadar çok cinayet işlendi kan döküldü ki özel harekat mensubu arkadaşlarım canavarca hisleriyle kendi sevgililerini öldürüyorlardı. Hepimiz insanlıktan çıktık. Öldürdüğümüz insanlar peşimizi bırakmıyor.
PERPA?daki kızı tanık olmasın diye öldürdük!
 
Üst Alt