• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Ülkemizde İslam dininin siyasi ve ticari amaçlar için kullanıldığını düşünüyormusunuz

Okunuyor :
Ülkemizde İslam dininin siyasi ve ticari amaçlar için kullanıldığını düşünüyormusunuz

• Çoğunlukla ticarette kullanılıyor

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    27

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Bazı kavramlar çıkarlar için kullanılmaya müsaitse
ve bu kavramlar toplumu yönlendirip etki altına alıyorsa,
o kavramların insanlık için zararlı olduğu gerçeği ortaya çıkmaktadır.

Ammar

Kıdemli
Üye
Aynı sözler DEMOKRASİ, KOMİNİZM, vs.vs.vs.... gibi fikirler için de geçerli o zaman o imzan ve avatarında ki ideoloji de aynı kapsama girer.. başıboş bırakın insanları hayvanlar gibi yaşasınlar .....:Winlk_Tongue:

tntcool

Kıdemli
Üye
Su insanoğlu için hayati bir maddedir ama aynı zamanda suyun içinde boğulup ölebilirsiniz de. Sırf bu yüzden su zararlıdır diyemeyiz. Örneğim tam olarak örtüştü mü bilemiyorum tabii ki...

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
başıboş bırakın insanları hayvanlar gibi yaşasınlar .....:Winlk_Tongue:
Buna kapitalizm derler.
Ne halin varsa gör misali...

Kendisine yakıştıranlar ve taraftarları utansın..

Su insanoğlu için hayati bir maddedir ama aynı zamanda suyun içinde boğulup ölebilirsiniz de. Sırf bu yüzden su zararlıdır diyemeyiz. Örneğim tam olarak örtüştü mü bilemiyorum tabii ki...
Uymadı; çünkü su, kötü anlamda kullanılacak ve toplumu arkasından sürükleyecek mahiyette değildir..:freakedout:

carloss

Kıdemli
Üye
Allah rızası için bize oy verin diyenleri unutuyor musunuz ? Yahu hep bilindik sorular sorduruyorsunuz siz bana.

SSK işsiz kalan kişilere sadece 10 gün daha sağlık sigortası hakkı tanıyacak haberiniz var mı ?

Din yumuşak karnı bu milletin, ve sürekli oradan kullanılıyor.

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
Kominizm esitlik martavali atacaksin, indireceksin yüzlerce madenciyi yerin 500 metre altina, üc efendi yukarda kalöriferli $antiyede , i$cilerin yerin dibinde bilmem neresinden ter FI$KIRIRKEN , esitlik nutuklari atan efendileri , 1.SINIF havyar ile en pahali votkayi , $erefe diye yudumlarken esit olmus olacak..ve kominizm cikar amacli kullaniyor olmayacak...:prv:
Ama islam varken saldirmak icin kominizme kim bakar degilmi..? sizde haklisiniz..:alkis:

aslnyrkli

Tecrübeli
Üye
Uymadı; çünkü su, kötü anlamda kullanılacak ve toplumu arkasından sürükleyecek mahiyette değildir..:freakedout:
başka örnek verelim snn tuttğun ideolojini kullanan bir sürü terör örgütü var ideoloji kaldırılmalı mı

dine bağlı insnlar ticaret te yapmalı siyaset te ama açıklarını din arkasına saklamamalı

ajan

Tecrübeli
Üye
sporda da çok kullanılıyo bence :) mesela beşiktaş taraftarı gol atamadıkları bi maçta cinleri kovalamak için "yallah cinler yallah kış kış cinler kışkış" diye bağırmışlardı bi keresinde çok güldüm :) sizinle paylaşmak istedim :)

Masterlord

Kıdemli
Üye
sporda da çok kullanılıyo bence :) mesela beşiktaş taraftarı gol atamadıkları bi maçta cinleri kovalamak için "yallah cinler yallah kış kış cinler kışkış" diye bağırmışlardı bi keresinde çok güldüm :) sizinle paylaşmak istedim :)

:))))
hakkaten gülünür buna
muhahaha:freakedout:

AMARGİ

Amatör
Üye
Siyasette kullanıldığı apaçaık ortada,milletvekilleri halka fişlediler derken türbandan imamhatiplerden bahsediyor ne için oy toplamak için

Üst Alt