Ülkemizde Çifte Standart Var mı ?

Ülkemizde Çifte Standart Var mı ?

• Kullanılan toplam oy
    25
K

Kadim

Ziyaretci
Sizce Ülkemizde çifte standart uygulaması var mı ?
Evet
Hayır
Belki

cifte standart ;
birine gösterip digerine vermek zaman,ortam,durum şartlarına ve yapılan çifte standartın derecelerine göre herkesin yaptığı ve yapmak zorunda olduğu davranış şekli. insanların;kendileri uyguladığında her zaman bir açıklaması olan ,fakat başkaları kendisine uyguladığı zaman isyan ettikleri davranış biçimi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kirmizielma05

Tecrübeli
Üye
Gerçek demokrasi ve tarafsız adaletin olmadığı yerlerde her zaman çifte standart vardır. Malesef ülkemizde çifte standart var. Sadece çok zenginlerde çifte standart yok.

K

Kadim

Ziyaretci
akraba tanıdık düzeni olduktan sonra
değil çifte standart çifte yer gibiyiz

saygılar.

sadece ben

Tecrübeli
Üye
insanların;kendileri uyguladığında her zaman bir açıklaması olan ,fakat başkaları kendisine uyguladığı zaman isyan ettikleri davranış biçimi.

eğer insanlar bunu uyguluyorsa demek ki ülkemizdeki herkes çifte standart yapıyor.. ama ben kendimi yukarıda ki cümlede kabul etmiyorum...

elalem

Acemi
Üye
çifte standartı ortadan kaldırabilmek için bence önce kendimize tanıdığımız imtiyazlardan vazgeçip herkesle eşit olduğumuzu kabullenmemizden geçiyor....

K

Kadim

Ziyaretci
çifte standartı ortadan kaldırabilmek için bence önce kendimize tanıdığımız imtiyazlardan vazgeçip herkesle eşit olduğumuzu kabullenmemizden geçiyor....

tümevarım yöntemiyle hareket etmekten ziyade,
bizlere görünen pozitif ve negatif yönlerini bilmemiz daha faydalı olur.

E

Eftelya

Ziyaretci
Olmaz mı çifte standart...
Her yerde ve en küçük birimde dahi var..
Yapmıyorum diyen de yalan söyler
Bizler bile zaman zaman yapmıyor muyuz?
Akrabaya eşe dosta
Kıramıyoruz yapımızda var HAYIR dememek

Üst Alt