Uğur Mumcu'yu anıyoruz

B

bursali68

Ziyaretci
Uğur Mumcu'yu anıyoruz

24 Ocak 1993 sabahı Ankara büyük bir patlamayla sarsıldı. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Uğur Mumcu, Karlı Sokak’taki evinin önünde park halinde bulunan otomobiline yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu hayatını kaybetti. Cinayetin ardından tüm Türkiye’de protesto yürüyüşleri düzenlendi, faillerin bulunacağı yönünde sözler verildi. Ancak hain cinayetin üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen failler hala bulunamadı.
Kaynak : Uur Mumcu'yu anyoruz - Hrriyet Gndem

Merhaba,

Uğur MUMCU 'nun cinayeti , 19 yıl geçmesine rağmen hala daha aydınlanamadı...Bundan sonra da aydınlanmasını beklemek sanırım iyimserlik olur...

Uğur'lar olsun Uğur'lar olsun
Hüzünlü bulutlar yoldaşın olsun
Bir keskin kalem, bir kırık gözlük
Yürekli yiğitlere hatıran olsun

Sağlıcakla kalınız...
 
selam ederim;

bulunması mumkun değildir bencede, devletin içersindeki saçma sapan yaşanan olayları ögrenince cehaletin her alanda yaşamını sürdürdüğünü görüyoruz. laiklik aydın olmaya ve cahil kalmamaya yetmemiştir. mesele laiklik değil beyinlerin içerisidir çünkü. ne alakası var deyeceksiniz. çok alakası var. evvela doğruyu icra etmede devlet kontrolünden önce kişinin vicdan kontrolü gerekir. buda ancak iman ile güçlü kılınır. herkez bilseki çetin bir hesap var öbür yanda, el ele verip hakkından gelirdik cehaletin. önde gelen yazarlarımızı bile korumakdan aciz kalmışız. eğitim ögretimde sadece ilim ve bilim ile olacak iş değildir gelişme. ancak kalp akıl ve omuzlarımızda bulunan meleklerimizin yardımı ile mümkündür bu. isamızın bize işaret ettiği ve ona inananların baba oğul kutsal ruh dedikleri şeyin anlamı budur. islam'ı namaz oruçtan ibaret sanıp bir hurafeye çevirenler durun! o bir insanlık ilmidir ve doğrulmayı öğütler. islamın icra edileceği yer okullarımız ve milletimizin kalbi olan büyük millet meclisimiz olmalıdır. onun diğer adıda humanizmdir.
 
Son düzenleme:
  • Etiketler
    uğur mumcu
  • Üst Alt