• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Ucuz Kask ve Pahalı Kaskları Birbirinden Ayıran Kask Özellikleri

Okunuyor :
Ucuz Kask ve Pahalı Kaskları Birbirinden Ayıran Kask Özellikleri

1motorcu

Acemi
Üye
Motosiklet sürücüsünün can güvenliğini sağlayan motosiklet aksesuarlarından biride motosiklet kaskıdır. Motosiklet kaskları en önemli koruma ekipmanları arasında yer alıyor desek yanlış olmaz. Motosiklet kaskı alırken bütçenize uygun bir seçim yapmak zorundasınız ancak kask için maksimum bütçe ayırmanız gerektiğini unutmayın. Çünkü baş bölgesinden alınabilecek küçük bir darbe hayati öneme sahip oluyor. Sonuçta can olunca bütçeyi biraz zorlamak gerekebilir. Öncelikle motosiklet kask özelliklerinde öncelikli olarak nelere bakılması gerektiğini belirtelim daha sonrasında sizlere kask önerisi sunalım.

Motosiklet kasklarında ilk olarak güvenlik unsuruna ve rahatlığa dikkat edilmelidir. Kaskın dış yapısının darbeye karşı dayanıklı olmasına ve içyapısının da rahat olmasına bakmalıyız. Kaskı alırken üzerine darbe uygulayıp dayanıklılığını test edemeyeceğimiz için kask sertifikalarına bakmamız gereklidir. Kask modelinin sahip kask sertifikalarına göre seçim yapabiliriz. Kask Güvenlik Sertifikaları yazımızda farklı ülkelerin yapmış olduğu güvenlik sertifikalarını sizlerle paylaştık daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Genel Olarak;
Kaskın güvenlik testlerinden geçerek kask sertifikasının olmasına
İç pedler ve kulak pedlerinin kafayı rahatsız etmemesine
Vizörün çizilmelere karşı dayanıklı olmasına
Havalandırma kanalarının bulunmasına
Aşırı hız yapıldığı zaman kafayı sarsmamasına
Seslere karşı dayanıklı olmasına
Kaskın gereksiz ağır olmamasına
Kafa büyüklüğünüze uygun kask olmasına
Kask kilitleme sisteminin sağlamlığına

Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğu zaman ucuz kask ve pahalı kask arasındaki fark ortaya çıkmış olacaktır. Kaskın yaşatmış olduğu rahatlık ve güvenliğe doğru orantılı olarak kask fiyatı da artış göstermektedir. Zaten kask sertifikaları da bu özellikler dikkate alınarak verilmektedir. Sizlere sunacağımız kask önerilerimizi Bell Kask, Caberg Kask ve Astone Kask markalarından seçeceğiz. Ucuzdan pahalıya kask önerilerimize bir bakın;

Astone Kask
Astone Kask-Gtbgex-Ros Exclusive Rosso Kapalı Kask - 718 TL
Caberg Kask
Caberg Drift Kask- Mat Siyah Kapalı Kask - 1.310 TL
Bell Kask
Bell M6 RC3 Siyah-Kırmızı Kapalı Kask - 2.312 TL


Her bütçeye uygun kask modellerini Motoplusdan inceleyerek taksit seçenekleriyle satın alabilirsiniz.
 
Üst Alt