• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Üç Boyutlu Video Nasıl Yapılır

  • Konbuyu başlatan Kadim
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Üç Boyutlu Video Nasıl Yapılır

Kadim

Tecrübeli
Üye
Üç boyut görmek için birinin çıkıp "Avatar" çekmesinden medet ummayın. Kendi üç boyutlu filminizi hem de hiç zorluk çekmeden evde yaratın.

Sadece en ve boy değerlerinden oluşan görüntüler iki boyutlu sayılır. Üçüncü boyutta işin içine derinlik girer. Bu iş için 3D Combine programını kurup kullanın. Program oldukça sade ve kullanışlı. Zaten üç boyut yaratma sihirbazı ile aşama aşama çok kolay bir şekilde çevirme işlemi yapılıyor. Program açıldıktan sonra "3D Combine Wizard" penceresi geliyor. Bu pencereden "Convert 2D to 3D" seçeneğini seçip bir sonraki seçeneklerden resim veya video çevrim işlemi yapacağınızı belirtiyorsunuz. Daha sonra program size dönüştürmek istediğiniz dosyayı soruyor, istediğiniz 3D formlarından birini seçerek üçüncü boyuta geçme işlemini tamamlıyorsunuz. Sonunda da dosyanızı kaydediyorsunuz. Hepsi bu.

Dosyanızı isterseniz şaşı bak şaşır tarzı stereogramlara çekebilirsiniz. Veya üç boyutlu gözlükle görülebilecek hale getirebilirsiniz. Video dosyası çevirme işlemi biraz uzun sürüyor. Aynı işlemleri 3D Gugle isimli programla da rahatça yapabilirsiniz.
mynet
 
Üst Alt