Türklere neden peygamber gönderilmedi?

güzelim Türkçemiz arapça kelimelerle katledilmiş resmen

sanki ingilizce metin okuyoruz
sözlüksüz anlamak ne mümkün

hadiste öyle yazdığını sanmıyorum sosyalist
kafalarına göre ceviri yapıolar ve değiştiriyolar
ayrıca
peygamber efendimiz deilmiydi istanbulu fethedecek olan komutanı öven

kaç asır meydanlarda dik durduk
kaç asır kafirlerin korkulu rüyası olduk
islamiyetten öncede göktanrı inancı Türklerde vardı zaten
soyumuzun ceddimizin bu dine kattıları takdire şayandır
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Türkler'e peygamber gönderilmemiştir sözü çok iddialı bir söz.Geçmişe ait neleri ne kadar biliyoruz ki bunu bilebilelim.Tevhid inancının gitmediği hiç bir kavim,millet,köken...yoktur.Başlangıç bir ise ki hepimiz Hz.Adem soyuyuz,o taktirde hepimize tüm millet,kavim...lere ara ara peygamber gelmiştir.Bunlar içerisinde özellikle soyun tekrar dev***** neden olan Nuh peygamber Tevrat,İncil,Kuran gibi ilahi kitaplarda yazarken,çok farklı kültürlerde de en azından " Nuh Tufanı " ile konu kültürlerinde vardır.

Örneğin Sümerliler o bölgenin yerleşik halkı değil,o bölgeye sonradan gelmiş ve medeniyet kurmuşlardır.Bu bağlamda kendilerine de " Uyarıcı ve Peygamberler " gelmiştir.En azından Nuh peygamber ve sonrası...Ayrıca Brahmanizm'de de Hz.İbrahim'in izleri mevcuttur...

Sağlıcakla kalınız.
 
“Andolsun Biz, ‘Allah’a kulluk edin, tâğuttan sakının’ diye (emretmeleri için) her kavme bir peygamber gönderdik.” (16/Nahl, 36)

Bu kadar açık ayetten sonuca varamadınızmı....?

De ki: "Ey insanlar ben Allah'ın sizin hepinize gönderdiği bir elçisi (peygamberi)yim. Ki göklerin ve yerin mülkü yalnız O'nundur. O'ndan başka ilah yoktur O diriltir ve öldürür. Öyleyse Allah'a ve ümmi peygamber olan elçisine iman edin. O da Allah'a ve O'nun sözlerine inanmaktadır. Ona iman edin ki hidayete ermiş olursunuz. (7/158)


İçlerinden bir adama: İnsanları uyar ve iman edenlere, Rableri katında onlar için yüksek bir doğruluk makamı olduğunu müjdele, diye vahyetmemiz, insanlar için şaşılacak bir şey mi oldu ki, o kâfirler: Bu elbette apaçık bir sihirbazdır, dediler? (10/2)

Apaçık mucizeler ve kitaplarla (gönderildiler). İnsanlara, kendilerine indirileni açıklaman için ve düşünüp anlasınlar diye sana da bu Kur'an'ı indirdik. (16/44)

Biz seni alemler için yalnızca bir rahmet olarak gönderdik. (21/107)

De ki: "Ey insanlar gerçekten ben sizin için yalnızca bir uyarıcıyım." (22/49)

Âlemlere uyarıcı olsun diye kulu Muhammed'e Furkan'ı indiren, Allah, yüceler yücesidir. (25/1)


Bu ayetlere ki işaretli kısımlarda ne diyor...?

İnsanlar deyince siz ne anlıyorsunuz...? Zenciler, eskimolar, meksikalılar, çinliler insan dışı varıklarda sadece .araplar mı insan diye bir anlam çıkartmalıyız...?

Peki 40 yaşında peygamberlik gelen Hz. MUHAMMED S.A.S 23 senepeygamberlik görevini üstlenmiş iken nasıl oluyorda tüm insanlara gönderilmiş oluyor...?

Hicaz yarım adası dışına dahi çıkmayan, ALLAH RESULU S.A.S nasıl oluyorda ALEMLERE RAHMET OLARAK gönderilmiş oluyor..?

Hadi biraz beyin cimnastiği yapın bakalım...

Sonra da bu ayeti dikkatle tekrar, tekrar okuyun, biraz tefsir kitapları karıştırın, araştırın bakalım ne demek istemiş olabilibu ayet ile ALLAH C.C


“Andolsun Biz, ‘Allah’a kulluk edin, tâğuttan sakının’ diye (emretmeleri için) her kavme bir peygamber gönderdik.” (16/Nahl, 36)

bir küçük soru daha...?

Devletin bekası için, Kardeş katline cevaz verebilen bir düşünce yapısı ile RESULULLAH S.A.S ve DÖRT HALİFE döneminde benzer bir uygulama gösterin...?

TASAVVUF ve TARİKAT sapıklıkları içinde MEDRESELERİNDE SAPIK TASAVVUF dersleri veren bir sistem nasıl olurda şeriat ile alakalandırılır..?

Peki MEKKELİ MÜŞRİKLER KUR-AN da nasıl bir hata yapıyorlardı ki MALLARI ve CANLARI helal sayılmıştı...?

Oysa ki onlarda yaşatan öldüren yaradan, rızık veren ALLAH dır diyorlardı...?

Namaz kılıyor, zekat veriyor Hac yapıyorlardı ne yapmışlardı da MÜŞRİK olmuşlardı.....?
 
Türklere peygamber gönderilmediğinden nasıl eminsiniz?
üstelik Araplar gibi fazla sorunlu olanlara çokça peygamber gönderilmiştir
Türklere peygamber gönderilmediğini kabul edersek aslında sorunsuz bir millet olduğumuz sapkın olmadığımız ortaya çıkar bu da güzel
ayrıca Kuranda bahsi geçen peygamberlerin hepsinin ismi bilinmekte midir? hayır
her kavme bir peygamber geldiyse Türklerede peygamber gelmiştir...bence biraz da kim olduğu üzerinde kafa yoralım...
 

AllameL

Uzaklaştırıldı
Türklere peygamber gönderilmediğinden nasıl eminsiniz?
üstelik Araplar gibi fazla sorunlu olanlara çokça peygamber gönderilmiştir
Türklere peygamber gönderilmediğini kabul edersek aslında sorunsuz bir millet olduğumuz sapkın olmadığımız ortaya çıkar bu da güzel
ayrıca Kuranda bahsi geçen peygamberlerin hepsinin ismi bilinmekte midir? hayır
her kavme bir peygamber geldiyse Türklerede peygamber gelmiştir...bence biraz da kim olduğu üzerinde kafa yoralım...

Arkadaşımızın yorumu güzel olması açısından katılmayı hak ediyor. Yanlış hatırlamıyorsam 20.000 küsür peygamber geldiğinden bahsediliyor. Her millete geldiği de belirtildiğine göre, bunun tartışılır bir tarafı yok.

Kitapta her gönderilen peygamberin ismi zikredilmemiş. Kimi peygamberler yanlız kendi halkına gönderilirken, kimileri tüm insanlığa gönderilmiş. Kendilerine kitap indirilenleri tüm insanlığa gönderilmiş şeklinde düşünebiliriz. Geriye kalanların çoğunluğu yanlız kendi halkına gönderilmiş olup , meşhur olup olmamaları bulundukları halkın eğitim ve kültür durumuna göre değişmektedir. Türkler gibi genelde yerleşik olmayan göçebe halklara gelmiş olan -belki birden fazla peygamberin- kaydını tutacak sabit bir yerleri olmuş mudur bunu bilemiyoruz.

Bilge kağan'ın yazıtlarında "gök tanrı" derken , neyi kastettiği aşağı yukarı anlaşılabiliyor. Daha eski ve muhtemelen bir peygamberden gelen öğretilerin değişmiş bir hali olarak düşünebiliriz. Benzer şekilde , Budha 'nın da "ses işiten tanrı" sözcüğünü kullandığı iddia edilmekte olup, takva açısından budizimin de belli bir düzeyde oluşu, bu insanlara evvelce peygamberler geldiğinin göstergesidir.

Bu peygamberlerin tanınmaması, ya da tanınacak bir peygamberin gelmemesi, halkın sapıtmasıyla alakası olup, demekki belli bir sapkınlık düzeyine ulaşmadıklarını var sayabiliriz.
 
Üst Alt