Türkler kahraman oldu

bursali68

Ziyaretci
Türkler kahraman oldu
Londra’da yağmala-malar Türk nüfusunun yoğun olduğu semtlere sıçrayınca, Türkler dükkânlarını korumak için isyancıları sopalarla kovaladı
Türkler kısa sürede kendi bölgelerindeki isyancıları püskürtünce, İngiltere’de gecenin kahramanı oldu


Olaylar pazartesi gecesi Londra’nın kuzeyinde bulunan ve Türklerin yoğun olarak yaşadığı Dalston ve Hackney semtlerine sıçradı. Dalston’da dükkanı bulunan Türkler, akşam saat 21.00’dan sonra dükkanlarının önünde ellerinde sopalarla nöbet tuttu. Hackney’in yerel gazetesi Hackney Citizen’a göre daha sonra isyancılar caddeye gelerek “Tuğra Baklava” adlı dükkanı yağmalamak istedi. Bunun üzerine ellerinde sopalarla bekleyen Türk esnaf isyancıları kovalamaya başladı. Gazete Dalston’da yaklaşık 100 Türk’ün isyancıları bölgeden uzaklaştırdığını yazdı.

“Türkleri örnek alın”
Türkler’in Dalston savunması İngiliz basınında ve sosyal medyada geniş yer buldu. İngiltere’nin saygın gazetelerinden Guardian, olay yerinde canlı çekilmiş bir videoyu yayınlarken, gazeteye konuşan bir Türk, “Biz malımızı ve canımızı korumak için buradayız” dedi.
Sosyal paylaşım sitesi twitter’da ise “İnsanlar Türkler’i örnek almalı, sokakları korumalı”, “Dalston, kahraman Türkler sayesinde sakinledi”, “Dalston’a taşınıp bir Türk ile evlenip kendimi güvene alacağım” iletileri paylaşıldı. Tottenham’da ise kuyumcu Çetin Erbil’in dükkanının kepenklerinin kırıldığını ve dükkandaki tüm altınların çalındığı belirtildi.

Kaynak : Türkler kahraman oldu - Milliyet.com.tr
 
selam ederim;

evet burada isler cigrindan cikti. sadece londranin %40 ını ingilizlerin olusturdugu geri kalanin cesitli ulkelerden gelip buraya yerlestigi soyleniyor. geriye kalan yuzde altmisin icinde enbuyuk pay turklerin sayilir. ekmek derdine buraya göc etmis fakat turkluguyle gurur duyan bu kardeslerimiz burada birbirlerine oldukca baglı. bu baglılık digerlerini sasirtiyor. olaylarin gercek nedenine gelince yoksulluk ve zenginlik arasindaki ucurum gibi olan farklilik. genelde elektronik kiyafet ve yiyecek dukkanlari yagmalaniyor. yaklasik otuz yildan beri ilk kez bu boyutta cikan bir eyleme polis caresiz kaldi benim fikrimce. fakat olaylar sonrasi yani dun ve bugun herkez ellerinde supurgelerle sokaklara dokuldu ve kendi baslarina sokaklari temizlediler. ilk iki gun sehrin merkezinde yasanan bu burhan kisa zamanda diger illerede sicradi yaklasik 500 kisi tutuklandı üc gunde ve butun hapishaneler doldu. su an hersey yolunda fakat toplumda insanlar arasi ekonomi farki artmaya devam ettikce sanirim onumuzdeki yillarda diger ülkelerede sicramasi muhtemel bir durum. selam ederim.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt