• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Türkiye'nin Güzellik Kraliçeleri

Gül@y

Kıdemli
Üye
1920'den 2008'e kadar Türkiye'nin Güzelleri

1929 FERİHA TEVFİK

1930 MÜBECCEL NAMIK

1932 KERİMAN HALİS

1933 NAZİRE HANIM

1951 GÜNSELİ BAŞAR

1960 NEBAHAT ÇEHRE

1968 MİNE VARGI

1967 YELDA GÜRANİ

1970 ASUMAN TUĞBERK YOLAÇ

1971 FİLİZ VURAL

1976 JALE BAYHAN

Gül@y

Kıdemli
Üye
1981 aydan şener

1982 nazlı kuruoğlu

1983 hülya avşar

1983 neşe erberk(avrupa güzeli)

1985 meltem doğanay

1988 meltem hakarar

1990 julide ateş

1991 defne samyeli

1993 arzum onan(avrupa güzeli)

1994 pınar altuğ

1995 demet şener

1997 çağla şıkel

Gül@y

Kıdemli
Üye
1997 gülsevim bozar

1998 zeynep tokuş

1999 ayşe hatun önal

2000 yüksel ak

2001 tuğçe kazaz

2002 azra akın

2003 tuğba karaca

2004 nur gümüşdoğrayan

2005 hande subaşı

2006 merve büyüksaraç

2007 selen soyder

2008 leyla lydıa tuğutlu

orkuorkun

Kıdemli
Üye
hepsi cok guzeller,iyi bir calisma olmus 2nci ve 3nci listedekiler daha tanidik geldi.
eskiler de moda daha farkli imis, her zamanin guzelligi bir farkli . sac modelleri makyaj yapilari degisik bir guzellik anlayisi varmis. dedelerimizin goz zevki varmis.

S

SAHARAY

Ziyaretci
Son güzel gerçekten çok güzelmiş. Emeğine sağlık gülüm...

Masterlord

Kıdemli
Üye
hepsi güzel ama...
1967 , 1994 güzelleri fazla söze gerek bırakmamış :))
2 li ,fiziki yapılarıyla ortalıgı kasıp kavurmuş :D

meys

Amatör
Üye
Favorim Arzum ONAN ve Azra AKIN bana herzaman daha sevimli daha samimi ve daha sıcak gelmişlerdir.

sadece ben

Tecrübeli
Üye
Arzum Onan'ı her zaman tek geçerim. Ama şunu da belirtmek isterim ki 1981 yılına kadar seçilen güzellerdeki sadeliği ve muhteşem bakışları artık göremeyeceğiz. O yıllardaki güzeller doğallıkları ile ön planda olanlar. 1981 yılından sonra bir tek Arzum Onan var benim için gerçekten güzel olan.

Paylaşım için teşekkürler.

K

Kadim

Ziyaretci
1951 GÜNSELİ BAŞAR

Tam bir kraliçe gibi durmuş çok sade ve çok asil

mavi_gece

Tecrübeli
Üye
Sanki son yıllarda güzel anlayışımız değişmiş gibi Azra'dan sonlardakileri çok beğenmedim nedense :icon_question:

fidel castro

Acemi
Üye
emperyalist oyunların farklı bir senaryoları .. bizde ohh ne guzel diye sevinelim efendım..

karafetva

Tecrübeli
Üye
1970 ASUMAN TUĞBERK YOLAÇ
Erkan Yolaç ın eşidir. Trt radyo programının sunucusu Erkan Yolaç ın meşhur "evet hayır" oyununu radyoda oynamasını isteyince Erkan Yolaç ın kabul edip başlayacağı sırada "oyunun ortamı olmayınca havasını kaybediyor , olmuyor" tipi bir bahane ile müdahale edip kocasına söz geçirmiş kişi. AYrıca güzellik kraliçesi seçildiğinde o zaman ödül olarak ilk üretilen ve motor numarası 0005 vebenzeri sir sayı olan Murat 131 hediye edildiğini söyler.

1993 Arzum Onan
Çok değerli elit ötesi şahsiyet. Mehmet Aslantuğ un hanımıdır. Sıcak Saatler adlı bir dizide Mehmet Aslantuğ ile oynamışlardır. AYrıca başka bir dizide de oynamışlardır ki Arzum Onan meşhur ve aranan kişi iken Aslantuğ ününü kaybetmiş demode bir ünlü dür ve Aslantuğ intihar etmiştir dizide. Allah(c.c.) korusun. Arzum Onan bir yarışma programına katıldığında diğer bir yarışmacının kazandığı yarışma ödülünü kendisine hediye etmesini çok nazikçe kabul etmiş ve her daim çıtı pıtı muhteşemliğini hatırlatmış güzide birisi....