Türkiye'nin en iyi dershaneleri

Supermeydan Üyelerinin Tercih Ettiği Dersane

 • Birey Dersaneleri

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Fatih Dersaneleri

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Kavram Dersaneleri

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Kültür Dersaneleri

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Sınav Dersaneleri

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Uğur Dersaneleri

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  14
Yeni sistem böyle öğretmenin görevi YÖNLEDİRME! Haklı olarak bunlar daha küçük demişsiniz ama ağacı yaşken eğmeye çalışıyoruz... Bence bu yöntem güzel... Öğrencilerin bir çoğu bu araştırmaları sadece ÖDEV niyetine yapıyor ama bir şeyler kapanlarda mutlak oluyor... Sistem yerleştikçe daha iyi olacaktır... Zaten öğretmenlerin bir çoğuda eski sistemle ders işliyor! Bu bilinç henüz öğretmenlerde de yerleşmiş değil!

O bilinci öğrenciye üni.ye gitmeden vermeye çalışıyorlar...

Dershanelerde ''konu''ların öğrenileceğine pek fazla ihtimal vermiyorum onlr daha çok sınav teknikleriyle, testlerle öğrenciyi sınava hazırlıyor...

Ders okulda öğrenilir! Konuyu ilk duyduğunuz anda dikkatinizi vermişseniz, biraz ilgilenmişseniz iyi... O bilginin yerini dershanelerle asla kapatamazsınız! Onun için çocuklarınızı okuldaki dersi dinlemeleri yönünde ve araştırmalarını yapmaları yönünde yönlendirin... İnanın eksik bilgilerini ne dershaneyle ne özel kursla kapatamazsınız!
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
dershane nedir, eğitim okulda verilir prensibi nedir, dershane sistemi eğitimi ben veremiyorum siz verin demek değilmidir? neden çözülmez neden bu sistem devam eder?
 
Sn. Başbakanın söylediğine göre dershanelerin tamamı kapatılacak yada isteyen dershane özel okula çevrilecek. Ders okulda öğretilecek.
Bence sağlıktan sonra yaptıkları en güzel iş bu olur.
Dershane dendiği zaman veliler 2000 - 3000 tl yi gözden çıkartmak zorunda kalıyor. Peki maddiyatı iyi olmayanlar dershaneye gidemeyenler!!! onların üniversitede hakları yok mu? İnşallah dediklerini yaparlar. Zaten zor geçinen yurdum insanı biraz nefes alır ...
 
Maksat dersanelerin abartılı rakamlarla yaptıkları soyguna dur demekse hemfikirim fakat amaç türbe ve zaviye gibi bir asır öncesinde kalmış fikirlerin yeniden filizlenmesi gibi geliyor bana..Büyük ölçekli sermayeye sahip dersanelerin çoğu yeşil sermayeli verdikleri eğitimde aşikar..İlginç olan bu denli kapital'e sahip olan yeşil endüstri bindiği dalı kestiğine göre sağlam bir gövde bulmuş olmalılar..
 
tabii ki öncelikle araştırman çok önemli gidenlere bilenlere sormak gerekiyor. benim size tavsiye edebileceğim donanım dershanesi araştırın derim.
 
Kızım 11.sınıfta şu anda birebir eğitim veren bir dershaneden sadece sayısal dersler alıyor. Önümüzdeki sene için fen bilimlerine yazdırdım. Cemaat dershaneleri özellikle fem iyi yetiştirmekle birlikte uyguladıkları eğitim sistemini pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Kızlar ve erkekler haremlik selamlık okuyorlar kızların ve erkeklerin sınıflarının olduğu katlar bile ayrı.Ablalar ve abiler sistemleriyle çocukları kampa alıyorlar. Dersin yanında sürekli fettullah gülen vaazları dinletip dini sohbetlerle çocukların beynini yıkıyorlar. O dershanelere giden çocukların kendi bölümlerini seçme şansı yok özellikle iyi olan çocuklar onların istedikleri bölümlere yerleştiriliyorlar. Çocuklar fitre, zekat ve kurban paraları vermeleri için zorlanıyor. SBS düzeyinde ise iyi olan çocuklar avlanıp kendi yandaş okullarına yazdırılıyor ve çocuklar okula gidiyormuş gibi gösterilip , evlerinden özel arabalarla alınıp bütün sene sadece sınava hazırlıyorlar.Yani bizim çocuklarımız okul ve dersane arasında canları çıkarken ,onlar sadece sınava hazırlanıyorlar ve hiç gitmedikleri okullarından da yüksek notlarla geçip mezun oluyorlar. Bu dershanelerin sorularının sınav sorularına en yakın olması ve sınav skandalları ise ayrı soru işareti Bu yazdıklarım kendi gördüklerim ve çevremde bu dershanelere giden çocukların yaşadıkları.
 
Üst Alt