• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Türkiye'nin en iyi dershaneleri

Supermeydan Üyelerinin Tercih Ettiği Dersane

• Birey Dersaneleri

Kullanılan: 0 0.0%
  • Fatih Dersaneleri

• Kavram Dersaneleri

• Kültür Dersaneleri

• Sınav Dersaneleri

• Uğur Dersaneleri

• Kullanılan toplam oy
    14
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Hangisi iyidir,hangisi değildir bilemiyorum ancak ikizlerim " Kültür Dersanelerine " başladılar,sanırım kızım da seneye aynı dersaneye gider...

Ama " dersanelere mecbur " bırakan sistem ve bu sistemi ayakta tutanlar utansın...!!! Çocuklar " safkan yarış atı " gibi oldular...

Sağlıcakla kalınız...

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Kızım 11. sınıf öğrencisi...Bu gün kızımın Veli Toplantısına gittim...Konuşulanları duyunca kulaklarıma inanamadım...Özellikle öğretmenlerin büyük sınıflar yani 11. ve 12. sınıflarda " hakimiyetleri " yok desem yeridir...Şaşırdım...Örneğin ; sınıfta sürekli bir ses ve konuşmalar...!!! Olacak iş değil...Dersi dinleyecek öğrenciler de dinleyemiyor...Bazı öğrenciler " ukalalık " anlamında davranışlar sergiliyor , yine birşey yapılamıyor...!!! Öncelikle bana göre ME in,bu konuda öğrenci ve gerekiyorsa velilere yaptırım uygulaması gerek...

Dersi derste anlayamayan öğrenci de , aradaki açığı kapamak ve yarışta geri kalmamak için mecburen DERSHANELERE gitmek zorunda kalıyor...Kızımda FİNAL Dershanesine gidiyor...Her an TAN Dershanesinde karar değişikliği yapabiliriz sınıf mevcutlarından dolayı...

Yapılacaksa bir reform önce okulda dersin " ÖĞRENİLEBİLMESİ " yani öğretim kısmının sağlanabilmesine yönelik reformlar yapılmalı...

Şöyle de denebilir , niye öğretmenler düzeni bozan öğrencilere müdahale etmiyor...Bu müdahale " Not ile veya Disiplin uygulaması ile " olabilir....Evet olabilir de kimse başını belaya sokmak istemiyor...Öğrenci başına iş açan öğretmenin yolunu gözlediğinde o öğretmeni " koruyacak " kim...???

Yada tam tersi öğretmen " yeni şekil olan ETKİNLİKLER " adı altında diyor k i...: Şuraları , buraları araştırın , sorumlusunuz , sınavda soracağım...Hangi öğrenci ne kadar araştırıp sınava kendini hazırlayacak...? Öğrenciler o bilinçte olsa lisede veya ilköğretimde ne işleri var....Dolayısı ile buralarda da öğretim açığı söz konusu...Bu açığı kapatmak için yine DERSHANE gündeme geliyor...

Örneğin siz SAYISAL daki öğrencilere : I.Tanzimat dönemi Edebiyatçılarından sorumlusunuz araştırın , sınavda sorarım dediğinizde kaç öğrenci bunu doğru düzgün araştırır...Ve araştıranlar da ezberden öte geçebilirler mi...?

Nasıl bir eğitim sistemi...? Sistemsiz bir eğitim sisteminde sonuç şudur...: Gemisini kurtaran kaptan misali herkes kendini bir şekilde kurtarmanın yolunu arayacaktır...Bu konuda da dershaneler maalesef bu açığı PARA karşılığı kapatmaktadır...

Sağlıcakla kalınız...

Bay X

Kıdemli
Üye
Konuya farklı bir perspektifden yaklaşıp topu ortaya bırakıyorum..Fem ve Fatih bilindiği üzere cemaat eksenli dersaneler bu listeye ekleme yapacak olursak çok sayıda olduğunu belirtmeliyim konu ile paralel gidelim ankette yer alan 2 dersaneyi baz alıyorum..Şahsen ismini lanse ettiğim dersanelerin müfredat dışına çıktığı ve MEB'in kılık kıyafet yönetmeliği ile çeliştiği sıkça tartışılır benzer konularda ayrıca vermiş olduğu eğitim ve yüklendiği misyon açısındanda tekke,zaviye olarakta benzetmelere maruz kalmışlardır..

Üst Alt