• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Türkiye'nin dostu olduğunu düşündüğünüz Ülke hangisi

Okunuyor :
Türkiye'nin dostu olduğunu düşündüğünüz Ülke hangisi

Hangisi Dost?


  • Kullanılan toplam oy
    42

kirmizigül

Kıdemli
Üye
dost yok cikar dusluklari vardir, cikarsiz dosluklar yok devletler arasi.
 

haveran

Amatör
Üye
Ülkeler arasında dostluk olmaz çıkar ilişkileri geçerlidir. Bu nedenle böyle bir soru çok mantıklı değil. Düne kadar Suriye'yle ortak bakanlar kurulu toplantısı yapan RTE şimdi muhalifleri besleyip silahlandırıp dün dost dediği ülkeye yolluyor. Dün Nato'nun Libya da işi ne derken efendileri Libya'nın kaynaklarının üzerine oturmak için kan dökerken kapıda erketelik yaptı. Hoş bunlar Türkiye'nin menfaatine midir tartışılır .Sonuç olarak ülkeler arası dostluk ilişkisi olmaz.
 

Medherius

Acemi
Üye
Pakistan, Türkiye'yi yaşanmışlardan dolayı gönülden seven bir ülke. Lakin durumları çok iyi olmadığından her hangi bir sorun karşısında bize arka çıkabilmeleri pek olası değil. Azerbeycan insanı da bize yakın lakin şu anki devlet yönetimi ülkemize halk kadar sıcak değil gibi, ilişkilerimiz çıkar üzerine dayanıyor.
 

Kaygısız

Amatör
Üye
Japonyadir, Turgut Ozal zamaninda bize cok iyi bir hayat dersi vermis ve milli birligimizi hatirlatmis bir ulke olaraktan...
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Pakistan hariç hepsine gittim..Size sadece Yeni Zellanda diyorum,hiç bir çıkarları olmadan ölen ataları ve bizimle savaşan dedeleri yüzünden romantik bir bağla bize dostlar..
 
Üst Alt