• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Türkiye'nin dostu olduğunu düşündüğünüz Ülke hangisi

Hangisi Dost?

• Kullanılan toplam oy
    42

tntcool

Kıdemli
Üye
Anketteki seçeneklere göre en dost Azerbaycan'dır; onlar da bizim onlara dost olabildiğimiz kadar dosttur.

aslnyrkli

Tecrübeli
Üye
müslümanlar mı kardeştir !!! muhahahahahaha :) pislik araptan kardeş olsa n'olacak !!! araptan olsa olsa KALLEŞ olur...aç bak tarihe :)
bu ne ırkcılık bu ne aptallık szn gibiler karsı tarafta da var aklın yolu bir olduğu gibi akıllı olmamanın da yolu bir türk olduğunla övünüyosun peki türk olmak snn emeğin miydi türk olduğun gibi arap da olablirdin bunda snn hç bi etkin yok

o actığın tarih e inanmak için herkesi aşağılayıp aptal gormek lazım siz de aynen öle yapıyosunuz

sormak gerekir yurtta barış dünyada barış die n bir ulke ndn bütün ulkelerle sorun yasar ve kendi topraklarına yasayan bütün insanları düşman görür

ajan

Tecrübeli
Üye
bu ne ırkcılık bu ne aptallık szn gibiler karsı tarafta da var aklın yolu bir olduğu gibi akıllı olmamanın da yolu bir türk olduğunla övünüyosun peki türk olmak snn emeğin miydi türk olduğun gibi arap da olablirdin bunda snn hç bi etkin yok

o actığın tarih e inanmak için herkesi aşağılayıp aptal gormek lazım siz de aynen öle yapıyosunuz

sormak gerekir yurtta barış dünyada barış die n bir ulke ndn bütün ulkelerle sorun yasar ve kendi topraklarına yasayan bütün insanları düşman görür
yazdığım cümlede türk olduğumla övünmedim arkadaşım aptal saptal uydurma saftirik yorumlar yapma sen bu dünyaya ufo dan mı düştün "durun siz kardeşsiniz ben de uzaylıyım hadi evcilik oynayalım.." edebiyatı yapıyosun..

ayrıca istediğime inanırım istediğime inanmam...benim inancımın derdi seni niye gerdi :)

yurtta barış dünyada barış sözünü bir ülke söylememiştir bir kişi söylemiştir kimin söylediğini söylemiyeceğim git araştır bul öğren fırın fırın ekmek ye ondan sora bana aptal diyebilmek için bi sebebin olsun...

insan bir ağaç değildir tekte yaşayamaz hür yaşamak mevzusuna gelince de bu topraklarda sen hür yaşayasın diye oluk oluk kan aktı hala akıyo...kim düşman kim kardeş bu topraklar çözer bunu senin popondan atasözü uydurmana gerek yok :)

aslnyrkli

Tecrübeli
Üye
o kitapları okumaya devam et sacmalamaya da sacmalamakta özgürsün bu kdr bilginle bu kdr şey anlayablirsin zaten bi kişi solemiş sanaki yoldan gecen biri demiş bu ulkeyi yıllarca tek basıan yoneten hala fikirlerini sahip insanlar yonetmiyo bu ulkeyi

insan ağac gibi deilmiş oncelikle bunu bn uydurmadım bu arada sn hayvan olablirsin ama senin insan olduğunu kimse solemedi

Son düzenleme:

keskin_kalem

Acemi
Üye
Devletler arasında ki ilişkiyi,yaşanan gelişmeler sonrası yakınlaşmaları/uzaklaşmaları insani duygularla ele alamayız.

Devletler arasında dostluk,düşmanlık gibi kavramlar asla ilelebet sürmez.

Devletler arasında ki ilişki çıkarlar üzerinde kuruludur.Çıkarlar ortak olduğu sürece devletler yakın temasta bulunurken çıkarlar ayrıldığında kopmalar,birbirlerine sivrilmeler başlar.

Yapısı gereği otoriter,dominant güç olan devlet aygıtı dost üretmekten fazla düşman üretmek zorundadır.Ama ne dostluklar ne de düşmanlıklar bireysel ilişkilerimizde ki anlamlarıyla varolmazlar.

Hep bu ayrımcılık yüzünden değilmi bizi bizden kopardılar..Efendimizin Ümmetinden olan herkez benim kardeşimdir..Türklüğümle değil her zaman müslümanlığımla gurur duyanlardan oldum..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ma-i Nisan

Tecrübeli
Üye

Haklısınız.
Kısaca dmek gerekirse; " İtten post, gavurdan dost olmaz" derim.

Anarchist

Acemi
Üye
Listedekiler içerisinden mutlaka bir cevap vermek gerekiyorsa, Cevabım Pakistan.
G.kore'yi seçenler için söylüyorum; Onlar için savaştığımızı bile bilmiyor.Havaalanında bekleyince anladım.

Diğer ülkelerinde durumu belli zaten, herkes biliyor

oddly

Amatör
Üye
baktım da en çok oyu azerbaycan almış azerbaycan bizimle kesinlikle dost değildir... koreliler bile onlardan daha yakın.. afganistan....

Üst Alt