• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Türkiye'nin dostu olduğunu düşündüğünüz Ülke hangisi

Okunuyor :
Türkiye'nin dostu olduğunu düşündüğünüz Ülke hangisi

Hangisi Dost?

• Kullanılan toplam oy
    42

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
türkiye'nin dostu olan ülkeler 2019 , türkiye'nin kardeş olduğu ülkeler , türkiyenin dost ülkeleri 2019 , türkiye'nin resmi kardeş ülkeleri , türkiyenin kardeş ülkeleri , türkiye'nin en sevdiği ülkeler , birbirine dost ülkeler

Dost Olmak var, Dost görünmek var Türkiye'nin gerçekten dostu olduğunu düşündüğünüz ülke varmı?

eмiLy

Kıdemli
Üye
Dost Olmak var, Dost görünmek var Türkiye'nin gerçekten dostu olduğunu düşündüğünüz ülke varmı?
Hiçbir devlet bir diğerine dost olmaz ki.
Sadece çıkarları neyi gerektiriyorsa, hangi devlete yakın durması gerekiyorsa, o devlete yakın olacaktır. Bu da zaten dönem dönem değişir. Devletlerarası hukuk bile devletlerin o an birbirleriyle olan durumlarına göre şekillenir.

onuc13

Tecrübeli
Üye
Coğrafik konum olarak bakıldığında Amerika'nın Türkiye için "Dost ve müttefik" demesinin sebebini çok iyi biliyoruz.
Rus ayısının da "dostluk" derecesini tarih sayfalarından biliyoruz.

Avrupa'dan da sahte olmayan dostluk bulmak zor...
Geriye kalan ülkelerle dostluk, Türkiye'nin atacağı adımlara bağlı.

atmaca34

Kıdemli
Üye
Coğrafik konum olarak bakıldığında Amerika'nın Türkiye için "Dost ve müttefik" demesinin sebebini çok iyi biliyoruz.
Rus ayısının da "dostluk" derecesini tarih sayfalarından biliyoruz.

Avrupa'dan da sahte olmayan dostluk bulmak zor...
Geriye kalan ülkelerle dostluk, Türkiye'nin atacağı adımlara bağlı.

o kadar kelime tüketmişsiniz hala türkiyenin dostu olabilecek bir ülke yazamamışsınız..

yoksa sizdemi..türkün türkten başka dostu........diyenlerdenmisiniz..?

Masterlord

Kıdemli
Üye
Azerbeycan diyorum....

aynı dil
aynı din
aynı etnik köken

onlarda bizim gibi Türk oğlu Türkler

ticari anlasmalara baktıgımızdada onların bize dost ve kardes oldugunu görebiliriz...

alkandros

Acemi
Üye
Azerbeycan ve Türk Cumhuriyetleri neden ayrıdır ki?

ben Türk Cumhuriyetleri diyorum çünkü aslını kaybetmemiş saf, temiz, dürüst (vs.) türk insanını benim gözümda şuan onlar temsil ediyor bizim ülkemiz Türk temsiliyetinden uzakta ne yazık ki..

Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt