• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Türkiyedeki Üniversiteler

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye

erkişi1

Tecrübeli
Üye
Cevap: Üniversiteler listesi

Evet T.B.M.M. son anda 17 ilde de ünüversite kurulmasına karar verilince önceki 19 yeni ve 17 son kararla üniversitesi olmayan ilimazde kalmadı.? Ne diyelim hayırlı olur inşallah.

Karakarizma

Kıdemli
Üye

Peki sizce bu kadar üniversite olması doğru mu. hele hele mezunlar iş bulamıyor iken ???
Biraz da mesleki eğitim verilmeli bence çıraklık , kalfalık için

depresyoner

Amatör
Üye

belki de maksat hükümet iş yapmıyor dedirtmemektir... ama nihayetinde üniversitelerin çoğalmasının eksilerinden çok artıları yok mudur?...

Karakarizma

Kıdemli
Üye

Açık söylemek gerekirse bence artıları olsada eksileri daha fazladır.
Daha fazla işsiz daha fazla iş arayan yüksek okul mezunu.
Tabii bunun üzerinde biraz daha düşünmem lazım. Hemen kestirip atarsam hata yapabilirim

erkişi1

Tecrübeli
Üye

Bun bu konuda üniversite mezun vermiyor, mezun olunuyor, herkese iş imkanı diye bir yolunda ünüversite mezunu olmaktan geçmesi kötü örnek oluyor. Yeterlilik ve ihtiyaç başka her mezunun özellikle devlet de iş bulması başka.

Birde sanki ara eleman ihtiyacı için M:Y:O veya çıraklık eğitimi derken bizi rahat bırakın anadolunun geri kalmış yerleri siz yüksek okuldan başka okumayın bizim gelecektede haklarımıza müdahele eteyin anlamı aklıma geliyor. Sanki hak sadece büyük şehirlerde veya elit sayılan insanların çocuklarının hakkı gibi.

çitlembik

Amatör
Üye

Bir ülkede ne kadar üniversite, dershane vs. çok varsa o ülke eğitim yönünden okadar geri kalmış demektir.İnsanlarımızın eğitim almaya ihtiyaçları var çünkü bizim toplumsal bilgilerimiz yetmiyor ilk orta öğretimdeki bilgilerimiz yeterli değil hal böyle olunca üni. mezun çok veriyoruz ve işsizlik artıyor bu seferde sorun üzerine sorun.Bence bu kadar çok olacağına az ama detaylı ve belirli seviyedeki insanların ulaşabileceği kurumlar kurulsun.Kendi mesleğimde yaşadıklarımdan örnek vereyim bir bakıyorum ki çocuklara davranmaktan haberi dahi olmayan kişiyi öğretmen yapmışlar,onun vereceği eğitim,çocuğa davranışı tartışılır artık.Ama az sayıda öğretmen olupda gerçekten hakkıyla eğitim veren o çocuğu yetiştiren olsa Türkiyemizden bakın o zaman ne dahiler çıkar ve bu sadece öğretmenlikte birde diğer mesleklerimizi düşünün.Bakın ne kadar hayatımızla ilgili üniversiteler eğitim kurumları...

tntcool

Kıdemli
Üye
Üniversite açmak bina açmak değildir. Oraları değerli hocalarla doldurabilecek miyiz ? Yeterli araştırma geliştirme imkanları sağlanacak mı ? Yeterli altyapı sağlanacak mı ? Vs. vs.

Bence bunlar toptancı zihniyetin ürünleri. Kalitesizlik bütün yurt sathına yerleşiyor...

Server Bedii

Amatör
Üye
Hayaldi gerçek oldu üniversitesiz şehir kalmadı:))
Belirtildiği üzere üniversite yapmak bina yapmak değil.Ayrıca her ilde üni. olunca ne oluyor öğrenciler neresi gelirse gelsin kurtulayım sınavdan yerleşeyim bir yerlere diye tercih yapıyor sonuçta en ücra yerlerde yıllarını geçiriyor.

Üst Alt