Türkiyede okullarda cinsel eğitim olmalımı?

Türkiyede okullarda uygulamalı cinsel eğitim olmalı mıdır? Olmalıysa nasıl olabillir?

• Kullanılan toplam oy
    7
Uygulamali cinsel egitim okullarda olursa artik orasi okul olmaz , genelevi olur...

Böyle bir soruyu KIZI olan bir babayada sakin sormayin, böyle bir ankette böyle bir forumda cokta $IK durmadi...

selam ederim;

bu eğitim okullarda kesinlikle sözlü olarak bayanlara ve erkeklere ayrı sınıflarda verilmeli. cinsellik insana özgü bir aktivite değildir neredeyse tüm canlılarda mevcuttur. genç yaşta erkeklere bayanlar ile edepli konuşma ve nezaket. bayanlarada toplum içinde oturup kalkma ve zerafet dersleri verilmelidir. bu benim fikrim bu konularda inanılmaz kötüye gidiyoruz malesef.

tÜRKİYEDE CİNSEL EĞİTİM DEĞİLDE CİNSELLİĞİ ÖLDÜREN MADDELER VE BUNUN GİŞBİ ŞEYLERİN EĞİTİMİ VERİLMELİ VE GENÇLER BUNLARA KARŞI EĞİTİLMELİDİR.ZATEN TÜRK GENCİ CİNSELLİĞİNİ HER TÜRLÜ ÖĞRENİR ÖNEMLİ OLN ONU KORUYABİLMEK.FİTNENİN FESADIN KOL GEZDİĞİ SOKAKLARIMIZDA ALLAH GENÇLERİMİZİ KORUSUN...HEPİMİZİ KORUSUN

Cinsellik dersi verilmeli hemde uygulamalı olarak... (Uygulamadan kasıtım görsel yayın ürünleri ile ayrı sınıflarda) Genç yaşta kızlarımız yanlış kişiler ile yaptığı hatalar ( gerek merak , gerek kendini ispatlamak , v.b. ) yüzünden psikolojik sorunlar yaşayabilmekteler. Bunun önüne geçmek için iyi bir fırsat olabilir. Bunun yanında bizim zamanımızda orta okul dönemlerinde din derslerinde hoca uygulamalı namaz kılmayı öğretirdi , bi de şimdiki zamana bak :icon_question:

Okullarda öğretmenlerine cinsellik eğitimi verebilecek öğrenciler varken, kim kime ne öğretecek merak ettim doğrusu:malesef:

Üst Alt