• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Türkiye'de cenazeler yakılsın mı?

Okunuyor :
Türkiye'de cenazeler yakılsın mı?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Opera sanatçıcısı Leyla Gencer'in vasiyeti cenazesinin yakılarak küllerinin İstanbul Boğazına atılmasıydı!

Ancak Türkiye'de Krematoryum izinleri çok zor hatta imkansız. Krematoryumda yok! Krematoryum ölülerin yüksek sıcaklıkta yakıldığı yerdir... Ölüsünün yakılmasının isteyenlerin bedeni öldükten sonra yurtdışına gönderilerek yakılıyor.Külleri tekrardan Türkiyeye getiriliyor.

Siz bu olaya nasıl bakıyorsunuz. Buna izin verilmeli mi? Yoksa karşı mısınız?

spartaküs

Tecrübeli
Üye
Bu gibi kişisel tercihler, bahse konuda toplumun genel kabulü karşısında -ki, hele hele din altında tartışma konusu yapılırsa cevap daha akıllardan çıkmadan kendiliğinden bulunmakta :)

Şahsen karşıyım, kadavra olmak daha faideli :) Yahut bunun dışında, ziyan olmaktansa hayvanlara yem olmak vs...

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Bu gibi kişisel tercihler, bahse konuda toplumun genel kabulü karşısında -ki, hele hele din altında tartışma konusu yapılırsa cevap daha akıllardan çıkmadan kendiliğinden bulunmakta :)

Şahsen karşıyım, kadavra olmak daha faideli :) Yahut bunun dışında, ziyan olmaktansa hayvanlara yem olmak vs...
Öldükten sonra cenazemi düşünüyorsam eğer, ruhum olmadan ne gibi bir durumda olacağı sözkonusu.

Öldükten sonra bakteriler hemen içten içe yemeye başlıyormuş. Peki bu nasıl his?

İnsan düşünmeden edemiyor. Geçenlerde dedim ki, lanet olsun doğduğuma geldiğime vasiyetim olsun boğazda küllerimi döksünler,vs.

sailor

Amatör
Üye
Herkesin inancına saygı duymak gerek bence yapılsın.Geneleve kadar herşey serbest zaten birkaç Krematoryumdan ne olacak.

orkuorkun

Kıdemli
Üye
Doğangüneş sen devlete adam yakmak için fırının bile yok mu demek istiyorsun.
O kadar yapacak iş varken bunlar teferruat. Ne izin istiyceksin kaybolan birsürü adam var memlekette
İlla devletten fırın yap bize yanmak kül olmak istiyoruz. Mesela Türk usulü başka şekilde de yakılabilirsin istesen.
Kovalı soba alırsın kömür benzin Evin sobasına adamı koyar yakarsın. Kadın adamı yaktı olur..
Kaloriver doğalgaz olunca bir adam yakmak için sobaya dönmek zor.
Hem kül görmek istiyorun hemde doğalgaz kombi

- Daha güzel bir önerim var, Uçaktan atıcaksın cesedi çok yüksekten sonra sürtünmeden yanarak yeryüzüne düşerken zerreleri kalmıycak. Aynı göktaşları gibi atmosferden inerken yanacak.

alone

Tecrübeli
Üye
Öldükten sonra cenazemi düşünüyorsam eğer, ruhum olmadan ne gibi bir durumda olacağı sözkonusu.

Öldükten sonra bakteriler hemen içten içe yemeye başlıyormuş. Peki bu nasıl his?

İnsan düşünmeden edemiyor. Geçenlerde dedim ki, lanet olsun doğduğuma geldiğime vasiyetim olsun boğazda küllerimi döksünler,vs.

Demeyin sn.ahnerşhi üzüldüm düşüncenize Topraktan geldik yine toprağa döneceğiz...toprak temizler bakterileri takılmayın:)
Tabi müslümanlar için geçerli bu dediğim...

isyan_her_yerde

Tecrübeli
Üye
Neden izin verilsinki ? bir başkası çok daha abes bir vasiyet yadırır al başına belayı...

Bence bu toplumun huzurunuda bozar düşünsenize bi çocuğun teyzesi veya baba annesini yakıyorsunuz ölüde olsa yakıyorsunuz...

garip istekler gerçekten.

Üst Alt