Türkiye'de 100 kişiden 6 sı Cemaat üyesi

Siz ne yaptıysanız ben de onu yaptım.Belki de daha fazlasını .Şimdi ne demek istediğini anlayamadım ben ? Dediğimle çok alakalı değil sanki ?
Ben sadece sizin kelimenizden başka bir türlü benzetme yaparak yola çıktım ve cemaatler konusunda bir tablo çizmeye çalıştım.. Sayın consume yanlış anlamayınız..
 
Arkadaşlar yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemek adına şu iki satırı da eklemek isterim..
Elbette cemaatlerin hepsi de böyledir demek istemedim, lakin ben 14 yıl gibi uzunca bir süre cemaat içerisinde bulunan biri olarak yazdım düşüncelerimi. İyi ve tevhid-i olanları tenzih ederim, kim bilir belki de vardır. Keşke olsa da ben de dahil olsam..
 
Sayın consume ;
Aaa aşk olsun unutuyorsunuz sanırım "Türk malı" biziz.

Memleketim insanı Allah'ın ipine sarılmaktan imtina ediyor, Kur'an rafa kalkmış durumda, ne zaman elimize almaya kalkışsak şişşş sen anlamzsın deniyor, bak şu hoca efendi iyi anlatıyor ona soralım yahu ben Malmıyım.? Ben okuma yazma bilmiyormuyum.? Kur'an göğe mi çekildi.? Sübhanallah.! Niye anlamıyormuşum.? pekala anlıyorum.! Neyle emrolunduğumu biliyorum. Nereden mi öğrendim.? Elbette öncelikle Kur'andan, sonra sağlam hadis kitaplarından, ulemanın birlik olduğu tefsirlerden ve akaid kitaplarından okuyorum Kur'ana vuruyorum doğruları alıp yanlışları atıyorum ve elhamdülillah anlıyorum, anladığımı da uyguluyorum.
Allah cc nin varlığını ve birliğini kabul edip tastikliyorum. Resule İman ediyorum, 5 vakit Namaz ile emrolunmuşum kılıyorum ve elimden geldiği kadarı ile İslamın gerekliliklerini yerine getirmeye çalışıyorum, Rabbim diyorsa amenna başım gözüm üstüne, zira biliyorum ki bana bu hayatı bahşeden O'dur.
Peki bir de cemaatlere bakalım ; Bırak Kur'anı sen şeyhine teslimiyetini göster. Öyle ol ki gassalın elindeki cenaze gibi tam bir teslimiyet, böyle olmalısın ki ol/abilesin, feyzi Allah'tan alamazsın O'nun nur'u yakar, lakin şeyhinden alırsan sana gerekli olan kadar verir. Ben soruyorum Allah cc nin ilmi benim neyi kaldırıp kaldıramayacağımı bilemiyormu.? Şeyhin ilmi daha mı yüce. Bu ne menem bir iştir, biz onların helal dediğine helal diyeceğiz haram dediğine haram. Sakın haaa.. Sümme haşa..

Yahu hakikaten biz "Malız" neden olduğumuzu şöyle izah edeyim. Beyinlerimiz küçük, İmanımız daha da küçük. Müslümanın kelime manası Allah cc ye teslim olan demektir,eee sen Allah'a teslim oldun peki şeyhe bu teslimiyet nerden çıkıyor.? Hani Müslümandın.? Neden şerik koşuyorsun.? Unutuyormusun kureyşliler de bir zamanlar senin gibiydi, daha Resul'e peygamberlik inmemiş henüz orta da Kur'an yok, buna rağmen müşrikler Allah cc ye geçmişten gelen bilgilerle Kabeye yüz sürüp Namaz kılıyorlardı, eksik olan sadece "Rüku" gerisi tam. haa ancak bir ufak fark ile, dua ederlerken Lat, Menat, Uzza'yı aracı kılarlardı sakın yanlış anlaşılmasın onlarda biliyorlardı onların ilah olmadığını sadece aracı kılıyorlardı ve bu yüzden adları Müşrikti. Neden böyle yapıyorlardı biliyormusunuz bu düşüncenin arkasında ki maddelerden biri görememekti evet görememek o yüzden oyup biçip, elle tutulan, gözle görülen, konuşamasa da muhatap olunan birini, birilerini görmek. Aslında konu çok uzun lakin kısadan geçiştiriyorum. Şimdi biz de " La teşbih" bazılarını görüyor ve ona göre imanımızı biçimlendiriyoruz.. (Oysa Müslüman Gayba iman eder) ve akıl eder..
Bu konuda yüzlerce sayfa yazabilirim bıkmadan, usanmadan.. Hele siz benim bir de haykırışlarımı bir görün, off hele isyanlarımı.!
Adam okyanus ötesinde fındık kırıyor, uzaktan kumanda ile sözde iman dağıtıyor. İslam'a hurafeleri sokuyor, O'nu ılımlı hale getiriyor, kafirleri dost ediniyor, dinler arası diyalog ve birliği diye ortaya yeni bir icat çıkarıyor, sonra da en güzel Müslüman benim diyor ya da öyle sanılıyor. Peki bu duruma Kur'an ne diyor.? Merak edenler isterlerse çok kolay bulurlar bu ayetleri. (Bulamayan olursa ben yardımcı olabilirim)
Ya diğerleri, postekiler üzerine kurulmuşlar yemeğin en lezzetlisini, hatunların en güzelini alıp sefa sürüyorlar bir de değil 2-3-4 ben de istiyorum arkadaş, size helal de bana haram mı la.. Allah cc ayet ile bildirmiş ölçüleri de söylemiş bende uyarım onlara Allah Allah..
Tabii bu işin şahsi tarafı, ya madalyonun diğer tarafı bir de oraya göz atalım ; Siz madem Müslümansınız ve üstüne üstün takva yaşıyorsunuz hımm peki o halde soruyorum.;
1- "Kim Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse" ayetine göre bu memlekette nasıl oy kullanıyor ve nasıl destekliyorsunuz.?
2- İçerisinde bulunduğunuz ihtişamdan ve imkan dan kaynaklanan paraları nerelere harcıyorsunuz..? Hiç zekat verdiniz mi.?
3- Mürit sizin mercedesin tekerleğini yalarken, acaba nefsiniz bir parça da olsa korkmuyor mu..? (Bunu gözüm ile gördüm)
4- Müminler bir vücudun azası gibi değilmiydi.? Şayet öyle ise Siz.. Biz.. Dünyanın dört bir yanında Müslüman kanı akıtılırken Tv karşısında nasıl çekirdek çitledik.. ve ne yaptık.? ne yaptınız.? ne öngördünüz.?
Ve dahi yüzlerce soru sorabilirim...
Kısaca.. Cemaatlere hayır.. Tv hokkabazı hocaların dinine hayır.. Diyanetin bana dayadığı dine hayır.. Anne babamın dinine hayır..
Allah ve resulünün dinine evet.. ve biz "Mal" değiliz, olmamalıyız şayet birilerinin insiyatifi ile hareket edeceksek bu beyni ne yapacağız.? Şayet akıl etmeyeceksek ne işe yarar.? Bunlardan kasap vitrinlerinde de çok var..


Çok güzel bir yazı. Tebrik ederim.
 
R

redyellow

Ziyaretci
cemaat demek Allah ile aramıza birilerini sokmak demek midir?
 
Birilerini peygamber yerine koyup ya da mafya amacı ile bunu yapanları ya da hatun tavlamak amacı güdenleri gördükçe mantıksız geliyor.
Ayrıca evet bana mantıksız geliyor.
Cemaatleri aynı hedefe farklı yollardan gitmeye çalışan "halis niyetliler"olarak bakarsak sorun kalmaz.Her biri yek diğerini batıllıkla suçlayanlar zaten "cemaat"olma özelliklerini de kaybederler.O durumda "fırka"laşırlar.Oysa konu başlığında sayılan cemaatlerin tümü aynı amaçla yola çıkan ve kendine has yöntemi ile insanlara faydalı olmaya çalışan insanlardan müteşekkildir.İçlerinde farklı amaçla kendilerine yer bulmuş olanlar mutlaka olacaktır.Onları altın görünümlü sıvıya batırılmış tenekeler olarak addeder ve uyanık olursanız sorun kalmaz.
Asıl sorun Cemaatler değil,Cemaatçilerdir vesselam...
 
R

redyellow

Ziyaretci
Birilerini peygamber yerine koyup ya da mafya amacı ile bunu yapanları ya da hatun tavlamak amacı güdenleri gördükçe mantıksız geliyor.
Ayrıca evet bana mantıksız geliyor.

bir müslüman BİRİLERİNİ PEGYAMBER YERİNE KOYUYORSA zaten o kişinin müslümanlıkla, cemaatle vs. alakası olamaz ki.

ya da mafya amaçlı hatun tavlamak amaçlı bunları yapanların İSLAMİ CEMAAT ile alakası olamaz ki, ben İslami manada cemaatin mahzurunu soruyorum? birilerini pegyamber yerine koymayan, hatun tavlamak amaçlı olmayan cemaat Allah ile aramıza birilerini sokmak demek midir?
 
bir müslüman BİRİLERİNİ PEGYAMBER YERİNE KOYUYORSA zaten o kişinin müslümanlıkla, cemaatle vs. alakası olamaz ki.

ya da mafya amaçlı hatun tavlamak amaçlı bunları yapanların İSLAMİ CEMAAT ile alakası olamaz ki, ben İslami manada cemaatin mahzurunu soruyorum? birilerini pegyamber yerine koymayan, hatun tavlamak amaçlı olmayan cemaat Allah ile aramıza birilerini sokmak demek midir?

İnsanlar artık kendilerine göre bir doğru yarattılar ve onun peşindeler.Kendi fikirlerine uymayanlara zarar verip bir kimlik yakıştırıp kendilerini kandırıyorlar.Elbette onların müslüman olduklarını ben de düşünmüyorum.
Bu aynen ülkü ocaklarına üye olmalarının nedeni kavgada saf toplamak amacı güdenlerle aynı ..
 
Üst Alt