• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

“türkiye tehlikede”

  • Konbuyu başlatan ajan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 42
  • Görüntüleme 5K

Okunuyor :
“türkiye tehlikede”

consume

Kıdemli
Üye
ı

Kurandan uzaklaşmak alimleri de zamanla hurafelere alıştırmış ve onların Kurana temelden aykırı nice şeyleri normal görür hale gelmelerine sebep olmuştur. Buna, şu çarpıcı örneği verelim: Osmanlı Devletinin Birinci Dünya Savaşına girmesi ile ilgili resmi belgelerde, savaşı kazanmak için Allahın yanında Hz. Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin de yardımı beklendiği görülmektedir. Sanki o, Allahın elçisi değildir de haşa, Allahın yanında ikinci bir tanrıdır. Sanki o, ölmemiştir de diridir. Sanki o, kendine yapılan çağrıları işitme, olayın geçtiği yeri görme ve istediğine istediği yardımı yapma yetkisine sahiptir. Allah Teâlâ bu şekilde yardım bekleyenleri sapık sayıyor.

Allahın berisinden Kıyamete kadar kendisine cevap veremiyecek olanı çağırandan daha sapık kim olabilir? Oysaki bunlar onların çağrısından habersizdirler. (Ahqâf 46/5)

Şimdi belgelerdeki ifadelere bakalım:

a- Sultan Reşadın savaş ilanı ile ilgili beyannâmesinin son bölümünde yer alan ifadeler: Hak ve adl bizde zulüm ve udvan düşmanlarımızda olduğundan düşmanlarımızı kahretmek içün Cenabı âdili mutlakın inâyeti samadâniyesi ve Peygamberi zîşânımızın imdâdı maneviyesinin bize yâr u yaver olacağında şüphe yoktur. Bu ifadeyi şöyle sadeleştirebiliriz: Biz haklı ve dürüst, düşmanlarımız ise zalim ve saldırgan olduğundan düşmanlarımızı yere sermek için adaleti şaşmaz olan Allahın yüce desteğinin ve şanlı Peygamberimizin manevi yardımının bize yar ve yardımcı olacağında şüphe yoktur...

b-Başkumandan vekili Enver Paşanın beyannamesi şu ifadelerle başlamaktadır: Allahın inayeti, Peygamberimizin imdâdı ruhâniyesi ve mübarek Padişahımızın hayır duasıyla ordumuz düşmanlarımızı kahredecekdir. Beyannâmenin orta kısımda şu ifadeler vardır: Hepimiz düşünmeliyiz ki, başımızın ucunda peygamberimizin ve sahabei güzîn efendilerimizin ruhları uçuyor. Bu ifadeler şöyle sadeleştirilebilir: Allahın desteği, Peygamberimizin ruhânî yardımı ve mübarek Padişahımızın hayır duasıyla ordumuz düşmanlarımızı yere serecektir. Hepimiz düşünmeliyiz ki, başımızın ucunda Peygamberimizin ve onun seçkin arkadaşlarının ruhları uçuyor..

c- İslam ülkelerini cihada davet beyannamesi: Bu beyanname Meclisi Ali İlmî Yüksek ilim Kurulu tarafından hazırlanmış ve Halife sıfatıyla Sultan Reşad tarafından imzalanmıştır. Beyannamenin altında en üst seviyeden toplam 34 alimin imzası da vardır. Bunların arasında üçü eski birisi görevde olmak üzere dört şeyhülislam ve Fetva Emini Ali Haydar Efendi de vardır. Beyannamenin dördüncü paragrafı şu ifadelerle bitmektedir: Dîni mübîni ilâhîsi n***** cihada şitâbân olan müslimîni her bir hususta mazharı fevz ve nusret buyuracağı inâyet ve eltâfı celîlei samâdânîden mevûd ve şeriatı garrâyı Ahmediyenin ilâyı şânı içün fedâyı cân ve mal eyleyen ümmeti nâciyesine zahîr ve destgîr olmak içün ruhâniyeti mukaddesei nebeviyye hazır ve mevcuddur. Beyannâmenin son paragrafı da şöyledir: Ey mücâhidîni İslâm Cenabı Hakkın nusret ve inâyeti ve Nebiyyi muhteremimizin mededi ruhâniyetiyle adâyı dîni kahr ve tedmîr ve kulûbi müslimîni sermedî seâdetlerle tesrîr eylemeniz vadı celîli İlâhî ile müeyyed ve mübeşşerdir. Bu ifadeleri şu şekilde sadeleştirebiliriz: Allahın açık dini adına hızla savaşa çıkan müslümanları her konuda başarılı kılıp yardım edeceğine onun yüce lutuflarıyla söz verilmiştir. Hz. Ahmedin aydınlık şeriatını yüceltmek için canını ve malını feda eden ümmeti nâciyesine arka çıkıp elinden tutmak için Hz. Peygamberin muhakaddes ruhu hazır ve mevcuttur. Ey İslam mücahitleri Allah teâlânın yardımı ve desteği, muhterem Peygamberimizin ruhaniyetinin yardımı ile din düşmanlarını yere serip yok etmeniz ve müslümanların kalplerini sonsuz mutluluklarla sevindirmeniz Yüce Allahın verdiği söz ile teyid edilmiş ve müjdelenmiştir.


İşte baştakilerin durumu bu... ALLAH C.C' un yanında, Peygamberden S.A.S den ve Sahabe den yardım bekleniyor...

Şimdi Bi BEDİR gününe UHUD da gidin birde 1. Dünya savaşına ŞEHİD hangisidir, hangisi ŞEHADET MERTEBESİNE dah yakındır bi düşünün bakalım....

ŞEHİTLİK ALLAH C.C YOLUNDA ŞİRK koşmadan, Saf, ARI- DURU iman ile ALLAH Rızası için ölenlere denilir.. tıpkı mal içiçn Peygamber S.A.S ordusunda savaşan adamın şehid olmadığı Peygamber S.A.S tarafından bildirilmesi gibi herkes ŞEHİD ilan ediliyor.. ama ŞEHİD nedir nasıl olur bilen yok...?

Pess vallahi pes
Yazık günah sizin gibi düşünenler yüzünden ...
 

Ammar

Kıdemli
Üye
çanakkaledeki şehidine ALLAH RAHMET EYLESİN demiyen adam FATİH SULTAN MEHMET'e niye ALLAH RAHMET EYLESİN desin ki...yada FATİH'e ALLAH RAHMET EYLESİN dediği zaman ne kadar inandırıcı olur ki...şahsen ben samimi bulmam azımı bırakıp başka yerimle gülerim :)

ben askerliğimi ardahan/göle de yaptım sivastan daha soğuktur :) ayrıca sivası da iyi bilirim özellikle o MADIMAK OTELİNİN olduğu yerleri çok gezdim...çok ALLAH RAHMET EYLESİN dedim...
Zaten madımakdan başkasınıda bilmezsiniz......!!!!! yakında yahudilerin 2. dünya savaşı trajedisine döner olay.....

ardahan soğukdur ama 96 da şırnak / uludere daha soğuktu ..... şimdi geçip karşıma bide konuşma tamam yeter bu kadar.. ALLAH C.C bilir yazıcı yada posta, yada revircisindir, yda koğuşcu, sonrada geçip karşıma konuşursun nisan - aralık aylarında kuzey ırak da dağ tepe gez dolaş da ondan sonra geçip karşıma vatan millet sakarya de.. senin askerde gidip gördüğün yerlerde benim ömrüm geçti be.....!!!!!!!!
 

ajan

Tecrübeli
Üye
Zaten madımakdan başkasınıda bilmezsiniz......!!!!! yakında yahudilerin 2. dünya savaşı trajedisine döner olay.....


ardahan soğukdur ama 96 da şırnak / uludere daha soğuktu ..... şimdi geçip karşıma bide konuşma tamam yeter bu kadar.. ALLAH C.C bilir yazıcı yada posta, yada revircisindir, yda koğuşcu, sonrada geçip karşıma konuşursun nisan - aralık aylarında kuzey ırak da dağ tepe gez dolaş da ondan sonra geçip karşıma vatan millet sakarya de.. senin askerde gidip gördüğün yerlerde benim ömrüm geçti be.....!!!!!!!!
vay be büyüksün hocam..sen ne ulu bi insansın...senin ALLAH KORKUN YOK Kİ BEN SENİN DEDİKLERİNE NEDEN İNANAYIM...

"UNUTMA NE YANA DÖNERSEN DÖN ORADA ALLAH VARDIR"

fenerden korkma ALLAHTAN KORK :))
 
Üst Alt