Türk Telekom Hisselerine Nasıl Yatırım Yapılır?

Türk Telekom, Borsa İstanbulun beğenilen hisse senetlerinden birine sahiptir. Genellikle en çok önerilenler listesinde yer almaktadır ve yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Şirketin güçlü yapısı, Türkiyede telekomünikasyon devi olması ve geniş hizmet yelpazesi ile yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Hisse performansı gözlendiğinde de olumlu hareketler görülmektedir.

Türk Telekom, 2015 yılında Avea ve TTNETi bünyesine tüzel kişilik olarak dahil etmiştir. Böylece Türkiyede tekel durumuna gelmiştir. İnternet, telefon, mobil ve televizyon alanlarında hizmet vermektedir. Bir yatırımcının, ilgilendiği hisse senedinin ortaklık yapısı hakkında da bilgi sahibi olması gerekmektedir. Türk Telekomun ortaklıkları; % 55 oranında Oger Telekomünikasyon A.Ş, % 25 oranında Türkiye Hazine Müsteşarlığı ve % 5 oranında Türk Varlık Fonu şeklindedir. Halka açıklık oranı ise % 15tir.

2008 yılının Mayıs ayında Borsa İstanbulâda işlem görmeye başlamıştır. O zamandan bu zamana kadar, genel eğrilere bakıldığında düzenli bir artış gözlemlenmektedir. Hisse senetleri, TTKOM koduyla işlem görmektedir ve yatırımcılara iyi bir alternatif olmaktadır. Örneğin; 2017 yılının üçüncü çeyreğinde 4,5 milyar liralık satış geliri elde etmiştir. Bu performansıyla hisseleri de önerilenler arasında girmiştir.

Türk Telekom hisselerinin alım â satım işlemleri, Borsa İstanbul üzerinden yapılmaktadır. İşlemlerinizi internet üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz ve aracı kurumunuza ileteceğiniz emirlerle alım â satımın gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Elbette bu noktada TTKOM hisse senetlerini takip etmeniz ve şirket kapsamında yaşanan değişimlere hakim olmanız gerekmektedir.

Uzmanlar tarafından günlük olarak hisse senedi analizleri ve yorumları yapılmaktadır. Türk Telekom hisse senetleri, en çok önerilenler listesine girmeyi başardığı için uzmanların yakın markajındadır. Özellikle finansalların açıklandığı dönemlerde odaklanılan hisse senetlerindendir. Türkiyeânin önde gelen aracı kurum ve bankalarının uzmanları tarafından yapılan yorumları takip etmenizi öneririz. Bu yorumları toplu bir şekilde sizlere ileten sayfaları da takip listenize alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Türk Telekom hisselerine yatırım yapmak için bir aracı kurumla anlaşmalı ve borsa hesabı oluşturmalısınız. Hesabınız aktif hale gelip, paranızı da yatırdığınız zaman TTKOM hisseleri ile al â sat yapmaya başlayabilirsiniz. Hisse fiyatlarında meydana gelen değişimleri takip edip, yorumlayarak da doğru tahminlerde bulunabilirsiniz. Özellikle uzun vadeli yatırımlarda Türk Telekom hisseleri ile kazançlı sonuçlar elde edebilirsiniz.
kazancli-yatirimaraclari.com
 
Üst Alt