Türk kadınındaki gösteriş merakı

Bugünlerde sık sık basit işler için evlere gidiyorum. Kadınlarda bir moda başlasa elektrik tellerinin sinir uçları gibi bütün Türkiye etkilenir. Başka bir kültür etkisi var 5-6 yıldır,görmemişlik kıskandırma Türk kültüründe yoktur.

Günleri var, Belli günler altın günü ,para günü vesayir. Kadınları iş dünyasına sokmadık bu yüzden böyle ekonomik olarak özgürlüklerinin olması işimize gelmiyor.
Evlerde,
Dev ekran TV ler alınmış kimi evlerde , 105 -120 cm lik dev ekran.
Alacak güçleri yok. Taksitle 5000 TL iken 3-4 sene önce hala taksit ödüyorsunuz bir kısmınız.

Hepsi çöplük oldu biliyormusunuz. Hemde kullanmadan İlk çıktığında standart yoktu. Ne plazmada ne LCD de nede LED Tv de.Sıradan televizyonu 120cm izlemek için yapıldı ilk tv'ler.

Teknoloji değişti , HD READY 720 çözünürlük oldu
FULL HD 1080 çözünürlük oldu ve oturdu Üzülerek söylüyorum 3-4 yıl önce alıdğınız her televizyon 5 yıl sonra çöpe atacaksınız çünkü Full hd oturdu.

O dev ekran TV leri seyretmiyorsunuz çoğunuz. Sadece kadın toplantılarında açıyorsunuz. Kadınlar gittikten sonra üstüne perde , örtü ile kapatıyorsunuz.
Öyle evler var ki o dev ekranın yanında seyyar Siyah Beyaz TV seyrediyorlar. O dev ekranı sadece gösteriş için almışlar. Daha dün kendi gözlerimle gördüm. Hatta dev televizyonlara çoğunuz kullanmadığınız için resmen çarşaftan kılıf diktirmişsiniz.

Oysa kadınların çoğu Teknolojiden anlamıyor bile.Kadın gözü Full hd film ile normal Tv Dizisi kalitesi farkını algılayamıyor nasılsa öyle görüyor. Teknoloji kadınlara faydalanmak için değil çoğunlukla rekabet için kullanılıyor. Hiçbir teknolojinin vermini özümseyerek alamıyoruz. Parasal olarak ucu erkeklere dokunuyor. Suç yine bizde çünkü kaliteyi kadınlara öğretmedik. Onlar ne bulursa onu algılıyor ve moda yapıyor.

Senolmutlu@2011 SUPERMEYDAN
 
Son düzenleme:
Üst Alt