Türk dizileri kültürümüzü çökertiyor mu?

İran devlet televizyonu Türkiye'de yayınlanan Türk dizilerini inceleyip, dizilerin Türk kültürünü çökerttiğini ileri sürdü.
Türkiye'de son yıllarda yapılan ve halkın büyük ilgisini çeken dizlerin Türk kültür, örf ve geleneklerini hedef aldığını öne süren İran televizyonu, dizilerdeki ortak noktaların "gayri meşru ilişkiler, insan öldürme ve eş aldatma" üzerine kurulduğu değerlendirmesinde bulundu.
 
Türk dizilerinde sadece olmamakla birlikte dizinin felsefesini yaparsak sanat gibi bir oluşuma rastlamak imkansız bu tüm diziler için geçerli.. dizi ne kadar güzel olursa olsun o dizinin yapılış yani icra edilme mantığı sanata aykırıdır. E zaten türk sineması desen arada kaliteli filmler çıkıyor.. yani sanatçılık denilen meslek ayaklar altına alınmış durumda ve gerçektende insanlar tarafından yanlış anlaşılmış vaziyette. Şimdi sende sormuşsun ki çökertiyor mu? Hocam sorunda kullandığın zaman takısı yanlış. Çoktan çökertti bile yandı kül etti diyim sana. Ayrıca böyle önemli bir başlık açtığın içinde seni kutlarım..
 
Üst Alt