Türk Bayrağını Kim İndirdi

Türk Bayrağını Kim İndirdi?

Bayrak; devletin yapısı, düzeni, yönetim şekli hoşa gitmese de bir devleti, sınırlarla belirlenmiş aynı topraklar üzerinde yaşayan ulusu, milleti veya halkları temsil eden simgedir ve ne olursa olsun saygı görmesi gerekir.
Bayrak indirmek, bayrak yakmak gibi girişimler, devleti oluşturan halklara saygısızlıktır, tasvip edilemez.

BAYRAK İNDİRME OLAYINA İLİŞKİN DİKKATİNİZİ ÇEKMEK,
BAZI HATIRLATMALADA VE UYARILARDA BULUNMAK İSTİYORUM

Özellikle vatanı çok sevdiğini ve korumaya çalıştığını sanan anlayışlara hatırlatmak isterim:
Yıllardan beri milliyetçi görünen Gladyo, Seferberlik Teftiş Kurulu, Özel Harp Dairesi, Derindevlet, Kontrgerilla, JİTEM vs. adı altında ülkemizde illegal faaliyet gösteren ABD güdümlü yapılanmaların destekçisi oldunuz.
Farkında olmadan, bilerek veya bilmeyerek ABD çatılı yapılanmalarla birlikte SOL düşünceyi yok etmek pahasına bu yapılanmaların yönlendirmesiyle ülkenin altını oydunuz, kuyusunu kazdınız...
Onların sözünden çıkmadınız.
Karşı düşüncede olanları düşman olarak gördünüz, vatan haini ilanettiniz.
Üzülerek belirtmeliyim ki gelinen nokta sizlerin eseridir.
Bu anlayışınız devam ettiği sürece kim bilir ülkede daha nice terör örgütleri kurulacak, nice bölünmeler, katliamlar yaşanacak

Hatırlatmalıyım ki PKK terör örgütünü kuran, SOL düşüncenin karşısında olan ve sizin de peşine takıldığınız emperyal sömürgeciliğin güdümündeki burjuva destekli yukarıda adını saydığım sözde o milliyetçi anlayıştır.
Bu anlayış hala varlığını korumakta, geçmişte olduğu gibi ülkeyi karıştırmaya devam etmektedir.
Bu konu üzerinde araştırma yapmanız, düşünmeniz ve hassasiyet göstermeniz ülkemizin birlik ve beraberliği adına yararlı olacaktır.

Konumuz bayrak indirme olduğu için bununla ilgili bir hatırlatmada bulunmak istiyorum:
Mesela Mersinde 2005 yılı Nevruz bayramı kutlamalarında çocuklaraTürk bayrağı yaktırıldı ve bayrağı yaktıranın bir polis olduğu söylendi.
Tam olarak hatırlamıyorum ama görsel ya da yazılı basından şunlar kalmış aklımda:
Bayrak yaktıranı Mersin C.Başsavcılığı yakalıyor ve yukarıdan emir geliyor; o bizim elemandır bırakın onu!

İnsan bunları hatırladığında, Licede bayrağı indirenin neden indirilmediği soru işareti olarak takılıyor aklımıza.
Yoksa bu da mı derin devletin bir kurgusudur diye düşünmeden edemiyor insan.

Sonuç olarak, bayrağı kimin indirdiği tartışılır...

SOSYALİST

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tuncel: Bayrak indirme provokasyon
Hakların Demokrasi Partisi (HDP) Diyarbakır Lice de yaşanan olaylar nedeniyle bugünkü grup toplantısını Lice de yaptı. HDP Eş Başkanı Sebahat Tuncel, "Bayrak indirme provokasyondur" dedi. devamı: haber.sol.org.tr

KCK: Bayrak indirilmesiyle ilgimiz yok
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Lice deki bayrak indirilmesi olayıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama da “provakasyon olarak nitelenen olayla bir ilgilerinin olmadığını belirten KCK, olayı kınadıklarını açıkladı. devamı: http://haber.sol.org.tr

selam ederim;

bayrak, farklı etnik guruplardan oluşan insanların, ortak müştereklerde bir araya gelerek bütün olmasını sembol eder. biz yerine ben demeye başlarsak ne bayrağın manası nede toprak bütünlüğünün bir manası yoktur.

Son düzenleme:
R. İhsan Eliaçık;

Camiye bira koyma, iftar sofrasına bira bırakma, Kabataş başörtülüsü,
bayrak yakma/indirme olaylarının hepsi istihbaratçı işiydi.

Üst Alt