Türbanlıda olsa kadın kadındır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sizce cevap nedir?

A- Türban Dinin gereğidir,Takılmazsa ve başın açık olursa namussuz olursun
B-Türban takarak parklarda sevişebilirsin Günah olmaz
C-Türban takarak Seksiliğine,seksilik katarsın
D: Hepsi

Not: Her türban takanı ben bu şekilde gormüyorum ,türban takmayanıda siz gormeyin

Sizce cevap nedir?

A- Türban Dinin gereğidir,Takılmazsa ve başın açık olursa namussuz olursun
B-Türban takarak parklarda sevişebilirsin Günah olmaz
C-Türban takarak Seksiliğine,seksilik katarsın
D: Hepsi
Not: Her türban takanı ben bu şekilde gormüyorum ,türban takmayanıda siz gormeyin

Hayret kimse cevap yazmıyor konuya ne oldu şokmu oldunuz.Oysa heryerde aynı manzara savunun hadi kapalılığı,türbanı,başortüyü.Okadar anlamlı bir konu açmızsınki Emre ellerine sağlık.Yorum yapmaya gerek bile yok.Herşey ortada...

Hatalı başlık ,Türbanlıda olsa kadın kadındır başlığı biraz haddini aşmış

Başlık
Namus : insanın giyiminde değil ,düşüncelerinde, kişiliğindedir
olmalıydı

Hayret kimse cevap yazmıyor konuya ne oldu şokmu oldunuz.Oysa heryerde aynı manzara savunun hadi kapalılığı,türbanı,başortüyü.Okadar anlamlı bir konu açmızsınki Emre ellerine sağlık.Yorum yapmaya gerek bile yok.Herşey ortada...

Hayır niye şok olalım, biz şahısların yaptığını değil ALLAHın emri olan tesettürü savunuyoruz.konunun nesi anlamlı açık birine başörtüsü takıp böyle fotoğraf çekilmiş olamazmı?foto muhabirlerine çarşaf giydirip kayak yaptırdıkları gibi,

Bir resim alıp bu görüntüyü bütün türban takan bayanlara mal edilmesini hoş karşılamıyorum.Bu o zaman neye döner;
Başka biri de açık bir bayan resmi alıp tüm açık bayanları sorgular..

Türbanlı veya açık kadınlar arasındaki ayrımı mı tartışıcaz?
Buna ne gerek var?

Ben bu konu başlığını çok yerli yerinde bulmadım...

Yanlış yöntem...

Biz zihniyetlerdeki kapalılığı eleştirmeliyiz...

Resimdeki bayanında haklarını ihlal ettiğinizi düşünüyorum..

Herzaman söylediğim şey; bu tür örneklerden genelleme yapmak doğru değildir.

Başı örtülü insanların bu tür uluorta ilişki yaşamaları ne kadar yanlış ise,aynı şey başı açık kardeşlerimiz için de geçerlidir.Edepten nasibini alamamışsa,başını açsa da,örtse de birşey farketmez.Din herşeyden önce nefsi terbiye etmekle muhafaza edilir.Ve haya imandandır.

PEYGAMBER EFENDİMİZİN DE BUYURDUĞU GİBİ;
UTANMADIKTAN SONRA İSTEDİĞİNİ YAP...

Hayır niye şok olalım, biz şahısların yaptığını değil ALLAHın emri olan tesettürü savunuyoruz.konunun nesi anlamlı açık birine başörtüsü takıp böyle fotoğraf çekilmiş olamazmı?foto muhabirlerine çarşaf giydirip kayak yaptırdıkları gibi,

Bana kapalılığı,tesettürü savunmayın kardeşim.Ben ne kapalılar gordüm benim kafam açık diye bana siz namaz kılmayı biliyormusunuz diyen.Gosteriş için kapanıp,namaz kılamayan,Bismillah çekmeyen yüzlerce insan gordüm geçin bunları geçin artık.Kafalarına eşarbı,türbanı orten müslüman sanıyor kendini.Oysa sadece goz boyamak amaç.
Açık birine başortü takmış olamazlarmı diyorsunuz tabi sadece açıkbayanlar atlar sokaklarda erkeklerin üstüne dimi.Geçin kardeşim geçin bunları ben açıklarıda biliyorum,kapalılarıda...

Bana kapalılığı,tesettürü savunmayın kardeşim.Ben ne kapalılar gordüm benim kafam açık diye bana siz namaz kılmayı biliyormusunuz diyen.Gosteriş için kapanıp,namaz kılamayan,Bismillah çekmeyen yüzlerce insan gordüm geçin bunları geçin artık.Kafalarına eşarbı,türbanı orten müslüman sanıyor kendini.Oysa sadece goz boyamak amaç.
Açık birine başortü takmış olamazlarmı diyorsunuz tabi sadece açıkbayanlar atlar sokaklarda erkeklerin üstüne dimi.Geçin kardeşim geçin bunları ben açıklarıda biliyorum,kapalılarıda...

iyi o zaman içindekini anlat ne anlatmak istiyorsan,ALLAHın emirlerini savunmayalımmı kızın biri bunu yaptı diye dinimizi terkedelimmi ALLAH herkeze yaptığının hesabını soracak stres yapma o zaman bizde açıkları biliyoruz he olurmu bu yazık sana

G

güney

Ziyaretci
harika bir resim hele şıklar bayıldım gülmekten....emreciğim sen not olarak belirtmişsin ama insanlar sadece resime odaklandığı için bunu dikkate almamışlar galiba ,baksana feveranlar başladı bile....kolay gelsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt