Türban Takanlar Şarap Üreten Yerde Çalışması doğrumu?

Kur`an ne diyor?- Kumar ve benzeri kötü alışkanlıklar hakkında Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: Ey İman edenler! (Aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar, fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz. Şeytan, içki ve kumarla, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi, Allahı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçiyor musunuz?`
(2 Maide, 5/90-91)

Bu kadar açık.

Ali Şeriati, Terimler Sözlüğü kitabında şöyle açıklıyor:''Küfür'' örtmek anlamındadır. Örneğin, çiftçi tohumu eker ve ardından üzerini toprakla örter. İnsanların kalbinde de hakikat vardır; ama bu hakikatin üzeri mutlak bir cehaletten, garezden, çıkarcılıktan ya da bilgisizlikten oluşan kara bir perdeyle örtülü olduğundan, buna küfür denir.

'Kafir' kelimesi de aynı kökten türemiştir. Kafir yani küfür eden, hakikatı örten anlamındadır.
 
İçmiyorlar çalışıyorlar.Türbanlı olsa da olmasa da farketmez ki.
Orada onlarn gördüğü şişe
onun içinde bir sıvı
kasalara koyuyorlar.
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
İçmiyorlar çalışıyorlar.Türbanlı olsa da olmasa da farketmez ki.
Orada onlarn gördüğü şişe
onun içinde bir sıvı
kasalara koyuyorlar.

consume lütfen! bunlar başörtüsünü o kadar istismar konusu yapmışlardı ki, okula alınmıyoruz diye kendilerini okul kapılarına zincirliyorlardı. hatta şu andaki Cumhurbaşkanımızın eşi AİHM'e dava açmıştı. Allah (c.c) kurban olduğum tam yerinde adaletini yerine getirdi! ve Abdullah Gül Dışişleri Bakanı oldu ve onun bakanlığının savunması ile AİHM'de Türkiye beraat etti. ve eşi davasını geri çekti!!! Başörtüsü için her şeyi gözardı edenler neden şimdi OLABİLİR diyor? Hatta neden başörtülüler için bütün zorluklar devam ederken bu işi 12 yıldır çözmeyenlere tepkileri yok? demekki din, başörtüsü fasarya, bunlar sadece İKTİDAR ve NİMETLERİ için müslümanlarmış....

bakın islamda HARAM dedikleri şeyi yapanlara, sadece ama sadece başörtüsü için olumlu bakıyorlar... Neymiş üzüm için asma dikenlerde suçluymuş!!! nasıl bir mantıktır ya? Allahım kullarını riyadan uzak tut!
 
Son düzenleme:

tunakan

Uzaklaştırıldı
Birileri iktidarı DİN adına övüyorlar...

"İktidara gelmek için gerekirse papaz cübbesi giyerim" dedi.
geldikten sonra Haçlı Cübbe giydi.
Yahudi Cesaret Ödülü altın boynuz ödülünü aldı. hala kendisinde!
Papa'nın Peygamberimize hakaretleri karşısında susup, onu Türkiye'ye geldiğinde uçağın kapısında karşıladı.
Akdamar, Sümela manastırlarını rumlara ve ermenilerin ibadetine açtı. ama kendi okuduğu Kuran Kursu'nu yıktırdı.
zinayı serbest bırakan yasaya gıkı çıkmadı.
başörtüsünü istismar edip iktidara gelen ve sonra bakanlarının "ormanda bir ağaç" söylemine ses çıkarmadığı gibi "ben bunu çözemem, ben bunun bedelini ödeyemem" diyen "peruk takıp öyle girsinler" tavsiyelerinde bulunan.
iktidarında misyonerliğin zirve yaptığı ve İslama aykırı her şeyin bu dönem yaşandığı Recep Tayyip Erdoğan'ın iktidarında dindarlık anlayışının, hangi dine göre şekillendiğini biz idrak edemedik… ki, ŞARAP İMAL EDEN BAŞÖRTÜLÜLERİ savunalım.
 
Merhaba,
Birincisi bu cümlen foruma ve forum yönetimine İTHAMDA bulunmaktır...Burada ADAM KAYIRMACILIK mı var...!!! Evet diyorsan Kimmiş bu bana karşılık verdikleri için FORUMDA TUTUNAMAYANLAR...??? İsim LÜTFEN...!!!

Ve sonda kullandığın kırmızı ile yazılı kelimeler yine bir İTHAM...!!!


Sağlıcakla kalınız...

iste aynen bu sekilde önce yöneticileri provoke etmeye kalkarak , fitili atesliyorsun...
FORUMDAN GİDENLER isim veriniz...!!! Ortaya konuşmayınız...Kimmiş bunlar , öğrenelim...

Yönetim buna izin verirse derhal aciklarim...
 
Allah'ım, maişet derdine düşüp de haramlardan geçim sağlamaya çalışmaktan sana sığınırız.Bizi haramlardan ,harama yakın olanlardan ve harama yaklaştıranlardan uzak eyle.

Haramlarına karşı bizi helalinle doyur!

(amin)
 
Üst Alt